انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد به مبنا بردن

سلام...من میخوام با متلب یه عدد در مبنای 8 رو ببرم به مبنای 2...برای این کار میدونم باید اول ببرمش به مبنای 10 بعدش اونو ببرم به مبنای 2....قسمت دومشو یعنی از 10 به 2 بلدم ولی اینکه چه طور میشه از مبنای 8 ببرمش به مبنای 10 رو بلد نیستم.البته فرمول ریاضیشو بلدم ولی نمیدونم چه جوری میشه کدنویسیش کرد. ببینید مثلا فرض کنید عدد 345 مبنای 8 هست بخوایم ببریمش به مبنای 10 باید از سمت راست (5) شروع کنیم میشه 5 ضرب در 8(مبنای مورد نظر) به توان صفر به اضافه عدد بعدی(4) ضرب در 8 به توان 1 به اضافه 3 ضربدر 8 به توان 2....هرچی رقما بیشتر باشن یه توان اضافه میشه و مجموع حساب میشه....حالا من اصن چه طور باید 10 گان صد گان معرفی کنم برا متلب؟ عدد من میتونه 1 رقمی 2 رقمی 3 رقمی 4 رقمی یا..... باشه....من مبتدی هستم میشه کمک کنید کد اینو بهم بگید چه جوریه؟ 
پیشاپیش ممنون

پاسخ

سلام.
نیازی به کدنویسی اختصاصی نیست، می توانید از دستورهای dec2base و base2dec در متلب استفاده نمایید.
با توجه به درخواست شما، مبحث زیر را نوشتم :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-192.php
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط mo3n

خیلی ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان