انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتصال به دیتابیس

اتصال به دیتابیس

سلام
من میخوام تو xampp به دیتا بیس وصل شم یعنی بسازمش ولی نمیخوام تو phpmyadmin این کارو کنم من این کد رو مینویسم 

کد پی‌اچ‌پی:
<?php
$con 
mysql_connect("localhost","username","password");
if (!
$con){
    die(
'etesal bargharar nashod :  ' mysql_error());
}
if (
mysql_query("CREATE DATABASE db_name",$con)){
    echo 
"created!";
}
else{
    echo 
"errorr : " mysql_error();
}
mysql_close($con);
?>

و این ارور رو میگیرم 

کد:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'username'@'localhost' (using password: YES) in C:\xampp\htdocs\hello.php on line 2
etesal bargharar nashod : Access denied for user 'username'@'localhost' (using password: YES)

کجا رو اشتباه کردم؟
 و اگر بخوام تو هاست واقعی دیتا بیس بسازم به جای localhost چی باید بنویسم ؟

لطفا جواب بدید 

hi hitler
پاسخ

اتصال به دیتابیس

سلام.
در هاست واقعی نیز، معمولا همان localhost را باید بنویسید.

پیام خطا به این دلیل است که شما username و password کاربر را به درستی وارد نکرده اید.
کد زیر را جایگزین آن خط کنید، ببینید درست می شود یا خیر :

کد:
$con = mysql_connect("localhost","root","");

زیرا معمولا در نرم افزارهای شبیه سازی هاست، نام کاربر اصلی را برابر root انتخاب می کنند و password را هم به صورت تهی می گذارند (البته در نرم افزاری که شما نام بردید، اطلاعی ندارم). 
در کل، باید ببینید در نرم افزاری که به کار می برید، این دو مورد برابر چه مقادیری انتخاب شده اند.
من لینک یک کلید رو براتون قرار می دهم که در انتهای آن، کمی در مورد رمز عبور root (یعنی رمز مربوط به کاربر اصلی برای اتصال به پایگاه داده MySQL) شرح داده شده است. فقط این رو برای آشنایی با مفاهیم می گذارم، نه برای انجام مراحل ذکر شده در آن (تنها آن را بخوانید) (در مورد نرم افزار wampserver است اما نرم افزارهای دیگر نیز تا حدودی مشابه می باشند) :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=562

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط legolas_ir

اتصال به دیتابیس

پسورد شما نادرسته به آدرس localhost برید security رو انتخاب کنید و اقدام به تغییر پسورد کنید

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

اتصال به دیتابیس

در localhost  نام کاربری root  و  جای کلمه عبور را خالی بگذارید
$con mysql_connect("localhost","root","");

موفق باشید
http://gowebsite.ir

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان