انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد حلقه برای ورودی اطلاعات از اکسل

با سلام و خدا قوت
میخواستم بدونم آیا میشه برای دریافت اطلاعات از اکسل در متلب یک حلقه درست کرد
آخه تووی برنامم ورودی ها متغیره از 3تا 100 ورودی
اگه میشه حلقه درست کرد با چه دستوری؟
پاسخ

سلام. 

لطفا بیشتر توضیح دهید. به چه دلیل نیاز به ساخت حلقه برای دریافت اطلاعات از اکسل دارید ؟
من همیشه به کاربران توصیه می کنم که ابتدا تمامی اطلاعات فایل excel را به درون متلب وارد کنند (به صورت یک ماتریس) و بعد، با استفاده از دستورات لازم، بخش هایی از اطلاعات را که می دانند برای پردازش نیاز دارند را از ماتریس تعریف شده، استخراج کنند. در واقع، با این روش، کل عملیات ها در خود متلب خواهد بود و تنها در مرحله وارد کردن کل اطلاعات فایل excel ، با آن فایل سر و کار داریم.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

آخه تعداد ورودی اطلاعاتم متغیر هست
مثلا برای یک مسئله 4 تا ورودی داره برای یکی دیگه 12 تا داده داره . 
چجوری بهش بفهمونم که با هر تعداد متغیری کار کنه
پاسخ

شما باید ورودی را از فایل اکسل بخوانید و بعد اندازه ماتریس (یا بردار) حاصل شده را به دست آورید و سپس دستورات را بر اساس اندازه ماتریس ورودی بنویسید. 
اگر هنوزم براتون مبهمه، بیشتر توضیح بدید (با مثال)، تا بهتر راهنماییتون کنم. 
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان