انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر نام package برنامه اندروید

ممنون از راهنماییتون.
اما،من تونستم تا الان،تعدادی از نرم افزارهامو،packege name شون را تغییر بدم،اما مشکل اینجاست که،روی دستگاه خودم،هم اجرا و هم نصب میشه،اما روی بعضی از دستگاه ها،نه نصب میشه و نه اجرا!!!!!
این مشکلش چیه؟
ممنون.
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۲/۳۱, ۱۱:۴۶ ق.ظ)'batman1' نوشته: ممنون از راهنماییتون.
اما،من تونستم تا الان،تعدادی از نرم افزارهامو،packege name شون را تغییر بدم،اما مشکل اینجاست که،روی دستگاه خودم،هم اجرا و هم نصب میشه،اما روی بعضی از دستگاه ها،نه نصب میشه و نه اجرا!!!!!
این مشکلش چیه؟
ممنون.

برای هر پروژه اندروید، یک حداقل شماره داریم که دارای نام minSdkVersion می باشد و حداقل شماره اندروید را اعلام می کند. مثلا اگر آن را برابر 7 تعیین کرده باشیم، یعنی برنامه اندروید مورد نظر، برای اندروید نسخه 7 به بالا مناسب می باشد. این ویژگی در فایل AndroidManifest.xml از پروژه اندروید تعیین می شود. ممکن است شماره برنامه مورد نظر، با گوشی ها سازگار نباشد (آنها نسخه اندروید پایین تری داشته باشند). البته این، یک مورد است و ممکن است از مسائل دیگر نیز باشد که بنده اطلاعی از آنها ندارم و نمی توانم نظر بدهم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

خب......
این عکس رو نگاه کن:
چرا وقتی من فایل strings رو ترجمه میکنم و با فایل strings انگلیسی جا به جا میکنم،وقتی داخل اکلیپس پورت میکنم،این حالتی میشه؟
البته من نمیخوام که معنی پیام خطاش رو بدونماااااااا......من فقط میخوام بدونم که چرا اینطور میشه؟!
پاسخ

عزیز......این اروره چی میخواد تا درست شه؟
هی مینویسه،که ابتدا و انتهای سند،باید،یه شکل باشه و از این حرفا.
چی کارش کنم تا درست شه؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۳/۰۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ)'batman1' نوشته: خب......
این عکس رو نگاه کن:
چرا وقتی من فایل strings رو ترجمه میکنم و با فایل strings انگلیسی جا به جا میکنم،وقتی داخل اکلیپس پورت میکنم،این حالتی میشه؟
البته من نمیخوام که معنی پیام خطاش رو بدونماااااااا......من فقط میخوام بدونم که چرا اینطور میشه؟!

اتفاقا متن خطا بسیار مهم است و از روی آن می توان متوجه خطا شد و برای برطرف کردن آن اقدام کرد.
اما از آنجایی که فایل مورد نظر، فایل strings.xml می باشد، می توان راهنمایی کرد (با توجه به گفته هاتون، حدس میزنم مشکل از چیه). این فایل برای تعریف رشته ها (string) به کار میره. شما فایل strings.xml را باز کنید و رشته هایی را که در کنارشان، علامت خطا نمایش داده شده است را Cut کرده و در فایلی جدا از فایل های پروژه اندروید، Paste کنید. هنگامی که همه رشته ها دارای علامت خطا را برداشتید و پروژه را Save کردید و دیگر علامت خطایی در کنار فایل  strings.xml نمایش داده نشد، آنگاه همان رشته هایی که برداشته اید را به درون فایل  strings.xml کپی کنید. این روش برای برطرف کردن خطا، احتمالا جواب خواهد داد و دلیل به وجود آمدن این خطاها، به احتمال زیاد این است که شما این فایل را در بیرون از محیط برنامه eclipse تغییر داده اید. شما باید تمامی تغییرات فایل های پروژه اندروید را در خود برنامه eclipse اجرا کنید زیرا در هنگام برخی تغییرات، مواردی در فایل هایی مثل R.java به طور خودکار نوشته می شود (و البته توجه داشته باشید که این تغییرات به گونه ای نیست که بتوانید خودتان آنها در R.java بنویسید). 

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

(۱۳۹۳/۰۳/۰۳, ۰۴:۳۲ ب.ظ)'batman1' نوشته: عزیز......این اروره چی میخواد تا درست شه؟
هی مینویسه،که ابتدا و انتهای سند،باید،یه شکل باشه و از این حرفا.
چی کارش کنم تا درست شه؟

این خطا گفته که عکسی با نام ic_launcher در پوشه های drawable از پروژه اندروید پیدا نشده است. برای آشنایی با پوشه های  drawable از پروژه اندروید، مباحث اولیه سایت را بخوانید. 
راستی دوست عزیز، برای به دست آوردن عکس های پوشه های drawable از یک فایل APK ، می توانید پسوند فایل APK را از apk به zip تغییر بدهید و بعد با یک برنامه unzip کننده، آن را از حالت فشرده در بیاورید و بدین صورت، عکس را به دست خواهید آورد. البته در این روش، کدهای فایل ها به هم ریخته است و تنها به درد به دست آوردن عکس های پروژه اندروید می خورد.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

ممنون.
دوست من،بعضی موقع ها که من نرم افزار اکلیپسی که معرفی کرده بودید رو باز میکنم،ارور میده که ماشین ورژوال ساخته نشده،یا یه همچین چیزی!!
اما بعدا خودش درست میشه.
این،مشکلش از چیه؟
این برنامه،آپدیت نمیشه؟
پاسخ

عزیز،نگاه کن.........چرا با این که من همه ی مراحل تغییر package name رو درست انجام میدم،اما وقتی نرم افزارم را ریکامپایل میکنم و ساین میکنم،نصب میشه،اما اجرا نمیشه!!
از خود برنامه اکلیپس هم خروجی apk میگیرم،مثل همین میمونه،اجرا نمیشه!!
هردو روش تغییر package name رو استفاده کردم،اما جواب نداد!!
به نظرت مشکل از اکلیپس نیست؟
پاسخ

من اصلا package name رو هم تغییر نمیدم،نرم افزار اجرا نمیشه.
انگار مشکل از ترجمس،اما اکلیپس که هیچ ایرادی از کارم نمیگیره!!!
مینویسه برنامه متوقف شده.
دور از جونت عجب خر تو خریه این دستکاری برنامه های اندرویدی!!!!

پاسخ

من یه حرکتی کردم.
دیدم هیچ رقمه برنامه روی گوشی اجرا نمیشه،ریکامپایل کردم،از اکلیپس خروجی گرفتم و هزارتا کار دیگه،اما نشد که نشد.
حالا من اومدم،خودم یه پروژه ی جدید داخل اکلیپس ساختم،و با دوتا برنامه ی مختلف،فایل APK رو دیکامپایل کردم،و تمام فایل ها و پوشه های مشترک و غیرمشترک رو،جایگزین پوشه ها و فایل های داخل اکلیپس کردم.حالا،این ارورها گریبان گیر من شده.
این یعنی چی و برای چی به وجود آومدن؟
پاسخ

یه پیشنهاد هم برات داشتم.
واسه این که هم کار من راه بیوفته و هم،بازم کار من!!قبول میکنی،من فایل strings رو داخل خود اکلیپس ترجمه کنم،بعد با برنامه،برات ارسالش کنم،فقط کافیه که شما اون فایل strings رو داخل برنامه جایگزین کنی و package name ش رو هم عوض کنی،بعد برام برنامه رو بفرستی،منم هزینه ی این کار رو برات بفرستم.حالا هر چه قدر که توافق کنیم.خوبه؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۳/۰۹, ۱۲:۴۱ ق.ظ)'batman1' نوشته: یه پیشنهاد هم برات داشتم.
واسه این که هم کار من راه بیوفته و هم،بازم کار من!!قبول میکنی،من فایل strings رو داخل خود اکلیپس ترجمه کنم،بعد با برنامه،برات ارسالش کنم،فقط کافیه که شما اون فایل strings رو داخل برنامه جایگزین کنی و package name ش رو هم عوض کنی،بعد برام برنامه رو بفرستی،منم هزینه ی این کار رو برات بفرستم.حالا هر چه قدر که توافق کنیم.خوبه؟

نه دوست عزیز، سایت کلیدستان، صرفا یک سایت آموزشی است و مدیر سایت، تنها راهنمایی می کند.

-----------------------

آن خطایی که گفته بودید، بیان کرده است که فایل AndroidManifext.xml وجود ندارد.

----------------------

برنامه eclipse شما مشکلی ندارد، همینکه در آن بتوانید کدهای پروژه اندروید را ویرایش کنید و فایل apk از پروژه اندروید بسازید، یعنی مشکل ندارد.

---------------------

شما باید به دنبال یک روش خوب برای decompile باشید، تصحیح پروژه اندروید ناقص که فایده ای ندارد و تنها  وقتتان تلف می شود.  
یا اینکه اصلا برنامه نویسی اندروید یاد بگیرید و خودتون برنامه بسازید. لذتش هم خیلی بیشتره. 

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

دوست عزیز.....لطفا به عکس های زیر یه نگاهی بنداز.
برنامه ی اکلیپس،بعضی مواقع یه همچین اروری رو میده،تازه من ورژن جدیدش رو دانلود کردم.ولی مثل قبلیه این ارور رو میده!
در این دوتا عکس،یه نرم افزار با دوتا برنامه ی کامپایلر جدا،دیکامپایل شدن.به نظر شما،کدوم کاملتر دیکامپایل کرده؟
آیا اگه دوتاشون رو با هم مخلوط کنیم،کامل تر نمیشه؟
من برنامه های زیادی رو داخل مارکت میبینم که فارسی شدن،قطعا اونا هم با یه همچین کامپایلری،دیکامپایل کردن.
اصلا،تا به حال شما نرم افزاری رو فارسی کردید و pack name ش رو تغییر دادید؟
پاسخ

من اندر حکایت یه چیز موندم!!!
چه طور اکلیپس به فایل های پروژه ای که تغییر کرده،خطا نمیده،اما پروژه سالم نیست.
حتی از اکلیپس هم export میشه هم ناسالمه!!!!
اصلا همچین چیزی داریم واقعا....داریم...داریم......!!!!!
پاسخ

همان طور که گفتم، اگر برنامه eclipse ، بتواند فایل apk از پروژه اندروید بسازد و همچنین بتوانیم تغییرات مورد نظرمان در مورد پروژه اندروید را در محیط آن اعمال کنیم، آنگاه برنامه eclipse ، کامل است و مشکلی تدارد. 
----------------------
بله این امکان وجود دارد که فایل apk بسازیم اما هنگام اجرای برنامه اندروید، برنامه خطا بدهد و بسته شود. زیرا برنامه eclipse نمی تواند تمامی خطاهای ممکن را بیابد. البته بنده قبلا کلیدی نوشته ام که برای یافتن خطای مربوط به اینگونه موارد، به کار می رود (خطایابی بر روی گوشی واقعی) :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=813
----------------------
من هیچ وقت به سراغ فارسی سازی برنامه های اندروید خارجی نرفتم. همان طور که قبلا گفتم، تنها برای اینکه ببینم می توان کدهای برنامه اندروید را مشاهده کرد یا نه، از یک برنامه decompiler استفاده کردم و مشاهده کردم که کدها را هر کسی می تواند ببیند و از این نظر، امنیتی برای برنامه اندروید، وجود ندارد.  
آموزش تغییر نام package نیز در سایت وجود دارد (تغییر نام  package  که فقط برای برنامه دیگران نیست).
--------------------- 
در ضمن، لطفا سوالاتی که به این موضوع (decompile) مرتبط نیستند را در موضوعات جدید بپرسید (یک سوالتان را تبدیل به موضوع جدید کردم و در همانجا پاسخ دادم). این موضوع نیز بسیار طولانی شده است، بهتر است تنها در مورد decompile صحبت کنیم.

bookbook 
پاسخ

عزیز،کاشکی آدرس موضوع جدید رو میگفتی.
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۳/۱۲, ۱۰:۱۳ ب.ظ)'batman1' نوشته: عزیز،کاشکی آدرس موضوع جدید رو میگفتی.

جدیدترین مباحث را می توانید در بالای صفحه اصلی انجمن ببینید. لینک مبحث مورد نظر :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4515

من دو تصویری که گفته بودید را مقایسه کردم، به نظر میاد برنامه ای که به صورت عکس زیر، فایل ها را ساخته، بهتر است :

فقط پسوند xml را برای AndroidManifest.xml نمی بینم که باید ببینید در ویندوزتان تعیین شده که پسوند فایل ها نمایش داده نشود یا اینکه برنامه برای فایل، پسوند نساخته.
براتون عکس مربوط به یک پروژه اندروید را قرار می دهم (یکی از پروژه های خودم) :

راستی، سعی کنید مثل من، تنها از بخش مفید صفحه کامپیوتر عکس بگیرید (فقط وقتی مجبور بودید، از کل صفحه عکس بگیرید). این طوری عکس های ضمیمه، خیلی بزرگ نمیشن. 

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

عکسه کو؟؟!!!؟؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۳/۱۳, ۱۰:۴۷ ق.ظ)'batman1' نوشته: عکسه کو؟؟!!!؟؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

اگر دوباره صفحه را اجرا کنید، عکس نمایش داده می شود (مشکل از انجمن هست که گاهی عکس رو نشون نمیده).

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

نقل قول:یه نرم افزار دیگه هم هست در این زمینه که به نظر من کامل تره.
اسمش TickleMyAndroid اینه.
که داخل میشه قبل از کامپایل کردن،امضا خود ویرایش گر رو به برنامه بدی.و حتی میشه آیکون باطری رو هم تغییر داد.البته من تجربه ی بیشتری از کارکردن با این نرم افزار نمیدونم،چون تازه گرفتمش.

سلام
تو اینترنت نتونستم نسخه مناسبی از نرم افزار 
TickleMyAndroid پیدا کنم. میتونید خودش یا لینک دانلودش را برایم بفرستید؟

پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۲۱, ۰۲:۴۶ ب.ظ)'bestMB' نوشته:
نقل قول:یه نرم افزار دیگه هم هست در این زمینه که به نظر من کامل تره.
اسمش TickleMyAndroid اینه.
که داخل میشه قبل از کامپایل کردن،امضا خود ویرایش گر رو به برنامه بدی.و حتی میشه آیکون باطری رو هم تغییر داد.البته من تجربه ی بیشتری از کارکردن با این نرم افزار نمیدونم،چون تازه گرفتمش.

سلام
تو اینترنت نتونستم نسخه مناسبی از نرم افزار TickleMyAndroid پیدا کنم. میتونید خودش یا لینک دانلودش را برایم بفرستید؟ضمنا با نرم افزار apk toolکه برنامه ها را دکامپایل میکنم ، پوشه src را نمی دهد. چند تا از برنامه های خودم که مطمئن بودم این پوشه را دارد هم دکامپایل کردم اما در نسخه دکامپایل شده پوشه src نبود.

پاسخ

سلام به همه.
دوستان,من پکیج نیم نرم افزار رو تغییر میدم,برنامه خطا نمیده,اما وقتی واسه مارکت میفرستمش,میگه که پکیج نیم مشکل داره و پکیچ نیم اصلی باید عوض شه.
داستان چیه؟!
پک نیم اصلی کدومه دیگه؟!
تا به حال هم چند بار پک نیم رو تغییر دادم,اما بهش گیر میده!!
مشکل چیه؟!
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۲۸, ۰۳:۲۳ ب.ظ)'batman1' نوشته: سلام به همه.
دوستان,منپکیج نیم نرم افزار رو تغییر میدم,برنامه خطا نمیده,اما وقتی واسه مارکت میفرستمش,میگه که پکیج نیم مشکل داره و پکیچ نیم اصلی باید عوض شه.
داستان چیه؟!
پک نیم اصلی کدومه دیگه؟!
تا به حال هم چند بار پک نیم رو تغییر دادم,اما بهش گیر میده!!
مشکل چیه؟!

سلام.
البته فکر می کنم که از کلید زیر (برای تغییر نام package برنامه اندروید) قبلا استفاده کرده اید، ولی دوباره ذکر می کنم :

کلید شماره 225

باید یک نام package ای انتخاب کنید که احتمال تکراری بودن آن بسیار کم باشد.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

ببین دوست عزیز،من قبلا برنامه رو میگرفتم و ترجمش میکردم و به یکی از این روش هایی که گفتید پکنیمش رو تغییر میدادم و برای مارکت میفرستادم.
اما یه روزی فکر کردم که اگه لوگوی برنامه و رنگاشو تغییر بدم،میتونم یه برنامه تقریبا جدید ایجاد کنم.
اما بعد از این که برنامه رو ساختم و با همین روش که ذکر شد پک نیمش رو تغییر دادم،اما برنامه توسط مارکت قبول نشد و گفت که پک نیم برنامه تکراریه!!
این مشکل رو من قبلا نداشتم،اما تازه ایجاد شده.
حالا چی کار کنم؟
پاسخ

من میخوام یه کاری بکنم.
فرض کنید نرم افزاری به اسم ایکس وجود دارد.حالا من میخوام یه برنامه با همون سورس کدها,اما با عکس های دیگر بسازم و حتی پک نیم جدید.
حالا من وقتی یه پروژه جدید در اکلیپس ایجاد کنم,مرحله بعدی برای جایگزینی سورس کدها,چیست؟
پاسخ

جواب منو هم بدید.
بخدا ثواب داره.
پاسخ

سلام
فک میکنم این وبلاگ مفید باشه براتون
http://notei.blogfa.com/post/37
سوالی در موردش بود در خدمتم Wink

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، batman1

(۱۳۹۳/۰۹/۳۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ)'aliasghar' نوشته: سلام
فک میکنم این وبلاگ مفید باشه براتون
http://notei.blogfa.com/post/37
سوالی در موردش بود در خدمتم Wink

ظاهرا شما اصلا منظور منو متوجه نشدید.
ببینید،من میخوام با استفاده از سورس کدها و به طور کلی،پوشه ی روته برنامه ی xیک برنامه ی جدید،با پک نیم جدید در اکلیپس ایجاد کنم.
این کارو چه جوری انجام بدم.
وگرنه اگه بحث دیکامپایل کردن برنامه apk بود،من خودم یه کامپایلر بهتر سراغ دارم.
auto apk tool
نیازی هم نداره که شما کلی کار داخلش انجام بدید.
پاسخ

من اسم این قسمت رو که دورش خط کشیدم،چه جوری باید عوض کنم؟!
من یه بار روش راست کلیک کردم،ریفکتور رو زدم و بعد رینیم و اسمش رو تغییر دادم،اما بعدا که اومدم دیدمش،دیدم نام برگشته به حالت اولش.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ

من قبلا برای مارکت های اندروید برنامه میفرستادم و راحت قبول میکردن،اما جدید خطای پکیج نیم رو میدن.
مینویسن که پک نیم قبلا ثبت شده.
من میدونم که همچین پک نیمی ثبت نشده و خودشون هم این رو تایید میکنن.
اما چرا این مشکل پیش اومده و قبلا نبود.
الان هم من مثل گذشته پک رو تغییر میدادم.
آیا پکنیم دیگری هم وجود داره،یا مشکل من عدم تغییر نام پروژه هست که در بالا عکسش رو گذاشتم؟
من به هر دو روشی که در سایت توضیح دادید،پک نیم رو تغییر دادم،اما باز هم مارکت خطای پک نیم رو میده.
جان هرکسی رو که دوست دارید کمکم کنید.
این مشکل اعصاب منو خورد کرده.
پاسخ

نه ربطی به نام پروژه اندروید ندارد. همان Package را باید تغییر بدهید.
به فکر ساخت یک پروژه اندروید کاملا جدید از روی آن هم نباشید، چون باید با همین روش تغییر نام package ، مشکل حل شود (لقمه رو بی خودی دور سرتون نچرخونید).  
یا شما تمامی مراحل تغییر نام package را به درستی انجام نمی دهید یا این قدر بدشانس هستید که نام package ها تکراری می شوند.
یک نام package انتخاب کنید که مطمئن باشید به عقل جن هم نمی رسد، سپس به همان مبحث تغییر نام package مراجعه کنید و تمام مراحل را با دقت بخوانید و اجرا کنید.
اگر باز هم به شما اخطار دادند که نام package تکراری است، یک ایمیل به واحد پشتیبانی فروشگاه اندروید مورد نظر ارسال کنید (بپرسید که مشکل فایل apk ای که براشون می فرستید از چیه).

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط batman1

ببین ادمین جان.
من از پروژم عکس گرفتم،شاید مشکلم همینجا باشه.
ببین،در عکس 1-2-3،پکیج نیم تماما در همه جا عوض شده.
اما در عکس4 که مشخص کردم،اونجا هنوز name عوض نشده.
آیا میتونه مشکل از این باشه؟!
پاسخ

در مورد آن اطلاعات خاصی ندارم (باید تحقیق کنید)، آن را حذف کنید (خالی بگذارید)(در پروژه های بنده که همیشه اینگونه بوده است) و فایل را ذخیره کنید، سپس ببینید که برنامه اندروید (فایل apk) به درستی اجرا می شود یا خیر، اگر درست اجرا شد، آن را به فروشگاه اندروید بفرستید. (چون مربوط به تگ application است (یعنی کل برنامه اندروید)، شاید حذف آن اثرگذار باشد)
امیدوارم این بار حالت شما اینگونه باشد :   

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid ، batman1

نقل قول از زبان batman1 :

((مشکل از ورژن کامپایلر بود.
ورژن جدیدشو دانلود کردم، مشکل ساز شد، بعدش همون ورژن قدیمیشو دانلود کردم، درست شد.))

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان