انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Justify کردن متن در TextView ، در برنامه اندروید

سلام چطور میشه در Textview متن را  Justify کرد؟ [عکس: undecided.gif]
پاسخ

سلام دوست عزیز.
این سوال در سایت های مختلف مطرح شده است، به عنوان مثال، در لینک زیر :

http://stackoverflow.com/questions/12925...stify-text

و در اکثر آنها نیز پاسخ داده شده که اندروید دارای یک justify کامل و بدون نقص نمی باشد و اکثرا هم استفاده از WebView برای نمایش متن با استفاده از کدهای HTML را توصیه کرده اند. عنصر  WebView می تواند برای نمایش یک صفحه اینترنتی و یا نمایش یک سری کد HTML به کار رود (منظور نمایش نتایج اجرای کد HTML است).
در HTML ، ما می توانیم از یک مشخصه در CSS استفاده کنیم که برای justify کردن متن به کار می رود :

کد:
text-align: justify;

بنابراین متن با استفاده از کدهای HTML نوشته می شود و در آن، مشخصه زیر را برای متن ها به کار می بریم تا متن آنها، کاملا justify شود. 
البته من در لینک زیر، پروزه اندرویدی را دیدم که در آن، یک عنصر جدید با نام TextViewEx می سازند که متن درون آن، justify خواهد بود :   

https://github.com/bluejamesbond/TextJustify-Android

که احتمالا از همین روشی که گفته شد استفاده کرده اند و نتیجه آن هم به صورت عکس زیر می باشد :

بنابراین شما می توانید یا از همان WebView برای نمایش کد HTML استفاده کنید، که آموزش آن را در کلید زیر نوشته ایم (و برای متن در کد HTML ، آن مشخصه مربوط به justify را به کار ببرید) :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=226

و یا اینکه از مواردی مثل همان پروژه ای که خدمتتان عرض کردم استفاده کنید که در آن، یک عنصر جدید ساخته می شود که با آن می توان متن را به صورت justify نمایش داد.

به احتمال زیاد، در آینده، ویزگی هایی نیز برای تعیین justify به اندروید افزوده خواهد شد که توسعه دهنده ها این قدر به زحمت نیفتند، ولی فعلا می توانید این روش ها را به کار ببرید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

با سلام
با عرض خسته نباشید
آیا امکانش وجود دارد که یک مثال با این کلاس آماده کنید حقیقتش من نمی دونم چطور می شه ازش استفاده کرد
با تشکر
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۸/۲۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ)'md98' نوشته: با سلام
با عرض خسته نباشید
آیا امکانش وجود دارد که یک مثال با این کلاس آماده کنید حقیقتش من نمی دونم چطور می شه ازش استفاده کرد
با تشکر

سلام.
من یک پروژه اندروید براتون می سازم و در بخش پروژه های اندروید قرار می دهم. البته احتمالا تا 2 روز دیگر (ان شاء الله). به محض آماده شدن پروژه اندروید، لینک آن را در این موضوع قرار خواهم داد.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۸/۲۶, ۰۳:۵۳ ب.ظ)'admin' نوشته:
(۱۳۹۳/۰۸/۲۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ)'md98' نوشته: با سلام
با عرض خسته نباشید
با تشکر

سلام.
من یک پروژه اندروید براتون می سازم و در بخش پروژه های اندروید قرار می دهم. البته احتمالا تا 2 روز دیگر (ان شاء الله). به محض آماده شدن پروژه اندروید، لینک آن را در این موضوع قرار خواهم داد.

سپاس از توجه شما
پاسخ

با سلام و خسته نباشید
دوست عزیز برنامه رو ننوشتی هنوز. ممنون می شم اگه زودتر بنویسی چون خیلی کم به این موضوع پرداختن. البته جستجو هم کردم ولی بازهم چیزی دستگیرم نشده!
بازهم از همراهیتون ممنون
پاسخ

بنده قصد داشتم که آن را به همراه چند پروژه اندروید دیگر در سایت قرار بدهم، ولی چون عجله دارید، اینجا براتون پیوست کردم. 
برای متن انگلیسی، دقیقا درست عمل می کند، اما برای متن فارسی، اگرچه justify می شود، ولی کلمات همانند زبان انگلیسی از چپ به راست چیده می شوند که باید کدها رو بررسی کنید و ببینید که میشه این مورد را تغییرش داد یا خیر.

فایل‌های پیوست

دانلود TextJustify.zip

نام فایل TextJustify.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 1,449
اندازه 1.43 MB
ارسال کننده فایل admin

دانلود TextJustify.apk

نام فایل TextJustify.apk
نوع فایل .apk
دفعات دانلود 431
اندازه 271.21 KB
ارسال کننده فایل admin
bookbook 
پاسخ

با سلام و خسته نباشید
از این که به سوالات ما توجه می کنید کمال تشکر را دارم
من توانستم در پروژه خودتان فارسی را هم راست به چپ کنم. فقط کافیست در قسمت align, left را به right تبدیل کنید.
ولی وقتی این دو کلاس را در پروژه خودم کپی می کنم به مشکل می خورم
اینم هم خطاهاش:

بازهم از توجه و همیاری شما سپاسگذارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

بابت تذکرتون در مورد نحوه فارسی کردن، سپاسگذارم (خیالم راحت شد که حداقل مفید بوده). 
دقیقا نمی دونم مشکلتون از چیه. مگه چجوری کپی کردین ؟ 
خود من دو تا فایل java رو کپی می کنم توی یک پروژه اندروید دیگر (مثلا الآن امتحان کردم و دیدم که مشکلی نداره). چون کلاس (class) هستند و به جز خود فایل java ، به چیز دیگری از پروژه اندروید وابسته نیستند.
فقط نام package باید تغییر داده بشه.
bookbook 
پاسخ

والا به سادگی کپی می کنم جاوای این پروژه را انتخاب و کلیک راست و کپی و در پروژه خودم وارد می کنم.
نمیدونم چرا به ورژن (jelly bean) و getmaxline گیر میده شما می دونی کار getmaxline دقیقا چیه؟!؟

پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۰۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ)'md98' نوشته: والا به سادگی کپی می کنم جاوای این پروژه را انتخاب و کلیک راست و کپی و در پروژه خودم وارد می کنم.
نمیدونم چرا به ورژن (jelly bean) و getmaxline گیر میده شما می دونی کار getmaxline دقیقا چیه؟!؟

کاری با کدهای درون کلاس (Class) نداشته باشید (باید مشکل از چیز دیگری باشد، وگرنه باید با اون پروژه اندرویدی که براتون پیوست کردم نیز مشکل پیدا می کردید). موارد گفته شده در لینک زیر را چک کنید :

http://stackoverflow.com/questions/11584...e-resolved

bookbook 
پاسخ

دوست عزیز خود به خود خطاش برطرف شد و درست شد سپاس از توجه ت.
فقط ی چیز دیگه!
می خواهم کدهای html  به قسمتی از متن اعمال بشه (مثلا رنگش عوض بشه) روی textview جواب میداد ولی الان که اونو تبدیل کردم به textviewEX اعمال نمیشه بنظرتون مشکل چیه؟!
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

با سلام خدمت همه؛
از دوستان کسی هست که به کلاس textviewEX کدهای html را اعمال کرده باشه یا بدونه؟
ممنون می شم اگه بگید
با تشکر
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۰:۵۸ ق.ظ)'md98' نوشته: با سلام خدمت همه؛
از دوستان کسی هست که به کلاس textviewEX کدهای html را اعمال کرده باشه یا بدونه؟
ممنون می شم اگه بگید
با تشکر

سلام.
کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 827

bookbook 
پاسخ

با سلام و تشکر:
دوست عزیز من قطعه کدم رو می ذارم و بگید کجاش مشکل داره:

کد پی‌اچ‌پی:
TextView txtqustion =(TextViewfindViewById(R.id.tvQuestion);
TextViewEx txtanswer = (TextViewExfindViewById(R.id.txtjustifyA);

String textQ bun.getString("txtQ"), textA bun.getString("txtA");            
txtanswer.setText(textA,true);

if (!
MainActivity.TxtSearch.isEmpty()) {

textQ textQ.replace(MainActivity.TxtSearch"<font color='red'>"MainActivity.TxtSearch "</font>");

textA textA.replace(MainActivity.TxtSearch"<font color='red'>"MainActivity.TxtSearch "</font>");            
}

txtanswer.setText(Html.fromHtml(textA));
txtqustion.setText(Html.fromHtml(textQ)); 

در قسمت answer من نوشته ها به صورت justify ظاهر می شوند زمانی که من موردی را جستجو می کنم در question تغییر رنگ می دهد ولی وقتی در answer جستجو می کنم بدلیل استفاده از کلاس textviewEX رنگ را اعمال نمی کند.
مشکلش در کدام قسمت است؟!
پاسخ

سلام
از برنامه ای که برای دانلود گذاشتید خیلی ممنونم
از دیشب تمام stackoverflow رو جستجو کرده بودم اما همه توابع justify کننده برای متون انگلیسی بودند و برای فارسی جواب نمیدادند یا ناقص بودند
اما موردی که دوست عزیز و بزرگوارم در این تاپیک پیوست کردند بسیار عالی و سریع بود و کامل
ممنون 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۳/۰۸/۲۹, ۱۰:۴۳ ق.ظ)'md98' نوشته: با سلام و خسته نباشید
از این که به سوالات ما توجه می کنید کمال تشکر را دارم
من توانستم در پروژه خودتان فارسی را هم راست به چپ کنم. فقط کافیست در قسمت align, left را به right تبدیل کنید.
ولی وقتی این دو کلاس را در پروژه خودم کپی می کنم به مشکل می خورم
اینم هم خطاهاش:

بازهم از توجه و همیاری شما سپاسگذارم.

دوست عزیز دقیقا چطوری باید تغییر بدیم الاین رو؟ من ندیدم همچین گزینه ای رو ، کجا لفت رو به رایت تغییر بدیم؟

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان