انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه تابع

برنامه تابع

با سلام و خسته نباشید

یک معادله به صورتی که در فایل پیوست مشاهده می کنید دارم. میخواهم ببینم چگونه با متلب برنامه ای بنویسم که شکل ساده شده آن را بدهد؟
با تشکر.

دانلود Equation.pdf

نام فایل Equation.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 317
اندازه 44.61 KB
ارسال کننده فایل نوترینو90
پاسخ

برنامه تابع

سلام.
تصویر معادله رو میگذارم اینجا :

برای ساده سازی، دستورات simplify و simple در متلب به کار می روند. فقط این فرمول یکم پیچیده هست.  به نظر من، حتی اگر متلب می تواند پاسخی برای آن بیابد، بهتر است ابتدا به صورت تحلیلی آن را بررسی کنید.
پاسخ کلی معادله به صورت مجموع تعدادی مشتق از جمله آخر معادله است، بر حسب تغییرات مقدار متغیرها، مرتبه مشتق ها و همچنین جملاتی که باید بر حسب آنها مشتق بگیریم، تغییر می کند. مقدار مقادیر نیز تا بینهایت می رود و بنابراین بینهایت مشتق خواهیم داشت، اما باید بررسی کنیم و ببینیم که شاید مقدار مشتق ها، از یک مرتبه به بالاتر، برابر صفر شود. بنابراین توصیه می کنم ابتدا جمله آخر را بررسی کنید و ببینید برای مشتقات با مرتبه های مختلف، نتیجه به چه صورت هست و سپس شاید بتوانید که پاسخ را به صورت تحلیلی به دست بیاورید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

برنامه تابع

(۱۳۹۲/۰۸/۰۲, ۱۲:۲۲ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
تصویر معادله رو میگذارم اینجا :

برای ساده سازی، دستورات simplify و simple در متلب به کار می روند. فقط این فرمول یکم پیچیده هست.  به نظر من، حتی اگر متلب می تواند پاسخی برای آن بیابد، بهتر است ابتدا به صورت تحلیلی آن را بررسی کنید.
پاسخ کلی معادله به صورت مجموع تعدادی مشتق از جمله آخر معادله است، بر حسب تغییرات مقدار متغیرها، مرتبه مشتق ها و همچنین جملاتی که باید بر حسب آنها مشتق بگیریم، تغییر می کند. مقدار مقادیر نیز تا بینهایت می رود و بنابراین بینهایت مشتق خواهیم داشت، اما باید بررسی کنیم و ببینیم که شاید مقدار مشتق ها، از یک مرتبه به بالاتر، برابر صفر شود. بنابراین توصیه می کنم ابتدا جمله آخر را بررسی کنید و ببینید برای مشتقات با مرتبه های مختلف، نتیجه به چه صورت هست و سپس شاید بتوانید که پاسخ را به صورت تحلیلی به دست بیاورید.

وقتتون بخیر،
ممنون بابت راهنماییتون. ولی متاسفانه  اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم، مشتق توابع نمایی به صورت جمله آخر برحسب چند جمله ایهای لاگر می شود که بررسی آنها و اینکه چه زمانی صفر می شوند مشکلات خاص خود را دارد. میشه در این مورد بیشتر راهنماییم کنید. یعنی اینکه در کل باید چگونه شکل حل شده این تابع را به دست بیاورم؟ 

پاسخ

برنامه تابع

وقتتون بخیر،
ممنون بابت راهنماییتون. ولی متاسفانه اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم، مشتق توابع نمایی به صورت جمله آخر برحسب چند جمله ایهای لاگر می شود که بررسی آنها و اینکه چه زمانی صفر می شوند مشکلات خاص خود را دارد. میشه در این مورد بیشتر راهنماییم کنید. یعنی اینکه در کل باید چگونه شکل حل شده این تابع را به دست بیاورم؟

پاسخ

برنامه تابع

من فقط روش کلی رو می دونم (همان که شرح دادم)، برای جزئیات مربوط به این تابع، بهتر است به کتاب های ریاضی مراجعه کنید (و یا اساتید ریاضی).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان