انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیدا کردن عددی در ماتریس

پیدا کردن عددی در ماتریس

سلام،
من میخوام یه عدد  رو داخل یه ماتریس پیدا کنم خواستم بدونم دستوری هست که این کارو انجام بده البته با for و if  میشه انجامش داد ولی میخوام دستوری از خود متلب پیدا کنم(مثلا بر فرض یه ماترسی دارم میخوام ببینم آیا عدد 2 داخل این ماتریس هست یا نه اگه هست کدوم درایه)
ممنون

پاسخ

پیدا کردن عددی در ماتریس

سلام.
با توجه به سوال شما، مبحث زیر را نوشتم :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-180.php

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط arman

پیدا کردن عددی در ماتریس

واقعا ممنون از راهنماییتون،حالا میشه کاری کرد که اگر عدد مورد نظر داخل ماتریس باشه مثلا 1 رو نشون بده و اگه نباشه 0 رو نشون بده؟؟؟؟

پاسخ

پیدا کردن عددی در ماتریس

می توانید از کد زیر استفاده کنید :

کد:
clear all
close all
clc

A=[1 2; 4 5]
if(find(A == 2))
    B=1
else
    B=0
end

مقدار 0 یا 1 ، بر اساس بودن یا نبودن عدد 2 در ماتریس A ، به متغیر B نسبت داده می شود.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان