انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ذخیره کردن کلاس و عمومی کردن آن

Question 
سلام.

سوال1: من حدود ده تا کلاس تعریف کردم –البته نه به صورت عمومی تا در دسترس تمام صفحات باشد-
حالا میخوام این کلاس ها رو عمومی کنم تا در دسترس تمامی صفحات من باش

دسوال2: چطور کلاساهارو تو کامپیوتر ذخیره کنیم تا در طراحی سایت های دیگه بتونیم ازشون استفاده کنیم 

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام.
در تعریف کلاس ها (class)، برای نحوه دسترسی، مواردی مثل public و private و ... وجود دارد که در شیوه کلی تعریف کلاس ها به کار می رود و در نحوه تغییر مقدار متغیرها و استفاده از توابع کلاس، تاثیر دارد. اما فکر می کنم که سوال شما در مورد کل کلاس (class) است که اصلا یک صفحه PHP به آن دسترسی داشته باشد یا خیر. شما می توانید که کل کدهای کلاس را در یک فایل PHP ذخیره کرده و سپس هر صفحه ای که می خواهید در آن، از آن کلاس استفاده کنید، با استفاده از دستور include ، کدهای کلاس را به آن صفحه اضافه نمایید. 

در مورد سایت های دیگر، همین روشی که گفتم را به کار ببرید. چون کدهای کلاس ها در یک فایل PHP ذخیره شده اند (یا در صورت تمایل، در چند فایل)، تنها کافی است آن فایل یا فایل ها را در هاست سایت های دیگر مورد نظرتان قرار داده و در صفحات سایت، آنها را با دستور include (یا require) وارد نمایید و سپس از کلاس ها استفاده کنید.

باز هم تذکر می دهم که مواردی مثل public و private و ... در نوع تعریف کلاس ها وجود دارد که مسئله ای دیگر است.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

فکر کن یه صفحه ساختیم به نام home و یه صفحه به نام تماس با ما(تو دریم ویور)
حالا من یه کلاس میسازم(مثلا تغیر فونت و سایز متن)که فقط در همین صفحه قابل استفاده هستش و البته داخلی هست
حالا من میخوام این کلاس رو خارجیش کنم(تو یه فایل با فرمت css ذخیره کنم) تا بتونم در صفحات دیگر سایتم ازش استفاده کنم
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ

من فکر کردم در مورد ساخت کلاس در برنامه نویسی شیء گرا در PHP صحبت می کنید. خوب از اول می گفتید که ساخت یک کلاس برای CSS .  
در این مورد، مبحث زیر را بخوانید که راهنمایی می کند چگونه کدهای CSS را در یک فایل جداگانه قرار دهید :

http://www.kelidestan.com/css-education/css-2.php

فقط کافی است که کدها را مطابق این روش، در فایلی جداگانه قرار داده و سپس آن فایل CSS را در header صفحه مورد نظرتان ذکر نمایید. 
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

در يك فايل تكست با فرمت CSS سيو كن بعد لينك استايل شيت بده
پاسخ
 سپاس شده توسط md3848

دست هر دو تون درد نکنه--ممنون
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم Heart
تو میکروکنترلرها امری بود در خدمتیم Blush
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023