انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم دو نمودار متقاطع در متلب

با سلام
دوستان عزیز، من یه نمودار کشیدگی دارم (Kurtosis) که با مقادیر مختلف رسم شده. و یه نمودار احتمال تضاد که اون هم بر اساس مقادیر مختلف رسم شده. ( محور x هردو مقدار این دو فرمول رو بر اساس مقادیر مختلف الفا نشون می ده و محور y بر اساس مقادیر مختلف لاندا) از طرفی با استفاده از داده های واقعی، مقدار کشیدگی و احتمال تضاد رو به دست می ارم( که هرکدوم  یک عدد مشخص میشه)
حالا باید بر اساس این دو عدد قطعی که از داده های واقعی در اوردم بیام و اول از همه بفهمم که این مقدار مربوط به کدوم یک از سطوح دو نمودار کشیدگی و احتمال تضاد میشه؟ ( نکته: وقتی مقدار قطعی رو از داده های واقعی به دست می ارم مقدار الفا و لاندا رو نمیدونم- چون شیوه محاسبه متفاوته) - ینی اول باید تشخیص بدم این عددی ک دراوردم برای کجای دو تا نموداریه که با مقادیر مختاف القا و لاندا رسم کردم! بعد از پیدا کردن محدوده این دو تا نمودار باید این دو تا نمودارو با هم رسم کنم تا نقطه تلاقی اونا مقدار دقیق الفا و لاندا رو بهم نشون بده.
حالا من از چه دستورایی باید استفاده کنم؟ یا چجوری کد بزنم که 1) محدوده نمودار رو از روی عدد قطعی تشخیص بدم
2) بعد دو تا محدوده(دو تا خط میشه) رو با هم رسم کنم که محل تلاقی اش به دست بیاد؟؟؟
در پیوست عکس نمودارا رو گذاشتم

دانلود نمودار.docx

نام فایل نمودار.docx
نوع فایل .docx
دفعات دانلود 373
اندازه 70.53 KB
ارسال کننده فایل ramoona
پاسخ

سلام.
شما دستور hold on را اجرا کنید تا هر دو شکل با هم رسم شوند. اگر ساده ترین راه برای یافتن محل تلاقی را می خواهید، از Data Cursor در بالای پنجره شکل استفاده کنید که با انتخاب آن و کلیک بر روی نقطه ای دلخواه از نمودار، اطلاعات آن نقطه نمایش داده می شود. مثل شکل زیر :

بنابراین شما دو شکل را با هم رسم کنید و سپس با استفاده از ابزار Data Cursor ، مختصات نقطه تلاقی را بخوانید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ramoona

(۱۳۹۳/۰۷/۱۳, ۱۰:۳۴ ق.ظ)'admin' نوشته: سلام.
شما دستور hold on را اجرا کنید تا هر دو شکل با هم رسم شوند. اگر ساده ترین راه برای یافتن محل تلاقی را می خواهید، از Data Cursor در بالای پنجره شکل استفاده کنید که با انتخاب آن و کلیک بر روی نقطه ای دلخواه از نمودار، اطلاعات آن نقطه نمایش داده می شود. مثل شکل زیر :

بنابراین شما دو شکل را با هم رسم کنید و سپس با استفاده از ابزار Data Cursor ، مختصات نقطه تلاقی را بخوانید.

سلام
از پاسختون ممنون
دستور hold on رو می شناسم. اما الان مساله اصلی اینه که نمی دونم وقتی مقدار دقیق یک تابع رو دارم چطوری از روی نموداراون تابع که با دستور contourf رسم کردم(به ازای مقادیر مختلف دو پارامترش) اون منحنی رو جدا کنم. در واقع اون نمودار کاملا تئوریکه. 

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان