انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت برنامه اندروید برای پخش چند آهنگ به همراه seekbar

Music 
سلام.
من یک برنامه اندروید میخوام بسازم که بتونم در یک صفحه چندین آهنگ رو با قابلیت seekbar و همچنین قابلیت دانلود بزارم. لطفاً راهنمایی کنید.

پاسخ

سلام.
چگونگی پخش آهنگ با استفاده از seekbar (با قابلیت جلو و عقب بردن آهنگ)، را می توانید در مبحث زیر بخوانید (پروژه اندروید آماده برای دانلود نیز دارد) :

http://www.kelidestan.com/android/android-159.php

در مورد دانلود فایل های صوتی از سرور اینترنتی و ذخیره آنها در حافظه خارجی (External Storage) گوشی اندروید، قبلا در موضوعی دیگر بحث شده است :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4408

اگر تعداد آهنگ ها برای نمایش در Activity مورد نظرتان، زیاد است، می توانید از ListView استفاده کنید. باید یک  ListView  سفارشی طراحی کنید که شامل دکمه پخش و توقف برای هر آهنگ و همچنین  seekbar  متناظر برای هر آهنگ باشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

یعنی بدون ساخت listview امکان نداره؟
اگه امکان نداره از این روش کمکم کنید لطفا

پاسخ

(۱۳۹۳/۰۱/۱۶, ۰۵:۴۵ ب.ظ)'leadstar71' نوشته: یعنی بدون ساخت listview امکان نداره؟
اگه امکان نداره از این روش کمکم کنید لطفا

بله امکان دارد و اینکه پیشنهاد دادم از ListView استفاده کنید، گفتم شاید یک برنامه جامع مورد نظرتان است، اما اگر یک برنامه اندروید ساده می سازید که تنها چند آهنگ را در کنار هم، برای پخش قرار می دهد، نیازی به ListView نیست. بگذارید بیشتر توضیح بدهم :
استفاده از  ListView به ما این امکان را می دهد که لیست های سفارشی داشته باشیم و در حالت های مختلف که تعداد مواردی که می خواهیم نمایش بدهیم (یعنی تعداد item ها در ListView) متغیر است، دیگر نیازی به نوشتن کدهای جدید نیست و همچنین تغییر ویژگی های یک عنصر خاص، در کل ListView ، بسیار ساده است (مثلا اگر 100 تا item داریم که در هر کدام یک Button وجود دارد، شما تنها کد یک Button که به عنوان عنصر هر ردیف آرایه تعریف شده است را باید تغییر بدهید، ولی در حالت عادی، اگر 100 تا جداگانه تعریف کرده باشیم، باید کدهای همه آن 100 تا Button را ویرایش کرده و تغییر بدهید). مثلا شما اگر بدون استفاده از ListView همین موضوع مورد نظرتان را بخواهید بسازید، آنگاه برای 3 آهنگ، باید سه تا دکمه پخش، سه تا دکمه توقف و سه تا seekbar در لایه گرافیکی Activity (یعنی در فایل xml) تعریف کنید و وظیفه هر کدام را هم در کدهای java در Activity ، بنویسید. اگر کل کدنویسی مورد نظرتان همین بوده، از همان مباحثی که گفتم می توانید این موارد را بنویسید و نیازی به ListView نیست. اما فرض کنیم که شما یک برنامه جامع می خواهید بسازید که مثلا در دسته های مختلف، آهنگ های زیادی را برای دانلود و پخش قرار بدهید و تعداد آهنگ دسته های مختلف هم متفاوت باشد، خوب برای این برنامه، تعریف کردن همه آن عناصر، به صورت جداگانه و بدون استفاده  ListView کاملا دشوار و غیر حرفه ای است و توسعه نسخه های بعدی برنامه نیز کاملا سخت و پیچیده می شود. اما اگر شما یک  ListView بسازید و آن را برای مورد خودتان طراحی کنید، آنگاه برای دسته های مختلف، تنها یک سری اطلاعات را باید به آن بدهید. شما خود  ListView را به صورت یک کلاس (Class) می سازید که ورودی های آن، مواردی مثل لینک دانلود آهنگ ها، عنوان آهنگ ها ، تعداد کل آهنگ های آن دسته و ... است. سپس برای دسته های مختلف، اطلاعات لازم را به آن کلاس (Class) می دهید تا لیست را برایتان بسازد.
اینگونه موارد نیاز به کدنویسی زیاد و صرف وقت دارد. باید مواردی مثل ساخت  ListView را تمرین کنید، همچنین همان موارد مربوط به پخش و توقف آهنگ و همچنین به کار بردن  seekbar را ابتدا به طور جداگانه یاد بگیرید و سپس کدهای آنها را با یک  ListView ادغام کنید.
این مواردی که گفتم، آن چیزی است که به ذهن اینجانب می رسد و می توانید از سایر افراد نیز مشورت بگیرید.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

من تازه وارد در ساخت برنامه. از برنامه eclipse استفاده می کنم. لطفا بیشتر راهنمایی کنید.
به فرض مثال من 10 تا آهنگ دارم و میخوام با استفاده از seekbar و همچنین قابلیت دانلود درست کنم.
اگه منو در زمینه کدش راهنمایی کنید و عکسشو بزارید خیلی خیلی ممنونتون میشم

پاسخ

(۱۳۹۳/۰۱/۱۶, ۱۰:۵۴ ب.ظ)'leadstar71' نوشته: من تازه وارد در ساخت برنامه. از برنامه eclipse استفاده می کنم. لطفا بیشتر راهنمایی کنید.
به فرض مثال من 10 تا آهنگ دارم و میخوام با استفاده از seekbar و همچنین قابلیت دانلود درست کنم.
اگه منو در زمینه کدش راهنمایی کنید و عکسشو بزارید خیلی خیلی ممنونتون میشم

متاسفانه زمانی برای نوشتن اینگونه کدها ندارم (در اینگونه موارد خیلی نمی توان راهنمایی کرد و نیاز به کدنویسی دارد تا متوجه بشوید چگونه است)، این مورد نیاز به جزئیات زیادی دارد و زمان بر است ().
شما ابتدا باید چگونگی ساخت یک ListView سفارشی و شامل چند عنصر برای هر ردیف آن را یاد بگیرید. سپس در پروژه اندروید شما، چند عنصر مثل دو دکمه برای پخش و توقف آهنگ و یک seekbar وجود خواهد داشت. ما یک فایل xml تعریف می کنیم که شامل این عناصر است و در واقع شکل کلی هر ردیف از ListView را تعیین می کند. اگر می خواهید با ListView کار کنید، ابتدا حتما یک مبحث کامل که در آن جزئیات ListView شرح داده شده را بخوانید (باید ساختار ListView را به طور کامل متوجه بشوید).
آنگاه سعی کنید که عملکرد seekbar را متوجه بشوید و سپس آن را در ListView به کار ببرید (ممکن است که عملکرد آن در ListView نیاز به تغییراتی در کدهای آن داشته باشد). برای ListView های ساده، تعداد زیادی مثال و پروژه اندروید آماده برای دانلود در اینترنت وجود دارد که  می توانید از آنها استفاده کنید. 
حتی بگردید شاید یک پروزه آماده ListView به همراه seekbar  بیابید، این روزها در اکثر زمینه ها، پروژه های اندروید آماده برای دانلود را می توان یافت.

bookbook 
پاسخ

آقا تورو خدا کمکم کنید. بخدا هرکاری می کنم متوجه نمیشم. خواهش میکنم یه جور منو راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون. یا اگه میشه یه راهی بهم بگین که من بتونم چندتا آهنگ رو باهاش پخش کنم. آخه چرا کسی کمک نمیکنه؟
پاسخ

عبارت android seekbar in listview را در گوگل جستجو کنید، به احتمال زیاد یک مورد مناسب پیدا میشه.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان