انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم نمودار با رنگها و علایم مختلف

سلام ، من نموداری به شکل زیر دارم و میخوام اونو رسم کنم ، برای تعریف رنگ و علایم مثلثی یا ... چطور باید کدنویسی کنم؟ و اون مستطیل راهنما رو چطوری باید به شکل اضافه کنم؟ ممنونم

دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ

سلام.
برای تعیین نوع نمایش خطوط، مبحث زیر را ببینید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-108.php

البته فکر می کنم برای هر خط، دو دستور ترسیم به کار برده. مثلا ابتدا یک خط رو به طور معمولی رسم کرده و سپس، نقاطی از آن را به صورت مثلث رسم نموده است. به هر حال، مبحث بالا، چگونگی تغییر نحوه نمایش خطوط منحنی را آموزش می دهد.

برای تعیین رنگ منحنی ها، مبحث زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-97.php

و برای نمایش جعبه مستطیلی در گوشه شکل، مبحث زیر کمکتون میکنه :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-113.php

همچنین برای تعیین ضخامت منحنی ها، مبحث زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-95.php

بنابراین باید از تمام این ویژگی ها استفاده کنید تا موفق به ترسیم شکل دلخواه خود بشوید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط 4i469x

(۱۳۹۲/۰۶/۲۸, ۰۷:۲۴ ب.ظ)'admin' نوشته: البته فکر می کنم برای هر خط، دو دستور ترسیم به کار برده. مثلا ابتدا یک خط رو به طور معمولی رسم کرده و سپس، نقاطی از آن را به صورت مثلث رسم نموده است. به هر حال، مبحث بالا، چگونگی تغییر نحوه نمایش خطوط منحنی را آموزش می دهد.

این خطوط از وصل شدن چند نقطه به یکدیگر به وجود آمده اند و تابعی برای رسم خطوط وجود ندارد. از پاسختون تشکر میکنم.
دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ

(۱۳۹۲/۰۶/۲۸, ۰۹:۰۸ ب.ظ)'4i469x' نوشته:
(۱۳۹۲/۰۶/۲۸, ۰۷:۲۴ ب.ظ)'admin' نوشته: البته فکر می کنم برای هر خط، دو دستور ترسیم به کار برده. مثلا ابتدا یک خط رو به طور معمولی رسم کرده و سپس، نقاطی از آن را به صورت مثلث رسم نموده است. به هر حال، مبحث بالا، چگونگی تغییر نحوه نمایش خطوط منحنی را آموزش می دهد.

این خطوط از وصل شدن چند نقطه به یکدیگر به وجود آمده اند و تابعی برای رسم خطوط وجود ندارد. از پاسختون تشکر میکنم.

تمامی دستورات رسم در متلب، بر اساس نقاط گسسته می باشند، اصلا اساس نرم افزار متلب همین هست. قرار نیست هر وقت گفتیم رسم خط، یک پرانتز باز کنیم و توضیح بدیم که رسم خط بر اساس نقاط گسسته تعریف شده است، این موضوع در مباحث اولیه آموزش نرم افزار متلب گفته می شود و دیگر فرض می شود که کاربران از آن اطلاع دارند. به هر حال، برای عدم وجود ابهام، یک مثال براتون می زنم :

کد:
clear all
close all
clc

x=0:0.3:2*pi;
y=sin(x);
plot(x,y,'-g^','linewidth',3)
legend('sin(x)')

نتیجه :

این روش معمولی هست، خوب حالا ممکنه که دوست داشته باشیم، منحنی نرم تر باشد، در این صورت این رسم را با دو دستور plot انجام می دهیم، یکی به صورت خط معمولی و یکی به صورت نقاط به صورت مثلث (منظورم همان رسم خط است که نقاط را به صورت مثلث می بینیم). برای رسم خط به صورت معمولی، فاصله نقاط را کمتر می کنیم تا منحنی آن، نرم تر باشد. فقط تنها مشکل این روش این است که ممکنه دستور legend درست عمل نکنه، که باید به فکر راه حل برای آن باشید. کدهای متلب :

کد:
clear all
close all
clc

x=0:0.1:2*pi;
y=sin(x);
plot(x,y,'-g','linewidth',3)
hold on
t=0:0.3:2*pi;
y=sin(t);
plot(t,y,'^g','linewidth',3)
legend('sin(x)')

نتیجه :

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

Star 
 [عکس: lightbulb.gif] منظورم این بود که نمودارهایی که عکسش رو گذاشتم ، درصد حذف شدگی در عددهای صحیح 10 ، 20 ، 30 ، ....80،  90 درصد است و مابین این اعداد اطلاعات وجود ندارد و در هر درصد یک عدد به دست اومده که در محور عمودی مشخص شده و از به هم وصل کردن اونها تشکیل یک نقطه دادند ، و چون هر نمودار مربوط به یک الگوریتم جداگانه است ، به رنگ های مختلف نمایش داده شده اند. [عکس: biggrin.gif]    باز هم از توضیحات کاملتون تشکر میکنم [عکس: blush.gif]، و از اینکه با این سایت آشنا شدم خیلی خوشحالم ، 5 ماه پیش به صورت اتفاقی با این سایت آشنا شدم و به دوستان هم پیشنهاد کردم. [عکس: flower.gif]

دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

متشکرم دوست عزیز. 
شما جزء مخاطبین بامعرفت سایت کلیدستان هستید و هر از مدتی به سایت سر می زنید.
با وجودی که این روزها سرم شلوغه، ولی سعی می کنم که حتما پاسخ سوالات داده شود و در ضمن، پاسخ ها، عجله ای نباشد. 
بنده منظور شما رو اشتباه متوجه شده بودم (یک لحظه فکر کردم که اطلاعات بنده را به چالش کشیده اید و بنابراین از آن اطلاعات دفاع کردم ).
bookbook 
پاسخ

کد:
close all
clear all
clc
z=10;

percent=[1,2,3,4];
xx=z*[1,2,3,4];
yy=z*[5,6,7,8];
zz=z*[9,2,3,4];
xxx=z*[5,2,4,6];
yyy=z*[1,8,4,2];
zzz=z*[9,5,3,2];

plot(percent,xx,'r:s','LineWidth',1)
xlabel('Percentage Of Traces Decimated','FontSize',12);
ylabel('SNR','FontSize',12);
hold all
plot(percent,xxx,'r-^','LineWidth',2.5,...
'MarkerFaceColor','r')
hold all
plot(percent,yy,'g:s','LineWidth',1)
hold all
plot(percent,yyy,'g-^','LineWidth',2.5,...
'MarkerFaceColor','g')
hold all
plot(percent,zz,'b:s','LineWidth',1)
hold all
plot(percent,zzz,'b-^','LineWidth',2.5,...
'MarkerFaceColor','b')

legend('Component X : xxx','Component X : xx',...
'Component Y : yy','Component Y : yyy',...
'Component Z : zz','Component Z : zzz')

این کدیه که برای رسم شکل بالا به کار بردم، اعداد و نام ها رو تغییر بدید. موفق باشید.
دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان