انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توضیح درباره جمع های سمبولیک

سلام
من یک مقاله برای پیاده سازی دارم که توش از سیگما استفاده شده مقاله مربوط به جمع عدد و عددهای سمبولیک رو در همین سایت خوندم ولی چیزی درباره عددهایی که زیر و بالای این علامت سیگما قرار می دهند نگفته بود. این ها رو چطوری میشه وارد کرد.

دومین سوال هم اینکه مقاله درباره یک پروتکل خوشه بندی هست که با الگوریتم PSO انجام میشه و توش حدود 10 تا فرمول داره حالا بهتره که هر فرمول رو توی یک .m فایل به شکل تابع بنویسم و بعد ربطش بدم به اسکریپت اصلی یا همش رو توی یک اسکریپت وارد کنم. لطفا ساده توضیح بدید من تازه کارم، زیاد از اصطلاحات سر در نمیارم.

یک مطلبی دیگه هم توی کد شش اون علامت کسر قدرمطلق هستش یا دترمینان.
و توی اسم های متغییر ها یک زیروند هست باید اون ها رو هم وارد کنم.
ممنون
پاسخ

سلام.
در فرمول 6 ، باید ببینید پارامتری که درون علامت ها قرار گرفته، بردار است یا عدد و همینطوری نمیشه گفت که علامت به عنوان قدر مطلق می باشد یا دترمینان.
اگر جمع به کار رفته در این فرمول ها، با روش های گفته شده به دست نمی آید، می توانید از حلقه های for استفاده کنید. برای هر اندیس، یک حلقه for بنویسید و سپس مقادیر را درون حلقه های for تو در تو، جمع بزنید.
مثلا در فرمول شماره 8 ، صورت کسر رو ببینید. کافیه که یک حلقه for برای اندیس i بسازید. قبل از حلقه، یک متغیر به نام add با مقدار اولیه صفر تعریف کنید و سپس هر بار درون حلقه for ، یک مقدار بر حسب اندیس فعلی i خواهیم داشت که آن را به add اضافه می کنیم. پس از پایان حلقه for ، متغیر add ، برابر همان مجموع خواهد بود.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط key

(۱۳۹۲/۰۶/۰۳, ۰۸:۰۹ ق.ظ)admin نوشته: سلام.
در فرمول 6 ، باید ببینید پارامتری که درون علامت ها قرار گرفته، بردار است یا عدد و همینطوری نمیشه گفت که علامت به عنوان قدر مطلق می باشد یا دترمینان.
اگر جمع به کار رفته در این فرمول ها، با روش های گفته شده به دست نمی آید، می توانید از حلقه های for استفاده کنید. برای هر اندیس، یک حلقه for بنویسید و سپس مقادیر را درون حلقه های for تو در تو، جمع بزنید.
مثلا در فرمول شماره 8 ، صورت کسر رو ببینید. کافیه که یک حلقه for برای اندیس i بسازید. قبل از حلقه، یک متغیر به نام add با مقدار اولیه صفر تعریف کنید و سپس هر بار درون حلقه for ، یک مقدار بر حسب اندیس فعلی i خواهیم داشت که آن را به add اضافه می کنیم. پس از پایان حلقه for ، متغیر add ، برابر همان مجموع خواهد بود.

سلام راستش هر کار کردم درست نشد متغییرها رو که تعریف می کنم بعدش برای اجرا خطای ورودی کم است رو میده .تقریبا با همون ترتیبی که گفتین انجام دادم ولی باز هم خطا میده.
فایل اصلی مقاله رو اینجا میزارم پسوردش رو براتون پیام خصوصی می کنم شاید بتونید دقیقتر راهنمایی کنید.
ممنون

فایل‌های پیوست

دانلود Desktop.zip

نام فایل Desktop.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 276
اندازه 416.93 KB
ارسال کننده فایل key
پاسخ

مبحث زیر رو براتون نوشتم :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-155.php

فکر میکنم کمکتون کنه. Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان