انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زبان های برنامه نویسی وب و تفاوت ها و شباهت ها

Heart 
تا اون جایی که من فهمیدم با استفاده از css   و   html  میشه بدنه و ظاهر سایت رو طراحی کرد(مثلا یه انسان طراحی و ایجاد میکنی و تعین میکنی که دست کجا باشه چشم کجا باشه و.... و بدین صورت محل هر چیز رو تعین میکنیم) حالا این انسان حرکتی نداره و یه جورایی یه مرده هستش

با استفاده از نرم افزار های زیر باید  بهش جون بدی تا بتونه حرکت کنه و تحرک داشته باشه 

سوال1: تا اونجایی که من میدونم php  و  asp.net در این زمینه وجود دارند حالا نقاط قوت و ضعف هر کدوم چیه؟

سوال2: جاوا اسکریپت  تقریبا مثل سی شارپه فقط با این تفاوت که جاوا اسکریپت برا سایت برنامه درست میکنه، درست گفتم یا نه؟؟؟

سوال3: نرم افزار ها و زبون های برنامه نویسی مرتبط با طراحی و ایجاد و مدیریت سایت دیگه چی هستش؟؟؟؟؟
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ

سلام.
مثال جالبی زدید و میشه گفت که دقیقا تفاوت بین سایت استاتیک و سایت دینامیک (پویا) را بیان می کند.

1- در مورد ASP ، تا حالا کار نکردم ولی همان زمانی که قصد داشتم یک سایت دینامیک طراحی کنم، در سایت های مختلف به دنبال این سوال گشتم که کدام زبان بهتر است. مشاهده کردم که برای PHP ، هم تعداد استفاده کنندگان زیاد است، هم کدهای زیادی در اینترنت ارائه شده است و هم اینکه همه از آن راضی بودند. بنابراین بدون هیچ شکی، به سراغ PHP رفتم. البته کسانی هم که ASP کار کرده اند باید نظر بدهند و محاسن آن را بگویند، ولی به هر حال، PHP همه آن چیزی که به آن نیاز داشتم را برآورده کرد.

2- javascript مشابه C و java است، اما در عین حال، با آنها تفاوت دارد. نوع کدنویسی (syntax) آن شبیه C و برخی نام های به کار رفته در آن، از java می باشد. در ضمن، تنها برای صفحات سایت به کار نمی رود و در برخی زمینه های دیگر نیز کاربرد دارد (در نرم افزارهایی که اجرای آن را پشتیبانی می کنند).

3- فکر کنم منظورتون از نرم افزار، زبان برنامه نویسی هست. مواردی در اینجا نام برده شد (HTML - CSS - PHP - ASP - javascript)، ولی من flash و JSP و ajax و #C و PERL و PYTHON و RUBY را هم ذکر می کنم که می توانید در اینترنت، در مورد آنها بخوانید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

ولی من هنوز فرق بین java script  &   php        رو نفهمیدم
منظورت از سی شارپ در رابطه با وب که نبود؟؟؟---تا اونجایی که من میدونم فکر کنم که سی شارپ برا ویندوز باشه.
پاسخ

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی است که توسط مرورگر اجرا میشه اما php تو سط کامپیوتر سرور اجرا میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

تا اون جایی که من نفهمیدم مثلا برا درست کردن فرم ثبت نام یا فرم تماس با ما و از این جور چیزه
یه قسمت از کار اینه که بررسی کنی تا بفهمی که طرف جعبه متن ها رو درست پر کرده یا نه---که هم میشه با java script این کار رو کرد و هم با php  ولی java script بهتره چون رو کامپیوتر بازدید کننده اجرا میشه و برخلاف php  دیگه نیاز نیست که اطلاعات وارد شده تو فرم به کامپیوتر سرور ارسال بشه و جواب درست بودن یا نبودن متن های نوشته شده توسط کاربر دوباره به کامپیوتر بازدید کننده ارسال بشه---جاوا اسکریپت این کارو بدون استفاده از سرور انجام میده و باعث افزایش سرعت هم میشه 

حالا سوالم اینه که تنها برتری جاوا اسکریپت همین اجرا شدن کد ها رو  کامپیوتر بازید کننده بدون استفاده از سرور هستش؟؟؟؟

سوال2:با توجه به این که php توانایی انجام  کارایی که جاوا اسکریپت انجام میده رو داره ضرورتی داره که بریم جاوا اسکریپت رو یاد بگیریم(ارزشش رو داره)؟؟؟؟؟؟
پاسخ

بله PHP به صورت server side اجرا میشه (کدهای آن توسط سرور اجرا می گردد و کاربر به آنها دسترسی نخواهد داشت) ولی javascript به صورت client side می باشد و کاربر به کدها دسترسی پیدا می کند. بنابراین مسائل امنیتی سایت باید با PHP باشد تا اطلاعات به سرقت نرود.
در ضمن، کاربر می تواند اجرای  javascript در مرورگر اینترنت را از کار بیندازد، بنابراین قسمت های خیلی مهم سایت نباید با  javascript اجرا شوند.
در کل به نظرم تمرکزتون بر روی PHP باشه، اما از کدهای آماده  javascript نیز برای زیباتر شدن سایت یا افزودن امکانات جالب به سایت، استفاده نمایید (تا دلتون بخواد کد آماده javascript  وجود داره و معمولا هم نیازی به درک ساختار آنها نیست).
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848 ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان