انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم شکل توابع

رسم شکل توابع

میخوام شکل توابع زیر رو بکشم برای تابع دوم یعنی Y (f) شکل دامنه و فاز رو هم میخوام
 اولی در حوزه زمان و دومی در حوزه فرکانس
بردار دوم تبدیل فوریه بردار اوله
T هم دوره Aو B ضرایب ثابت

سوال بعدیم اینه

تابع اول در حوزه فرکانس رو داریم
W تابع دومه که در حوزه فرکانس ضرب در تابع V شده و خروجی Y رو داده
حالا y یعنی تابع خروجی در حوزه زمان رو میخوایم که البته جوابشو گذاشتم
اینجا هم شکل توابع زیر رو میخوام شکل V , W , Y , y

ممنون میشم جواب بدید
پاسخ

رسم شکل توابع

سلام.
مقدار متغیرهای A و B و T رو تعیین کنید. همچنین بفرمایید که تابع زیر، چه تابعی است (البته فکر کنم تابع پله واحد باشه) :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

رسم شکل توابع

(۱۳۹۲/۰۸/۰۴, ۰۶:۱۷ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
مقدار متغیرهای A و B و T رو تعیین کنید. همچنین بفرمایید که تابع زیر، چه تابعی است (البته فکر کنم تابع پله واحد باشه) :

A , B و T هر سه متغیر هستند مقدار خاصی مد نظر نیست و بر حسب همون A,B,T تابع رو میخوایم
البته T همان دوره تناوب در توابع متناوب است

اونم علامت تابع پالس مربعی ( مستطیلی ) یا همون تابع rect هست

پاسخ

رسم شکل توابع

ابتدا یک تابع با نام rect می سازیم که به عنوان تابع پالس مربعی به کار خواهد رفت. کدهای تابع به صورت زیر می باشد :

کد:
function [y] = rect(x)
if(abs(x)<=1) % 1 or 0.5
    y=1;
else
    y=0;
end

این کد باید در یک m-file نوشته شده و با نام rect ذیره شود. در ضمن، در کتاب های مختلف، ممکن است بازه مربوط به دو طرف تابع پالس مربعی (روی محور x)، تا عدد 1 یا تا عدد 0.5 در نظر گرفته شود بنابراین چک کنید که قرارداد کتاب شما چیست و سپس تابع را مطابق قرارداد تغییر بدهید (من عدد 1 را در نظر گرفتم، یعنی تابع، اعداد ورودی از 1- تا 1 را به عدد 1 و بقیه مقادیر را به صفر تبدیل می کند، در برخی کتاب ها، از 0.5- تا 0.5 را به عدد 1 تبدیل می کنند).

خوب، اکنون اولین تابع را شبیه سازی می کنیم :

کد:
clear all
close all
clc

T=1;
A=10;
B=5;
t=-10:0.1:10;

t_length=length(t);
v=zeros(1,t_length);
for nn=1:t_length
    v(nn)=A*rect((t(nn)-T)/(2*T))+(B-A)*rect((t(nn)-(T/2))/T);
end

plot(t,v)

مقادیر را من به دلخواه انتخاب کردم و شما باید مطابق میلتان، انتخابشان کنید.
نتیجه اجرای کدهای متلب بالا :

سایر توابع نیز با روندی مشابه شبیه سازی می شوند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان