انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال- رسم نمودار چگالی احتمال داده ها، در متلب

با سلام
دوستان، کسی اینجا می دونه چطوری می توونم نمودار چگالی احتمال داده ها رو رسم کنم. نمی خوام به صورت تخمینی رسم کنم! چون باید این نمودار رو با نمودار چگالی احتمال نرمال مقایسه کنم. قبلا از تابع ksdensity استفاده کردم اما نموداری ک می ده کاملا شبیه نرماله ( چون تخمین میزنه)
من یه سری داده مالی دارم . از ویژگی این داده ها اینه که دنباله پهن تری نسبت به نرمال دارند ینی Kurtosis اونا بیشتر از 3 . باید چگالی احتمال اینا رو رسم کنم.

سوال دوم:
یه سری رابطه دارم که اونا رو به ازای مقادیر مختلف حل کردم. حالا برای رسم نمودارش ( که 2 بعدیه) باید بتوونم نمودارایی رسم کنم که سطوح رنگی نشون بده. من از دستور contour  استفاده کردم اما فقط خطوط رو نشون می ده و بین این خطوط رو رنگ نمی کنه ( نکته: بین هر دو دسته خط باید از رنگ همون ناحیه پر بشه) ، از چه دستوری باید استفاده کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
در فایل پیوست شکل نمودارایی ک می خوام رو قرار می دم.

دانلود نمودار.docx

نام فایل نمودار.docx
نوع فایل .docx
دفعات دانلود 304
اندازه 80.53 KB
ارسال کننده فایل ramoona
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۷/۱۲, ۱۲:۳۳ ب.ظ)'ramoona' نوشته: سوال دوم:
یه سری رابطه دارم که اونا رو به ازای مقادیر مختلف حل کردم. حالا برای رسم نمودارش ( که 2 بعدیه) باید بتوونم نمودارایی رسم کنم که سطوح رنگی نشون بده. من از دستور contour  استفاده کردم اما فقط خطوط رو نشون می ده و بین این خطوط رو رنگ نمی کنه ( نکته: بین هر دو دسته خط باید از رنگ همون ناحیه پر بشه) ، از چه دستوری باید استفاده کنم؟

سلام دوست عزیز.
شما به یک  filled contour نیاز دارید بنابراین باید از دستور contourf استفاده کنید.

مثال :

کد:
clear all
close all
clc

contourf(peaks(20),10);

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ramoona

سلام
بینهایت ازتون ممنونم
کمک بزرگی بهم کردین
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

شما نمی دونین چطوری می توونم چگالی احتمال داده های شبیه سازی شده رو رسم کنم؟ از hist fit  هم استفاده کردم. نتیجه اش خیلی جالب نبود تابعی توو متلب هست؟ یا باید خودم کد بزنم؟ اگه باید کد بزنم چجوری این کارو تعریف کنم؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۷/۲۶, ۰۲:۱۲ ب.ظ)'ramoona' نوشته: شما نمی دونین چطوری می توونم چگالی احتمال داده های شبیه سازی شده رو رسم کنم؟ از hist fit  هم استفاده کردم. نتیجه اش خیلی جالب نبود تابعی توو متلب هست؟ یا باید خودم کد بزنم؟ اگه باید کد بزنم چجوری این کارو تعریف کنم؟

در help نرم افزار متلب، عبارت Probability Density را جستجو کنید، صفحه ای به شما نمایش داده می شود که کلیه دستورات مرتبط با آن را لیست کرده است. مثل شکل زیر :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ramoona ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان