انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در ساخت قسمت جست و جو

Exclamation 
سلام.پروژه من شامل 10 اکتیویتی هست که همه ان ها یک فایل xml رو نشون میدند که درون آن یه text  هست که یک فایل متنی رو در خودش لود میکنه.حالا طبق شیوه ساخت جست و جو سایتتون پیش رفتم

کد:
<string name="TextView_1"></string>
<string-array name="search">
<item>@string/TextView_1</item>
</string-array>
<string name="search">جستجو</string>

string تکست رو مشخص نکردم چون داره از یه فایل میخونه

کد:
String StringClass = "com.example.imam.TextView_" + String.valueOf(x);

این بخش رو هم subject زو به TextView_ تغییر دادم و

کد:
int total_number = 1;

یک دادم چون از یه تکست رو داره میخونه.درسته یا باید به تعداد اکتیویتی هام که 10 هست انتخاب کنم؟

این کد رو هم که به فایل xml اضافه میکنم ارور میده.اصن چی چی هستش؟

کد:
tools:context=".Subject_1"

با همه این اوصاف در صفحه سرچ برنامه لیست کلمات رو نشون نمیده.چرا
پاسخ

سلام.
شما تنها یک عنوان تعریف کرده اید، در صورتی که باید 10 عنوان تعریف شود (این طور که متوجه شدم، شما 10 مطلب مختلف را می خواهید به کاربر نمایش بدهید، التبه مطمئن نیستم منظورتان همین بوده، به هر حال متغیر total_number باید برابر تعداد کل گزینه هایی باشد که قرار است در لیست جستجو نمایش بدهیم، دقت شود که به همین تعداد نیز باید عنوان تعریف کنیم). از این گذشته، مشکل اصلی این است که برای همان یک عنوان هم هیچ متنی تعریف نشده. به کد زیر دقت کنید :

کد:

شما باید متنی را به صورت زیر برای آن تعریف کنید :

کد:
<string name="TextView_1">متن دلخواه یا عنوان دلخواه</string>

بنابراین مشکل عدم نمایش عنوان، همین مورد می باشد.

در مورد آن کدی که گفتید، اهمیتی ندارد و نیازی به درج آن در پروژه خودتان نیست (فایل xml دلخواه خود را بسازید).
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط momayyezi_m

10 تا اکتیویتی هست که همه به یک صفحه که یک تکست ویو دارد، رجوع پیدا میکنن و کار هر اکتیویتی هم بارگزاری یک متن از یک فایل تکست موجود در پوشه raw  میباشد.امیدوارم متوجه شده باشید
string این تکست فایل که یه کلمه نیست که اونجا بنویسم ،یه فایل متنی هست. چجور string  براش تعریف کنم؟
کد

کد:

که گفتین 10 تا تعریف کنم ،من که فقط یه تکست ویو دارم با ده تا اکتیویتی .چه جور ده تا رو بنویسم

پاسخ

با توجه به سوال شما، در انتهای آن مبحث، بخشی با عنوان ((توضیحات بیشتر در مورد کدها)) نوشتم که در آن کمی در مورد نحوه تعریف عنوان ها توضیح داده شده است (فقط باید آرایه مربوط به جستجو را تعریف کنید که می توانید 10 متن را از آن 10 فایل خوانده و در آن آرایه رشته ای ذخیره کنید، دیگر نیازی به تعریف در فایل strings.xml نیز نمی باشد). 
لینک مبحث :

http://www.kelidestan.com/android/android-51.php

در ضمن، ساختار کدها به گونه ای است که همان متن هایی که در آنها جستجو می کنیم، به صورت لیست نمایش داده شوند، امیدوارم زیاد متن هاتون بزرگ نباشه، در غیر این صورت باید ساختار کدها را تغییر بدهید (البته برای زشت نشدن لیست، وگرنه در اجرا مشکلی نخواهد داشت).

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ali ، momayyezi_m

بابت بخش جدید که نوشتین ممنون

فقط تو لیست ویو ها که برا سرچ درست میکنم چرا فقط توبخش جست و جو میشه انگلیسی تایپ کرد؟

نمونه کدی همکه گذاشتینتو سایت نگاه کردم ،اونم فقط انگلیسی تایپ میشه کرد چه تو ایمیولیتور و چه تو خود موبایل؟

پاسخ

در قسمت جستجو، هم می توانید انگلیسی بنویسید و هم فارسی.
اگر به عکس های قرار گرفته در انتهای همان مبحث آموزشی توجه کنید، دو عبارت فارسی و انگلیسی را جستجو کرده ایم و نتایج به درستی نمایش داده شده است (در دو عکس مختلف).
از این بابت مشکلی ندارد.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط momayyezi_m

سلام خسته نباشید من یک لیست سفارشی طبق مطالب خودتون ساختم.توی اون مطلب تنها یک فایل جاوا و یک فایل xml برای نمایش تمام موضوعات موجود در لیست ساختیم.من نتونستم قسمت سرچ رو به اون پروژه اضافه کنم و با زدن علامت ذره بین برنامه بسته میشود.لطفا بگید چه تغییراتی باید توی کد بدم ممنون
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۴/۰۵, ۰۲:۴۴ ق.ظ)'civilroid' نوشته: سلام خسته نباشید من یک لیست سفارشی طبق مطالب خودتون ساختم.توی اون مطلب تنها یک فایل جاوا و یک فایل xml برای نمایش تمام موضوعات موجود در لیست ساختیم.من نتونستم قسمت سرچ رو به اون پروژه اضافه کنم و با زدن علامت ذره بین برنامه بسته میشود.لطفا بگید چه تغییراتی باید توی کد بدم ممنون

سلام.
جستجو بر اساس یک آرایه رشته ای (string array) می باشد که در فایل strings.xml تعریف شده است. حال اگر ساختار برنامه شما متفاوت است (یعنی فرض کنیم که موضوعات را به شیوه دیگری نمایش می دهید)، نیازی به تغییر نوع تعریف آرایه رشته ای و همچنین ساختار آن ListView که برای Activity مربوط به جستجو ساختیم، نمی باشد و تنها باید کدهای مربوط به نوع عملکرد item ها بعد از اشاره کاربر بر روی نتایج جستجو را تغییر بدهید.

در اینگونه موارد، توصیه من این است که برنامه نویسان ابتدا تمامی بخش های پروژه موجود در سایت را یاد بگیرند و سپس، کدهای آن را به برنامه خود اضافه کنند.

در صورت مواجه شدن با خطا، می توانید از روش خطایابی شرح داده شده در مبحث زیر استفاده کنید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=813

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط zanyyy

(۱۳۹۳/۰۴/۰۵, ۱۲:۰۳ ب.ظ)'admin' نوشته:
(۱۳۹۳/۰۴/۰۵, ۰۲:۴۴ ق.ظ)'civilroid' نوشته: سلام خسته نباشید من یک لیست سفارشی طبق مطالب خودتون ساختم.توی اون مطلب تنها یک فایل جاوا و یک فایل xml برای نمایش تمام موضوعات موجود در لیست ساختیم.من نتونستم قسمت سرچ رو به اون پروژه اضافه کنم و با زدن علامت ذره بین برنامه بسته میشود.لطفا بگید چه تغییراتی باید توی کد بدم ممنون

سلام.
جستجو بر اساس یک آرایه رشته ای (string array) می باشد که در فایل strings.xml تعریف شده است. حال اگر ساختار برنامه شما متفاوت است (یعنی فرض کنیم که موضوعات را به شیوه دیگری نمایش می دهید)، نیازی به تغییر نوع تعریف آرایه رشته ای و همچنین ساختار آن ListView که برای Activity مربوط به جستجو ساختیم، نمی باشد و تنها باید کدهای مربوط به نوع عملکرد item ها بعد از اشاره کاربر بر روی نتایج جستجو را تغییر بدهید.

در اینگونه موارد، توصیه من این است که برنامه نویسان ابتدا تمامی بخش های پروژه موجود در سایت را یاد بگیرند و سپس، کدهای آن را به برنامه خود اضافه کنند.

در صورت مواجه شدن با خطا، می توانید از روش خطایابی شرح داده شده در مبحث زیر استفاده کنید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=813

با تشکر از راهنماییتون من مشکل رو حل کردم فقط یک ایراد در جستجو هست،
وقتی روی نتایج جستجو کلیک میکنم یک موضوع بی ربط به اون نمایش داده میشه!برای مثال فرض کنید لیست شامل 10 مبحث است و عنوان اولین مبحث "نرم افزار" و عنوان پنجمین مبحث "سخت افزار" است.حالا وقتی "سخت افزار" رو جستجو میکنم چون در نتایج جستجو در جایگاه اولین مبحث قرار میگیره با کلیک روی اون محتوای مبحث اول یعنی "نرم افزار" نمایش داده میشهچون جستجو جایگاه مباحث رو تغییر میده....لطفا راهنمایی کنید کد مربوط به کلیک روی مباحث رو چطور باید بنویسم وقتی فقط یک اکتیویتی برای نمایش همه مباحث وجود دارد.
اگر لطف کنید کلید مربوط به لیست سفارشی رو با جستجو تکمیل کنید ممنون میشم چون این حالت جستجو خیلی کاربردیتره
بازم ممنون از زحمتاتون

پاسخ

اساتید کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

پاسخ

در همان پروژه ای که بنده ساخته بودم، چنین مشکلی نداشت که مثلا بر روی یک عنوان اشاره کنید و بعد مبحثی با عنوان دیگر باز شود. احتمالا هنگام تطبیق کدها با پروژه خود، بخشی از کدها را اشتباه نوشته اید. 

bookbook 
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۴/۰۷, ۰۲:۱۵ ب.ظ)'admin' نوشته: در همان پروژه ای که بنده ساخته بودم، چنین مشکلی نداشت که مثلا بر روی یک عنوان اشاره کنید و بعد مبحثی با عنوان دیگر باز شود. احتمالا هنگام تطبیق کدها با پروژه خود، بخشی از کدها را اشتباه نوشته اید. 

درست است چون پروژه شما سه اکتیویتی جداگانه دارد برای هر مبحث و با استفاده از if  به مبحث درست منتقل میشویم ولی در پروژه من  100 آیتم دارم و همه آن ها در یک اکتیویتی نمایش داده میشوندکمک

پاسخ

دوست عزیز، شما باید اون قدر تلاش کنید تا شیوه کدنویسی مناسب برای کدهای خود را بیابید. بنده تنها کمکی که می تونستم انجام بدهم، همان ساخت پروژه نمونه ای بود که در سایت قرار گرفته است.
این مشکلات کاملا طبیعیه، شما وقتی تلاش می کنید که کدها رو تصحیح کنید، هم خیلی بهتر اونها رو متوجه می شوید و هم احتمالا مجبور می شوید در اینترنت جستجو کنید و خیلی چیزها از نتایج جستجو به اطلاعاتتان اضافه می شود.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط zanyyy

(۱۳۹۳/۰۴/۰۷, ۰۳:۴۲ ب.ظ)'admin' نوشته: دوست عزیز، شما باید اون قدر تلاش کنید تا شیوه کدنویسی مناسب برای کدهای خود را بیابید. بنده تنها کمکی که می تونستم انجام بدهم، همان ساخت پروژه نمونه ای بود که در سایت قرار گرفته است.
این مشکلات کاملا طبیعیه، شما وقتی تلاش می کنید که کدها رو تصحیح کنید، هم خیلی بهتر اونها رو متوجه می شوید و هم احتمالا مجبور می شوید در اینترنت جستجو کنید و خیلی چیزها از نتایج جستجو به اطلاعاتتان اضافه می شود.

متشکرم admin

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان