انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواهش می کنم حل کنید

خواهش می کنم حل کنید

[font][font]یک سیستم تکاملی را برنامه نویسی کنید که مقدار مینیمم تابع زیر را بیابد[/font][/font][font][font]:[/font][/font][font][font]f [/font][/font][font][font]= -[/font][/font][font][font]x[/font][/font][font][font]sin[/font][/font][font][font]( [/font][/font][font][font]x[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font], [/font][/font][font][font]x[/font][/font][font][font]=[/font][/font][font][font][[/font][/font][font][font]-[/font][/font][font][font]250,[/font][/font][font][font]+[/font][/font][font][font]250][/font][/font][font][font]الف[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]نمودار این تابع را ترسیم نمایید[/font][/font][font][font].[/font][/font][font][font]ب[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]تعداد بیتهاي کروموزوم را [/font][/font][font][font]16 [/font][/font][font][font]در نظر بگیرید[/font][/font][font][font].[/font][/font][font][font]ج[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]تعداد جمعیت اولیه را [/font][/font][font][font]5 [/font][/font][font][font]و الگوریتم تکاملی خود را تا [/font][/font][font][font]20 [/font][/font][font][font]نسل ادامه دهید[/font][/font][font][font].[/font][/font][font][font]د[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]در هر نسل [/font][/font][font][font]10 [/font][/font][font][font]فرزند تولید نموده و از بین [/font][/font][font][font]15 [/font][/font][font][font]کروموزوم موجود [/font][/font][font][font]( 5 [/font][/font][font][font]والد و [/font][/font][font][font]10 [/font][/font][font][font]فرزند[/font][/font][font][font]) 5[/font][/font][font][font]کروموزم برتر را براي نسل بعد انتخاب نمایید[/font][/font][font][font].[/font][/font][font][font]ه[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]در پایان هر نسل، مکان [/font][/font][font][font]5 [/font][/font][font][font]کروموزم انتخاب شده [/font][/font][font][font]([/font][/font][font][font]براي بقا[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]را در نمودار نشان دهید[/font][/font][font][font].[/font][/font][font][font]و[/font][/font][font][font]) [/font][/font][font][font]تا حد امکان، برنامه خود را بصورت ویژوآلی تولید نمایید و سعی نمایید عملیات داخلی[/font][/font][font][font]الگوریتم را در نمودارها نمایش دهید[/font][/font][font][font]. ([/font][/font][font][font]اختیاري[/font][/font][font][font])[/font][/font]
پاسخ

خواهش می کنم حل کنید

سلام.
توصیه می کنم که در اینترنت به جستجوی کدهای الگوریتم های تکاملی (مثل ژنتیک) بپردازید. این پروژه، طولانی است و نیازمند صرف وقت می باشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان