انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنباله ای از بردارها

دنباله ای از بردارها

سلام[table][tr][td] [/td][/tr][tr][td]من یه بردار دارم که مقدار دهی اولیه شده مثلا b0 بعد قرار این بردار تا مثلا 10 تا تکرار به روز بشه با یه فرمولی در واقع در نهایت قراره یه دنباله ای بردار داشتم از مقادیر مختلف بردار b
بردار داخل یه حلقه for هست و اندیس گذاشتم که i مثلا از 1 تا 10 تکرار کنه و b(i)برابر بشه با همون فرمولی که میگم ولی خب متلب همش ارور میده 
احتمالا اندیس رو دارم اشتباه میذارم
من قرار نیست از این اندیس i در فرمول استفاده کنم فقط این اندیس بردارهای بعدی که از b ساخته میشه رو نشون میده
حالا نمیدونم چطور پیاده سازی کنم؟
یکی از فرمول ها هم این هست که داخل حلقه گذاشتم:
b(i+1)=b(i)+(A*p(i)); که ماتریس َA و P تعریف شدن قبل از شروع حلقه
ولی میدونم اینطور اندیس گذاشتن اشتباهه چون این حالت برای وقتی هست که من به عنصر i ام b دارم اشاره میکنم
یعنی مثلا کد زیز
for i=1:10
x(i)=i+1;
end[/td][/tr][tr][td]میاد عنصر اولی بردار x  رو میذاره 2 بعدی رو 3 و الی آخر یعنی داره عملیات رو روی اندیس i که نماینده عنصر i ام b هست انجام میده ولی من این و نمیخوام
میخوام هر دفعه بردار بعدی b رو داشته باشم یعنی b1 بعد b2 و ... ولی نمیدونم چطور باید این رو پیاده سازی کنم
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید[/td][/tr][/table]

پاسخ

دنباله ای از بردارها

سلام.
خوب توضیح ندادین. اگر بهتر توضیح بدین شاید دیگران بتونن کمکتون کنند.
برای درج کد نیز از دکمه درج کد در ادیتور استفاده کنید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

دنباله ای از بردارها

(۱۳۹۲/۱۰/۲۰, ۰۹:۲۷ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
خوب توضیح ندادین. اگر بهتر توضیح بدین شاید دیگران بتونن کمکتون کنند.
برای درج کد نیز از دکمه درج کد در ادیتور استفاده کنید.

بله برای بردار تونستم از این روش استفاده کنم یعنی یک ماتریس n*n در نظر گرفتم که با  zerosتشکیل اش دادم که در ابتدا تمام عناصرش صفر باشه بعد بردار ها رو به هرکدوم از ستون های ماتریس نسبت دادم یعنی b1 شد

کد:
b1=B(:,1)
که البته برای اینکه بعد دوباره بتونم ماتریس B رو که با این bi ها تشکیل شده تو خروجی ببینم مشکل دارم چون نمیتونم بگم تو حلقه که هر bi رو بریز داخل

کد:
bi=B(:,i)
چون بازم متلب bi رو نمیشناسه و ارور میده و مشکل دیگه این هست که برای بردار میتونم بهش بگم هر ستون از ماتریس بشه یه بردار ولی برای ماتریس های A1 تا Ai که دارم نمیشه یعنی برای تعداد کم میشه گفت مثلا
کد:
A1=A(:,1:i)
[size=12px]یعنی i ستون اول A میشه A1 و الی آخر[/size]ولی در حلقه چون تعداد بالاست بازم ارور میده نمیدونم باید چیکار کرد!

نمیدونم این بار تونستم منظورمو برسونم یا نه

پاسخ

دنباله ای از بردارها

شما باید از آرایه های سلولی (cell arrays) استفاده کنید و در هر سلول آن، یکی از بردارهایتان را ذخیره نمایید. به مباحث سایت در مورد آرایه های سلولی (cell arrays) مراجعه نمایید. 

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان