انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب تصادفی ستون داده ها ی اکسل بعنوان ورودی متلب

سلام

من قرار است از فایل داده هایم که در قالب اکسل است به عنوان ورودی متلب استفاده کنم اما نمیدانم که چگونه میتوانم به طور تصادفی و فقط تعداد معینی از ستون داده ها را از اکسل به متلب فراخوانی کنم. ممنون خواهم شد اگر در مورد دستور مربوطه در متلب مرا راهنمایی کنید.
پاسخ

سلام.
ابتدا تمامی اطلاعات را به صورت یک ماتریس وارد متلب کنید و سپس با دستورات متلب، اطلاعات غیر لازم را می توانید حذف کنید (یا یک ماتریس جدید بسازید و اطلاعات مورد نیازتان را به صورت انتخاب تصادفی یا با هر روش انتخاب دلخواه، درون آن قرار دهید).
اصلا به فکر پردازش اطلاعات در خود اکسل نباشید و اطلاعات رو به متلب وارد کنید و سپس عملیات های دلخواه خود را بر روی آن انجام بدهید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

با سلام
از راهنمایی شما ممنونم.
یقینا به پردازش داده ها در اکسل نخواهم پرداخت اما مایل بودم از دستوری در متلب استفاده کنم که خود بطور تصادفی ستونهایی از فایل اکسل را در هر iteration از محاسبات انتخاب کرده و بکارببرد.
پاسخ

منظورم از پردازش، همان انتخاب تصادفی اطلاعات و موارد مشابه دیگر است، اما به هر حال به نظر من همیشه ساده ترین روش را انتخاب کنید که همان انتقال کل اطلاعات به متلب و سپس انجام محاسبات و تغییرات دلخواه است.
این موردی رو هم که گفتید، بنده اطلاعی ندارم که چنین امکانی هست یا نه.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنونم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان