انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه برنامه متلب را کاملا حذف کنیم؟

سلام ، من با مشکلی مواجه شدم، در برنامه متلب فعلی ، ترکیب و ساختار صفحه Help به هم ریخته بود ( برای چی؟ خودم هم نمیدونم.) برنامه متلب را uninstall کردم و دوباره نصب کردم و با کمال شگفتی همان تنظیمات متلب قبلی برای فونت و... دوباره در متلب جدید هم بود ، جالب اینکه تمام m فایلهای بازشده در متلب قبلی در این جا هم باز بودند !!؟ دوباره uninstall کردم و پوشه متلب جدید را متفاوت از قبلی انتخاب کردم و با پایان نصب، دوباره همین مشکل به وجود اومد. شما راه حلی دارید؟؟؟

دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ

خودم ، جواب حودم رو بدم !!!

وقتی متلب رو uninstall میکنی ، میری تو همون جایی که نصب بود قبلا ، فایلهای باقیمانده رو دستی حذف میکنی ، حالا میرسی به قسمت مهم ماجرا :

توجه کنید شما متلب رو تو هر درایوی نصب کنید یعنی C ، D و .... در یه مسیری در درایو C یه سری فایل ایجاد میشه ! عجیب غریب شد؟ خب یه سری بزن به لینک زیر نوشته های منو بخون :

http://kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4564

خب حالا ممکنه بگی من uninstall کردم ، چطوری این آدرس رو باز کنم ؟ اول بگم که وقتی uninstall میکنی این فایلها حذف میشن خودبه خود ولی اگر دیدی مثل من مشکل داری و با نصب مجدد متلب میخوای تنظیمات قبلی نباشه و هست ، ایراد مسئله اینه که فایلهایی که در درایو C ایجاد میشه رو باید دستی پاک کنی چون در جریان uninstall پاک نشدن . میتونی دستور زیر رو تو متلب بزنی تا فایلها رو ببینی :

کد:
winopen(prefdir)

ولی اگر متلب نداری در آدرس زیر باید بری که همون آدرسیه که با اجرای دستور بالا در متلب ، به اون آدرس هدایت میشی.

C:\Users\ESM\AppData\Roaming\MathWorks\MATLAB\R2013a

اونجا که تو آدرس قرمز کردم و نوشتم ESM ، همون نام یوزری است که الان باهاش ویندوز رو اجرا کردی یعنی همون اکانت ویندوزه . متلب من 2013a است ولی مال شما ممکنه ورژن دیگه ای باشه .

خب دیگه همه چیز رو گفتم ، گفتنی داشتید بنویسید.

دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

این مشکل رو من با انتی ویروس کاسپر داشتم و پاکش که میکردم بعد از نصب مجدد انتی دوباره همون تنظیمات روش باقی میموند
بعد فهمیدم که باید تو محلی که نصب کردی یه فایلی هست با نام total remover  که با استفاده از همون فایل کلا انتی ویروس پاک میشد
متلب هم به این صورته چون یادمه یه بار تو یه اموزشی دیدم که  این مشکل رو بازگو کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان