انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چکونه معادله زیر را حل کنم

با سلام لطفا در برنامه نویسی زیر کمکم کنید
معادله را به فرم زیر دارم

کد:
F(a,b,c)=G(a,b,c,d,e)

که در این معادله تابع F از مجموع توابعی دیگر حاصل می شود و هر کدام از پارامترهای a,b,c,d,e شامل مجموعه ای از اعداد می باشد. حال می خواهیم مجموعه اعداد c را به ازای مقادیر سایر پارامترها بدست آورم.تابع Zn شامل توابع نمایی می باشد.

پاسخ

سلام.
دستور solve برای حل معادلات در متلب به کار می رود. باید معادله را ساده کنید و سپس دستور solve را به کار ببرید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

دو تابع f و g  که شامل چندین پارامتر بودند با دستور sub به یک متغیر تبدیل شده اند.حال حال می خواهم معادله f=g را حل کنم ولی دستور solve معادله را حل نمی کند.
دستور solve را بعد از دستور subs می گذارم و به شکل solve('f=g') جواب نمی دهد.
باید چه کار کنم؟؟؟
پاسخ

در مبحث زیر، شیوه استفاده از دستور solve در متلب، شرح داده شده است :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-5.php

اگر باز هم حل نکرد، پیام خطا را اینجا بنویسید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان