انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
upload

upload

سلام و درود 

من چندتا سوال دارم در مورد اموزش های سایت گفتم اینجا بپرسم شاید سوال بقیه هم باشه/ قبلش تشکر فوق ویژه دارم به خاطر اموزش های سایت 

اموزش های پی اچ پی رو از اون بخش مقدماتی شروع کردم اومدم به پایین رسیدم به کار با عکس ها یهو انگار مطالب خیلی سنگین شد   بعد  بیخال شدم الان اومدم سراغ اپلود فایل ها  چندتا سوا واسم پیش اومد

اینجا  http://www.kelidestan.com/php-education/php-93.php تو قسمت فرم 
1- گفته نوع اطلاعات ارسالی باینری هست ؟چرا؟اگه نگیم چی میشه؟
2-در این قسمت id چیکار میکنه دقیقا؟ اگه نزاریم فک نکنم مشکلی پیش بیاد.

کد:
<input type="file" name="file" id="file">

3-حالا تو قسمت php کد, تو همون صفحه زمانی که میاد محدودیت میزاره واسه پسوند فایل ها 

کد:
$allowedExts = array("gif", "jpeg", "jpg", "png");
$temp = explode(".", $_FILES["file"]["name"]);
$extension = end($temp);

خط اول که معلومه ولی خط دوم و سوم رو یه روزه دارم فکر میکنم واسه چی اومده از اکسپلود استفاده کرده . مگه ما یه فایل رو اپلود نمیکنیم این چه ربطی به آرایه ها داره وکلا اگه ممکنه کسی در خط اخر رو زیر دیپلم شرح بده

4- بعد میاد پاین تر یکی از شرطا این هست 

کد:
&& in_array($extension, $allowedExts)

فک کنم مورد های بالا روشن شه این روشن میشه اما یه توضیح مختصر بدید 

با سپاس
پاسخ

upload

سلام دوست عزیز.
از لطف شما سپاسگذارم. 
در همان مبحثی که لینک آن را ذکر کردید، در انتهای مبحث، بخشی با عنوان ((توضیحات بیشتر در مورد کدها)) را اضافه کردم که در مورد دو سوال آخرتان که در مورد کدها بود، دو نکته ذکر شده و کدها را به طور کامل توضیح می دهد. 
در مورد id که گفته بودید، خیر اهمیتی ندارد و مهم مشخصه name می باشد.
در مورد نوع اطلاعات، باید باینری باشد (با انتخاب multipart/form-data)، یعنی حداقل من آن را تست کرده ام و اینگونه صحیح عمل می کند، ولی اگر شما نوع دیگری را می شناسید، ذکر کنید تا بررسی کنم. (البته دقت داشته باشید که انتخاب آن، ربطی به نوع فایل ندارد و شما هر نوع فایلی را می توانید به طور دلخواه و با کمی تغییر کدهای PHP ، به لیست فایل های مجاز برای آپلود، اضافه کنید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط legolas_ir ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان