انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزایا و معایب طراحی و ایحاد سایت با فلش

نظرتون در مورد طراحی و ایحاد سایت با  فلش چیه؟
از یه طرفی باعث سنگین شدن سایت میشه(آیا راه حلی براش وجود داره نداره؟)
از طرف دیگه نمای خوبی به سایت میده و از نظر گرافیکی خوبه(آیا روش های بهتر دیگری وجود دارد ندارد؟)
آیا باید نرم افزار خاصی برای اجرای این گونه سایت ها در کامپیوتر یوزر نصب باشد  یا نه؟
و 10 ها سوال دیگر

خواهش دارم هر کسی که در این زمینه اطلاعاتی داره در میان بزاره تا استفاده کنیم.
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ

هيچي ايندكس نميشه حجم بالا پشتيباني نشدن توسط دستگاه هاي اپل و بازدهي بسيار پايين
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

سلام.
من براتون محاسن و معایبش رو توضیح میدم :

محاسن :
1- ایجاد گرافیک جذاب و زیبا (من قبلا سایت های زیبایی رو دیدم که با فلش ساخته شده بودن و یکی دو تا از آنها واقعا عالی بودند، البته آدرسشون رو به خاطر ندارم، جزء لیست زیباترین وب سایت های اینترنت هستند که توسط یک گروه انتخاب شده بودند)
2- ایجاد محیط فعل و انفعالی بین برنامه (آن صفحه از سایت) و کاربر
3- اجرای کل یک برنامه، تنها در یک صفحه (مناسب برای بازی ها --> بازی های فلش) 

معایب کمرشکن طراحی سایت با فلش :
1- عدم index شدن محتویات قرار گرفته در فایل فلش، در موتورهای جستجو (تا اونجایی که من می دونم)
2- نیاز به نصب adobe flash player که باید حتما بر روی کامپیوتر کاربران نصب شده باشد (اگر نصب نشده باشد، کاربر را از دست داده اید، معمولا لینکی برای نصب adobe flash player  نمایش داده می شود ولی اکثر کاربران حوصله نصب آن را ندارند)
3- امکان دانلود فایل فلش (کاربر فایل فلش را از سایت شما دانلود کرده و از آن پس، می تواند آن را اجرا نماید و دیگر به سراغ سایت شما نمی آید، بنابراین از جدیدترین محتویات سایت هم با خبر نخواهد شد)
4- حجم بالا

جایگزین :
کدنویسی CSS ، روز به روز در حال پیشرفته تر شدن است و حتی می توانید با آن انیمیشن بسازید. کافی است عبارت CSS animation را جستجو کنید تا تعدادی مثال از آن را ببینید.

*** در ضمن اگر اصرار دارید که حتما با فلش یک گرافیک جذاب برای سایت خود طراحی کنید، می توانید سردر سایت یا بخش های جزئی سایت را با گرافیک های ساخته شده توسط فلش تزیین کنید، ولی چارچوب اصلی سایت، از HTMl و PHP باشد (من هم اگر قرار باشه روزی فلش به کار ببرم، به این صورت خواهد بود).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان