انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطا در برنامه نویسی اندروید

دوستان،من حیرون این برنامه ی اکلیپس موندم!!
به عکس زیر نگاه کنید:
من دوتا برنامه ی apk رو با دوتا برنامه ی مختلف دیکامپایل کردم،اما وقتی جفتشون رو در اکلیپس پورت کردم،یکیشون فایل android manifest رو نداره!!!درصورتی که وقتی دیکامپایل شد،بود.
سوال بعدی اینکه،من هنوز به هیچ دستوری دست نزدم،اما اکلیپس خطا داده!!!!!(بذار من دست بزنم،بعدا خطا بده)
پاسخ

دوستان،من خطایابی کردم،اما اصلا متوجه نشدم که علت این خطاها چیه!!!!
میشه یکی توضیح بده؟و بگه برای چی این خطاها رخ داده.ممنون.
پاسخ

سلام.
باید متن خطا را در این بخش از پنجره برنامه eclipse پیدا کنید (آن بخش را بزرگتر کنید تا پیام ها به خوبی نمایش داده شوند) :

سپس متن خطا را در اینترنت جستجو کنید تا راه حل های مناسب برای آن را بیابید .

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1 ، zanyyy

منظورتون از اینکه متن خطا را در اینترنت جستوجو کنید،چیه؟
یعنی متن خطا رو مثلا در گوگل وارد کنم؟
پاسخ

بله دوست عزیز، در گوگل، ابتدا کلمه android را بنویسید و سپس متن مربوط به خطا (قسمت مهم آن) را بنویسید و جستجو کنید. معمولا در نتایجی که می آید، راه حل هایی ذکر شده است.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

منظورتون از اینکه اول کلمه ی android رو جستوجو کنم،اینه که ابتدا بنویسم اندروید و سپس اینتر بزنم و بعد قسمت مهم خطا رو سرچ کنم؟یا نه، کلمه ی اندروید را با متن خطا،باهم سرچ کنم؟

پاسخ

کلمه اندروید را با متن خطا، با هم جستجو کنید.

bookbook 
پاسخ

من یه نرم افزار رو دیباگ کردم،این ارورها رو داد.(ارورها از دوتا عکس تشکیل شدن)
چه طوری میتونم حلشون کنم؟
ممنون.
پاسخ

هیچ موردی به ذهنم نمیرسه، توصیه می کنم متن خطا را در اینترنت جستجو کنید.
مثلا می توانید عبارت زیر را جستجو کنید :

کد:
android unable to instantiate application java.lang.classnotfoundexception

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

عزیز.....یه تلاشی براش بکن،من سرچ کردم،چیزایی اومد که اصلا من ازشون سر در نمیارم!!
پاسخ

راستی،من یه آزمایشی انجام دادم.
من همین نرم افزاری رو که عکس ارورش رو براتون فرستام رو از اینترنت دانلود کردم.البته این نسخه رو دیگه دستگاری نکردم که ببینم اگه با اکلیپس نصب کنم،ارور میده یا نه.
در عین ناباوری،با این که نرم افزار هیچ گونه ویرایشی درش انجام نشده بود،ضمن اینکه این ارورهارو داد،ارور فورس کلوز هم روی گوشی داد و اجرا نشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا میخوام بدونم که اون ارور سبز رنگ آخر متن چی هستش؟
اینجا چه خبره!!!!دارم دیونه میشمبرنامه ی سالم و بدون دستکاری اجرا نشد!!!!!!
داستان چیه؟
پاسخ

خطاها با متن قرمز رنگ نمایش داده می شوند. البته توجه داشته باشید که هر خطایی منجر به ایجاد Force Close نخواهد شد، یعنی حتی اگر یک برنامه بدون مشکل را با این شیوه در برنامه eclipse خطایابی (debug) کنید، ممکن است چند پیام به رنگ قرمز رنگ به شما نمایش بدهد، اما برنامه بدون هیچ مشکلی بر روی گوشی کار کند. 

اما این موردی که شما گفتید، یک سوال برای من به وجود آورد. یعنی شما تنها با داشتن فایل apk (بدون داشتن پروژه اندروید اصلی)، عمل خطایابی (debug) را انجام داده اید ؟ 
احتمالا در برنامه eclipse ، به بخش DDMS رفته اید و با متصل کردن گوشی به کامیوتر، سعی کرده اید که خطایابی کنید (با انتخاب نام package آن برنامه در لیست برنامه های در حال اجرای گوشی اندروید و سپس انتخاب گزینه debug)، اما دقت داشته باشید که وقتی این عمل را انجام می دهید، برنامه eclipse ، نام package برنامه در حال اجرا در گوشی را دریافت کرده و سپس در قسمت Package Explorer به دنبال پروژه اندرویدی می گردد که دارای نام آن package باشد و سپس بر اساس کدهای آن پروژه اندروید، خطایابی می کند. خوب شما برنامه سالم و اصلی را در گوشی دارید اما پروژه اندروید ناقص در برنامه eclipse موجود است، بنابراین دیگر خودتان حساب کنید که نتیجه چه می شود.

شما پروژه اندروید ناقص را از قسمت Package Explorer برنامه eclipse حذف کنید، مشاهده خواهید کرد که اگر دوباره بخواهید به همین روش، خطایابی کنید، برنامه eclipse اخطار می دهد که هیچ package ای با آن نام، در  Package Explorer پیدا نکرده است.

تازه، این مواردی هم که من گفتم، زمانی امکان پذیر است که در فایل AndroidManifest.xml ، برنامه نویس، ویژگی زیر را تعیین کرده باشد (در اصطلاح، debuggable شده باشد) :

کد:
android:debuggable="true"

که معمولا برنامه نویسان، وقتی می خواهند برنامه اندروید خود را به فروشگاه بدهند، مقدار true را به false تغییر می دهند تا خطایابی امکان پذیر نباشد.
البته فکر کنم اگر برنامه debuggable باشد، بتوان به نحوی آن را خطایابی کرد (این را دقیق نمی دانم)، مثلا لینک زیر را ببینید :

http://visualgdb.com/tutorials/android/quickdebug/

bookbook 
پاسخ

خب...اگه هر خطایی که با رنگ قرمز نمایش میده،باعث ایجاد فورس کلوس نمیشه،پس باعث چی میشه؟!ما از کجا بفهمیم که این خطا باعث فورس کلوس میشه یا نه؟!
مگه میشه با داشتن فقط فایل APK دیباگینگ انجام داد؟!!!!!
در مورد دیبگ کردن،من طبق آموزش شما رفتم جلو و اینجایی که میگید رو نمیشناسم!!
قبلا هم گفتم که هیچ نرم افزاری نیست که به قول شما به طور کامل دیکامپایل کنه.شاید در این مورد شما دارید اشتباه میکنید.چون همچین چیزی وجود ندارد.
راستی،اکثر برنامه های من،اصلا ویژگی دیباگ ابل رو ندارن!!!که بخواد مساوی با درست یا نادرست باشه!!!!!
این لینکی که گذاشتید،چیه؟کاش یه ذره درموردش توضیح میدادید.
الان تمام مشکل من اینه که یک برنامه رو من فارس کردم و pack name ش رو تغییر دادم و بدون خطا ردیفش کردمو روی دوتا گوشی امتحانش کردم.
حالا این وسط یه گوشی سامسونگ گلکسی تب3 N900 هست که این برنامه روش نصب نمیشه!!!
والا من دیده بودم که برنامه نصب بشه اما اجرا نشه،اما ندیده بودم که برنامه نصب نشه!!!!
من احتمال میدم که مشکل از گوشیه طرفه.
چون من روی یه هوآوی اندروید 2.3.6 امتحانش کردم،جواب داد.
نظر شما چیه؟
پاسخ

وقتی برنامه Force Close میده، ببینید خط های آخر LogCat کدام خطاها را نمایش داده (به رنگ قرمز)، خطای ایجاد کننده Force Close در بین آنها می باشد. کاری به خطاهای دیگر که به رنگ قرمز نمایش داده می شوند، نداشته باشید.
من فکر کردم یک فایل apk از فروشگاه دانلود کردید که در مورد اون روش صحبت کردم (باید میگفتید یک پروژه اندروید دانلود کردم). در مورد خطایابی با apk (بدون داشتن پروژه اندروید) هم در همان ارسال گفتم که دقیق نمی دانم و لینکی رو هم که گذاشتم، ادعا کرده که برای هر فایل apk دلخواه اگر debuggable در آن فعال باشد، میشه خطایابی کرد، من تست نکرده ام، شاید اشتباه نوشته (شایدم من اشتباه متوجه شدم). ولی به هر حال،  همان طور که گفتید، دیگر ربطی به مشکل شما ندارد.
به هر حال، توصیه کلی همان است که متن خطا را در اینترنت جستجو کنید. هر خطا هم اینجوری نیست که مثلا من بگم مشکل چیه و برای پروژه شما صدق کنه، اگر در اینترنت جستجو کنید، متوجه خواهید شد که موارد گسترده ای در رابطه با خطاهای مختلف وجود دارد.
خواهشمندم دیگر برای یک متن خطای خاص، موضوع جدید نسازید و تنها با جستجو در اینترنت و خطایابی (debug) و چک کردن کدهای برنامه خود، خطا را بیابید (خطایابی مربوط به خود کاربران است). 

bookbook 
پاسخ

[font]فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــوری!!![/font]

[font]سلام دوستان من تو نصب برنامه sdk مشکل دارم.....(یعنی اصلا نصب نمیشه[/font])

برنامه تغییر ID هم کار نمی کنه

لطفا کمک کنید....... ممنون
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۵/۲۰, ۰۳:۳۶ ب.ظ)'آرمین 3a2r' نوشته: فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــوری!!!

سلام دوستان من تو نصب برنامه sdk مشکل دارم.....(یعنی اصلا نصب نمیشه)

برنامه تغییر ID هم کار نمی کنه

لطفا کمک کنید....... ممنون

سلام.
توصیه می کنم ADT Bundle رو از سایت کلیدستان دانلود کرده و سپس نصب کنید :

http://www.kelidestan.com/android/androi...bundle.php

در همان مباحث اولیه، در مورد آن توضیح داده ایم.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان