انجمن سایت کلیدستانتفاوت Html و Html5 ؟زمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷، ۰۸:۰۵ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: 4i469x
آخرین ارسال: admin
پاسخ 2
بازدید 7154

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت Html و Html5 ؟

تفاوت Html و Html5 ؟

#1
سلام، تفاوت Html و Html5 چیست؟ برخی دستورات در html5 تغییر پیدا کرده مثلا تگ </br> شده <br> ولی درباره ادیتورهای به کارگیری این زبانها و همچنین ساپورت مرورگرها از html5 موضوع به چه صورت است؟
 

 
دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ

تفاوت Html و Html5 ؟

#2
سلام.
این سیر تکاملی زبان ها هست و اجتناب ناپذیره. هم برای طراحان سایت ها و هم برای سازندگان مرورگرهای اینترنت (HTML5 تکامل یافته HTML است، نه چیزی جدا از آن) . HTML5 نیز فعلا استانداردی می باشد که شوراهای جهانی، آن را تعیین کرده اند تا همه به این سمت حرکت کنند. امکانات فراوانی در آن قرار داده شده تا برنامه نویسی راحتتر شده و نتیجه نیز راحتتر حاصل شود. یعنی مثلا تگ هایی برای صدا و ویدئو در آن قرار داده شده تا نیازی به کدنویسی زیاد برای پخش صدا و ویدئو نباشه.
در مورد مرورگرها، باید تحقیق کنید و ببینید که در کدام مرورگرها، پشتیبانی وجود دارد (برخی شماره های قدیمی ممکن است پشتیبانی نکنند، باید تحقیق کنید). 

 
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان