انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرید هاست-دامین-هاست دانلود و...

سلام

ببینید درست میگم یا نه
دامین: مثلا خرید یه دامنه به نامه dmf.ir که فقط آدرس سایت رو خریدم و فعلا کاری نمیشه کرد

بعد

هاست: که یه جورایی یه حافظه برای ذخیره کرده اطلاعات سایت است-اصلا یه جورایی مثل درایو c کامپیوتر هستش که سیستم مدیریت محتوا یا همون cms (که من از وردپرس استفاده میکنم)روش نصب میشه

حالا داستان ترافیک چیه؟

ممنون میشم اگه 3-4 تا کلمه کلیدی بالا رو ببینید درست گفتم یا نه؟

و یه حدود قیمتی هم بهم بگید تا آمار دستم بیاد

اگه تعداد بازدید روزانه بین 50-300 تا باشه 3تا عبارت بالا باید چه مشخصاتی داشته باشند

و در آخر این که هر چیزی که مربوط به سایت میشه و من میخرمش آیا باید سالانه پول بدم یا این که یه بار پول میدیم و تمام میشه و میره (مثلا دامین)

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ

سلام.
بله مواردی که گفتید صحیح است.
هم دامنه (دامین - Domain) و هم هاست (Host) معمولا به صورت سالیانه مبالغش رو باید بپردازین. البته برای دامنه، می توانید برای چند سال دامنه را تمدید کنید. اگر بعد از آن مدت، دوباره دامنه را تمدید نکنید، دامنه دوباره برای فروش گذاشته می شود و دیگر شما صاحب آن نیستید.
هاست رو حتما لینوکس بگیرید، نه ویندوز. چون هاست لینوکس خیلی بهتره.
میزان ترافیک سایت، بستگی به تعداد بازدیدکننده و محتوای سایت دارد. مثلا باید ببینیم که آیا عکس های سایت، بهینه سازی شده هستند یا نه و خیلی موارد دیگر. توصیه من این است که مقدار ترافیک را ابتدا کم بگیرید و به مرور که تعداد بازدیدکننده زیادتر می شود، آن را ارتقا بدهید.
شرکت های فروش هاست زیاد هستند، توصیه می کنم در اینترنت به جستجو بپردازید تا خودتون همه مشخصات آنها را ببینید و انتخاب بهتری داشته باشید. 
دامنه که ثبت شد، چک کنید که شرکت مورد نظر، دامنه را حتما به نام خود شما و با آدرس ایمیل شما ثبت کرده باشد، این دو مورد خیلی مهم است و اگر غیر از این بود (در این حالت، عملا شما صاحب سایت نخواهید بود)، از آنها بخواهید اطلاعات ثبت دامنه را به اطلاعات شما تغییر بدهند.
گاهی هم توصیه می شود که دامنه را توسط یک شرکت ثبت کنیم و هاست را از شرکت دیگری بگیریم، این موضوع باعث می شود که کل اطلاعات سایت، در دست تنها یک شرکت نباشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

پس من باید یه دامین یه هاست و یه ترافیک بخرم و هر ماه(یا سال) براشون پول بدم

در کل اگه حساب کنی کلی خرج میاد رو دستم---

حالا با استفاده از این سایت میتونم منبع درامدی ایجاد کنم---اگه آره چقدر؟؟
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ

ترافیک جزء همان هاست حساب می شود، یعنی پلن های (plan) مختلفی ارائه می گردد که مقدار حجم قابل ذخیره فایل های سایت و همچنین میزان ترافیک در آنها مشخص شده است. پرداخت آنها هم معمولا به صورت سالیانه است.
داشتن درآمد به صاحب سایت بستگی دارد و باید خود وی تصمیم بگیرد که در چه عرصه ای می خواهد فعالیت کند.
معمولا اگر عکس های سایت بهینه سازی شده باشد، ترافیک معقول خواهد بود و می توان پلن های ارزان قیمت انتخاب کرد. تنها وقتی تعداد بازدید سایت زیاد شود، ممکن است نیاز به منابع مالی جدید باشد.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان