انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وارد کردن متن طولانی فارسی در اکتیویتی برنامه اندروید

وارد کردن متن طولانی فارسی در اکتیویتی برنامه اندروید

(۱۳۹۳/۱۲/۲۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ)'داش بهروز' نوشته: بله میشه از روش دوستمون که بالا گفت استفاده کنید داخلش لینک هم بزارید....
خیلی این روش مزایا داره..مثلا شما میتونید هر خط یا هر پاراگراف و  سایز و متنش با تگ اچ تی ام ال مشخص کنید..این باعث میشه کاربر دچار خستگی چشم نشه و مطالب از یکنواختی دربیاد...

یه موردی که نمیشه بهش گفت ضعف اینه که چون متن رو به صورت html گذاشتید ..نمیتونید متن رو داخل کیلبورد کپی کنید..مثلا نمیتونید واسه این هر متن یه قابلیت کپی بزارید .مثلا شخص دکمه روبزنه و کپی کنه مطلب ببره داخل وایبر یا هرچیزه دیگه....
یکی از چالشهای من قبلنا همین بود که هم از این فرمت استفاده کنم هم زیره هر مطلب هم یک دکمه واسه کپی قرار بدم....روشی که استفاده کردم واسه 7 تا مطلبم 7تا اچ تی ام ال ساختم...و 7 بار هم مطالب رو به صورت رشته ذخیره کردم
یعنی با این کار با یک تیر دو نشون زدم..واسه نمایش از html و واسه کپی از رشته های ذخیره شده...
اینم یه تجربه ای بود دیگه

سلام.
بله این موردی که گفتید، یکی از سختی های کار با WebView می باشد، ولی یک مثال خوب در موضوع زیر توضیح داده شده که راه حلی برای دریافت متن از محتوای WebView ارائه می دهد :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=5258

با روشی که در آن به کار رفته، شما می توانید برای عنصرهای p یا div یا هر عنصر دلخواه دیگر، نام های کلاس (class) مختلف (کلاس در HTML و CSS) تعریف کنید و بعد بر اساس نام کلاس، متن موجود در آنها را از WebView دریافت کرده و بعد در هر بخش دلخواهی از برنامه اندروید خود به کار ببرید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط kousha.nikkar

پیام‌های این موضوع
RE: وارد کردن متن طولانی فارسی در اکتیویتی برنامه اندروید - توسط admin - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱, ۰۹:۲۰ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان