انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
depth map

depth map

Exclamation 
با سلام خدمت دوستان عزیز، من دنبال کد مطلبی میگردم که depth map یک تصویر را اندازه گیری کند و تصویر خروجی آن بصورت زیر باشد. که سطوح نزدیک به لنز تیره تر و سطوح دورتر از لنز روشن تر باشند.آدرس سایت که تصویر را نشان داده نیز قرار می دهم. با تشکر

http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_map

پاسخ

depth map

سلام.
در اینترنت جستجو کردم، به نظر می آید روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که در تعدادی مقاله، شرح داده شده است.
توصیه من این است که در سایت های انگلیسی زبان، به دنبال کدهای آماده باشید. اگر پیدا نکردید، یک مقاله ساده را انتخاب کرده و شروع به شبیه سازی کنید.
اگر در مورد کدنویسی متلب، به مشکلی برخورد کردید، اینجا بپرسید تا در حد توانم راهنماییتون کنم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

depth map

سلام
ممنونم از پیگیری شما ، من خیلی در سایت های خارجی هم.گشتم.اما پیدا نکردم امیدوارم بتونم شبیه سازیش کنم
باز هم ممنونم

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

depth map

با سلام
من این کد مطلب را برای  depth map  پیدا کردم اما همه فانکشن هستند. در این توابع نمیدانم به جای متغییر های در نظر گرفته چه بگزارم بطور مثال: در ام فایل depthMapIter.m 
تابع  ( function [E, p, q] = depthMapIter(R, lambda, iter, p, q به جای R تصویر قرار میگیرد اما به جای بقیه نمی دانم چه بگزارم که بتوانم از آن استفاده کنم
امیدوارم بتوانید به من کمک کنید با تشکر. فایل ها را در پیوست قرار دادم

پاسخ

depth map

ولی هیچ فایلی پیوست ارسال نشده است.
هیچ توضیحی به همراه کدها نبوده ؟
بد نیست منبع دانلود کدها را هم ذکر کتید.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

depth map

سلام
ممنون از پیگیری شما برای حل مشکم. من این کد را یکی از دوستانم که در این سایت عضویت داشته گرفتم. که آدرس سایت را برای شما مینویسم. من در قسمت گزاشتن پیوست، فایل را ارسال کردم اما برای اینکه بهتر و سریع تر بدست شما برسد برای شما ایمیل میکنم چون نمیدانم چرا فایلی که اینجا قرار میدهم مشخص نمیشود.
http://en.pudn.com/downloads182/sourceco...05_en.html
از طرفی یک سوال دیگر هم دارم
در کتاب پردازش تصویر در متلب مترجم سید ایوب میر طاوسی، در فصل چهارم مثال 9-4صفحه 172 که استفاده از فیلتر تاچ را با مثال و کد ها نوشته است. من این کد هارا در متلب نوشتم اما ارور میدهند. صحیح این کد هارا شما دارید؟  کد را هم با آن فایل ها ی depth map ایمیل میکنم
با تشکر از شما

فایل‌های پیوست

دانلود 06427633Depthmap.zip

نام فایل 06427633Depthmap.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 205
اندازه 6.94 KB
ارسال کننده فایل maryam950
پاسخ

depth map

باید وقت بگذارید و کدها رو با دقت بخونید. مثلا من در فایل q1_dhade.m کد توضیح زیر را دیدم :

کد:
% Generate the depth map and compute p = dZ/dx & q = dZ/dy

که نحوه محاسبه p و q را توضیح داده است.
همچنین حدس می زنم که iter برای تعداد دفعات تکرار به کار رفته باشد (باید چک کنید).
بنابراین با دقت کدهای هر فایل را بخوانید تا متوجه نحوه عملکرد توابع و متغیرهای مختلف بشوید.
ابتدا ببینید که کدام تابع، تابع اصلی است که باید به آن ارجاع بدهید. سپس بر اساس آن می شود ساختار کدها را متوجه شد.
اگر 2 یا 3 مقاله مرتبط با این زمینه را هم به طور اجمالی بخوانید، بهتر این موارد را درک خواهید کرد.

در مورد فایل هایی که گفتید ارسال شده به ایمیل، معمولا تقاضای خطایابی کد را قبول نمی کنم زیرا خود متلب پیام خطا را نمایش می دهد و می گوید که مشکل در چیست و با همان پیام می توان متوجه شد.
اگر وقت گذاشتید و خطا برطرف نشد (حداقل 2 یا 3 ساعت)، کد را ضمیمه ارسال کنید (چون اینجا انجمن است و هدف در دسترس بودن اطلاعات برای همه کاربران است)، من بررسی می کنم. 

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان