انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوشتن دستور سورت در متلب بدون دستورsort

با سلام.من نتونستم دستور سورتینگ رو در متلب بنویسم.اینکه چطور میشه سورت را در هر سطر انجام داد یا در هر ستون یا اینکه از اول به آخر سورت را انجام دهد.
همچنین چطور میشه پس از اینکه ماکس یه ماتریسو به دست آورد مکان درایه را نیز به ما معرفی کند.اگه میشه دوباره کمکم کنید.

پاسخ

جواب سوال دومم رو خودم پیدا کردم.خواهشا اگه کسی میدونه واسه سوال اولم کمکم کنید.
پاسخ

سلام.
مبحث زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-183.php

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

با تشکر از توجه و راهنماییتان.
ولی من میخواهم با استفاده از دستورات شرطی این کار سورتینگ را انجام دهم.نه با استفاده از دستور sort درون متلب.
پاسخ

می توانید یک بردار به صورت کپی از آن بسازید (مثلا A)، سپس هر بار ماکزیمم مقدار بردار را یافته و در برداری دیگر (مثلا B) قرار داده و آن عنصر ماکزیمم را از بردار A حذف کنید (تا بتوانیم با تکرار این کار، ماکزیمم بعدی را پیدا کنیم).
بردار B ، همان بردار مرتب شده است.
یا می توانید به جای ماکزیمم، مینیمم را بیابید (بستگی دارد که بخواهید صعودی باشد یا نزولی). این روشی است که به ذهن من میرسه.
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

درسته. چطور این بردارو بسازم.هرچی نوشتم error میده.
پاسخ

دوست عزیز، کدنویسی به عهده کاربران است (مگر اینکه سایر کاربران براتون کد بنویسن). 
فقط نحوه حذف عنصر n ام بردار A ، به صورت زیر می باشد :

کد:
A(n)=[];

برای یافتن ماکزیمم و مینیمم، از دستورات max و min در متلب استفاده کنید.
bookbook 
پاسخ

بله.ممنون از راهنماییتون.دوباره سعی خودمو میکنم شاید تونستم کدنویسیش کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان