انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسکریپت نویسی

اسکریپت نویسی

سلام دوستان من چون تازه PHP رو یاد گرفتم و امتحان داری بعد از عید می خوام با کمک شما یه اسکریپت بنویسم تا دستم راه بیافته برای مثال این اسکریپت فقط بهم بگین باید چیکار کنم ممنون
نمیگم شما بنویسید کمک کند خودم بنویسم چون واقعا خوندمش هنگ کردم:

فایل‌های پیوست

دانلود 91_33_Web Design.pdf

نام فایل 91_33_Web Design.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 272
اندازه 411.92 KB
ارسال کننده فایل ghasemy50

اسکریپت نویسی

فقط خواهشا مرحله به مرحله بگین

اسکریپت نویسی

سلام.
ابتدا نکات را عرض کنم :

*** نیازی نیست که حتما تمامی بخش ها را خودتان کدنویسی کنید، مثلا برای مواردی مثل جستجو یا رسم نمودار، یک سری کدهای آماده در وب موجود است. البته قالب سایت را باید ببینید که می خواهید خودتان بنویسید یا نه (این مورد بستگی به ساختار سایت و نظر خود برنامه نویس دارد).

*** از نرم افزار Wamp Server برای شبیه سازی سرور بر روی کامپیوتر خانگی خود استفاده کنید و به سراغ نصب PHP مطابق شیوه اصلی آن نروید.

مراحل :

1- قالب کلی سایت رو بسازید (قالب HTML) که همان اسکلت بندی سایت است و باید چک کنید که در مرورگر های مختلف مشکلی نداشته باشه (اگر بخواهید می توانید یک قالب آماده را دانلود کرده و سپس آن را مطابق میلتان تغییر بدهید، بستگی به خودتان دارد که بخواهید از قالب آماده استفاده کنید یا خیر). در این مرحله، فقط با HTML و CSS سر و کار دارید.
2- صفحات مورد نظرتان برای بخش های مختلف سایت را بسازید و لینک های کل سایت را چک کنید. متن های صفحاتی که دارای متن های ساده هستند را بنویسید. عنوان ها را بنویسید و ...
3- پایگاه داده MySQL و جدول های (tables) آن را بر اساس اطلاعاتی که باید در پایگاه داده ذخیره شوند، بسازید (نیازی نیست کد بنویسید، از phpMyAdmin استفاده کنید).
4- برای تست کردن، یک سری اطلاعات دلخواه را در جدول های پایگاه داده قرار بدهید (توسط phpMyAdmin)، این مورد برای مرحله بعد لازم است.
5- صفحاتی که باید از پایگاه داده اطلاعات را دریافت کرده و به کاربر نمایش بدهند را کامل کنید (با افزودن کد PHP برای دریافت اطلاعات و نمایش به کاربر). اطلاعاتی که گفتیم به طور دلخواه در پایگاه داده قرار بدهید، برای همین مرحله است تا عملکرد کدها را بتوانید چک کنید.
6- فرم هایی که برای دریافت اطلاعات و ذخیره در پایگاه داده هستند را به صفحات مورد نظرتان اضافه کنید (منظور هم واسط کاربری با HTML و هم کدهای PHP پردازش کننده است) و عملکردشان را چک کنید.
7- گزینه هایی کاربری که باعث تغییر در محتوای پایگاه داده می شوند را به صفحات مورد نظرتان اضافه کنید (منظور هم واسط  کاربری با HTML و هم کدهای PHP پردازش کننده است) و عملکردشان را چک کنید.
8- برای رسم نمودار، یک سری کدهای PHP آماده وجود دارد. به عنوان مثال، نگاهی به سایت زیر بیندازید :

http://www.jpgraph.net/

9- برای جستجو، می توانید از کدهای آماده (موتورهای جستجوی ساده) استفاده کنید. (در اینترنت می توانید موارد مختلفی بیابید)
10- اطلاعات اضافه ای که در پایگاه داده قرار داده اید را حذف کنید (با phpMyAdmin) تا برای قرار دادن اطلاعات اصلی، آماده باشد.

این مراحل خیلی کلی است و هر کدام جزئیات زیادی دارد که می توانید مباحث مرتبط با آنها را در همین سایت کلیدستان بیابید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.

اسکریپت نویسی

دوست عزیز تمام کد ها رو باید خودم بنویسم و از کد های آماده نمی تونم استفاده کنم بنابر این لازمه که اگر ممکنه بهم یاد بدین چطوری باید کل اسکریپت رو خودم بنویسم
یعنی حتی کد های مای اس کیو ال رو هم خودم باید بنویسم چون المپیاده

و به اینترنت هم دسترسی ندارم اونجا

اسکریپت نویسی

ارسال قبلی من را دوباره بخوانید چون کمی آن را تصحیح کردم.
ببینید باید مرحله به مرحله پیش برید، هر مرحله ببینید چی لازم هست، در کدام صفحه باید قرار بگیره و در کدام قسمت از کدهای صفحه، باید کدهای آن را قرار بدهید. 
هر آنچه می خواهید در همین سایت کلیدستان و سایر سایت ها وجود دارد.
مثلا برای طراحی قالب، باید بخش آموزش HTML سایت را بخوانید. مثلا مبحث زیر را ببینید :

http://www.kelidestan.com/html/html-12.php

اگر از قالب آن مبحث خوشتون نیومد، یک قالب را از اینترنت دریافت کرده و نگاهی به کدهای آن بیندازید، همین ساختارهای مختلف، باعث می شود که ایده نهایی را برای قالب مورد نظرتان بیابید.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.

اسکریپت نویسی

خود من مثلا کدهای منوی بالای سایت را در یک فایل می نویسم و سپس در تمامی صفحات سایت، با دستوراتی مثل include یا require به آن ارجاع می دهم، این هم نکته مهمی می باشد.
بنابراین برای تغییر منوی بالای سایت، تنها باید یک فایل را ویرایش کنم.
کدهای CSS سایت نیز باید تنها در یک فایل قرار گرفته و سپس در تمامی صفحات، به آن فایل ارجاع بدهیم.
bookbook 

اسکریپت نویسی

اینو میدونم داداش من این اسکریپتی که قرار دادمو میخوام کمکم کنی با مای اس کیو ال مرتبطش کنم و بنویسمش

اسکریپت نویسی

بخش آموزش MySQL را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/mysql/index.php
bookbook 

اسکریپت نویسی

داداش من اینو ساختم ولی هر یوزر پسی می زنم میره تو میشه ببینید مشکلش چیه

فایل‌های پیوست

دانلود 123.rar

نام فایل 123.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 280
اندازه 99.65 KB

اسکریپت نویسی

(۱۳۹۳/۰۱/۱۱, ۰۵:۵۵ ب.ظ)'ghasemy50' نوشته: داداش من اینو ساختم ولی هر یوزر پسی می زنم میره تو میشه ببینید مشکلش چیه

کدهای فرم رو دیدم، شما فایل login.html را برای پردازش فرم انتخاب کرده اید و در آن کدهای PHP پردازش ورودی ها را نوشته اید، اما عملا کدهای PHP آن اجرا نمی شوند زیرا پسوند فایل برابر html انتخاب شده است. بنابراین نام فایل را به login.php تغییر بدهید و در کدها نیز نام جدید را جایگزین کنید.

bookbook 
 سپاس شده توسط ghasemy50

اسکریپت نویسی

OK الان تست می کنم

اسکریپت نویسی

من بازم به مشکل برخوردم ببینید:
http://mahdi-book.ir/cms/

فایل‌های پیوست

دانلود 123.zip

نام فایل 123.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 225
اندازه 101.42 KB

اسکریپت نویسی

بنده معمولا به خطایابی کدهای کاربران نمی پردازم زیرا این کار بیهوده است و با برطرف شدن هر مشکل، مشکلی دیگر پیش می آید.

bookbook 

اسکریپت نویسی

خودم فهمیدم داداش مشکلم حل شد تاپیکو ببند لطفا
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان