انجمن سایت کلیدستان

نظرسنجی: بنظرتون کدوم یک از شبیه ساز های ذکر شده عملکرد بهتری دارند؟
SDK
0%
0 0%
You Wave For Android
33.33%
1 33.33%
BlueStacks
0%
0 0%
صد رحمت به گوشی واقعی!
66.67%
2 66.67%
مجموع 3 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی برترین شبیه ساز ها

معرفی برترین شبیه ساز ها

همونطور که میدونید برنامه نویسی اندروید بر پایه جاوا و برای موبایل و دستگاه های اندرویدی انجام میشه پس ما باید یک دستگاه اندرویدی داشته باشیم تا برنامه خود را دائم روی ان تست کرده و از عمل کرد کد ها اگاه بشیم

خب پس باید درایور مخصوص گوشی رو نصب کرده و اونرو با کابل به کامپیوتر وصل کنیم و با هر بار کلیک روی دکمه run در نرم افزار eclipse پروژه بطور خودکار روی گوشی نصب و اجرا خواهد شد.خیلی هم خوب
اما چندتا مشکل وجود داره:
ممکن ما در هر شرایطی به گوشی دسترسی نداشته باشیم
وصل بودن دائم گوشی به کامپیوتر به باتری ان صدمه میزنه و در بلند مدت از عمر باتری کم میکنه(میدونید که برنامه نویسی اندروید زمان زیادی لازم داره)
و در اخر که مهمترین مشکل هم میتونه باشه اینه که شاید اصلا فرد گوشی اندروید نداشته باشه
باید از برنامه نویسی دست بکشه یا یه گوشی از روی اجبار بخره؟

این تاپیک به معرفی برترین شبیه ساز های گوشی های اندرویدی میپردازه که شما میتونید پروژه های خود به راحتی بر روی ویندوز اجرا کنید

معروف ترین اونها(اما نه بهترین) شبیه ساز بسته نرم افزاری SDK
آموزش ساخت شبیه ساز از این نوع در سایت کلیدستان وجود داره(اینجا)
محاسن این شبیه ساز پشتیبانی از نسخه های مختلف اندروید و اندازه های مختلف صفحه است که از تمام شبیه ساز های دیگه متمایز شده.شما میتونید برنامه خود را در صفحه های با اندازه مختلف اجرا کنید یا از صحت عملکرد برنامه خود بر روی نسخه های مختلف اندروید اطمینان حاصل پیدا کنید
اما معایب ان
سرعت بسیار بسیار پایین در اجرا و بالا امدن

شبیه ساز بعدی you wave نام دارد یا با اسم کاملترهYOU WAVE_FOR ANDROID
از محاسن ان میتوان به محیط کاربری ساده زیبا و سرعت بیشتر در اجرا اشاره نمود
اما معایب ان:
پشتیبانی تنها از یک نسخه اندروید
اندازه صفحه غیر قابل تغییر
ناسازگاری با eclipse(یعنی شما نمیتونید مستقیما از داخل eclipse بر روی دکمه run کلیک کنید تا برنامه روی you wave نصب و اجرا بشه بلکه باید هر بار برنامه خود را export کنید یا فایل apk را از داخل پوشه bin کپی کنید)
این اموزش نیز در سایت کلیدستان وجود دارد(اینجا)

شبیه ساز بعدی BlueStacks
این شبیه ساز نیز از سرعت بالایی برخوردار است و محیط کاربری مناسبی را داراست
زمانی که این نرم افزار را نصب کنید ایکون های فایل های apk به شکل زیر در می ایند

زمانی که بر روی فایل های apk دابل کلیک کنید در شبیه ساز نصب خواهند شد
این شبیه سازهم با eclipse سازگاری ندارد اما شما دیگر لازم نیست پروژه هارا export یا کپی کنید تنها لازم است به پوشه bin پروژه رفته و بر روی فایل apk دابل کلیک کنید و نتیجه را همان موقع مشاهده کنید
این شبیه ساز از چند اندازه مختلف صفحه نیز پشتیبانی میکند(اما نه همه اندازه ها)
اما باز هم تنها یک نسخه اندروید دارد
درمورد فایل apk که در bin بود لازم شد بگم فقط مخصوص سری نرم افزار های eclipse هست چون مشابه اون وجود داره که مخصوص برنامه نویسی اندروید هست با نامadt-bundle
کسانی که از adt-bundle استفاده میکنن در پوشه bin پروژه ها فایل apk وجود نداره پس تعجب نکنن

انتخاب بهترینو بر عهده خودتون میزارم
کسانی که با شبیه ساز های دیگه ای آشنایی دارن به بقیه هم معرفی کنند
Smile بیایید دنیا را بسازیم نه با دنیا بسازیم Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، matrix

معرفی برترین شبیه ساز ها

سلام.
ممنون بابت مطالب مفیدتون.
فقط یک سوال برای من پیش اومد، در رابطه با این نکته ای که شما گفتید :

(۱۳۹۲/۰۵/۱۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ)ali نوشته: این شبیه سازهم با eclipse سازگاری ندارد اما شما دیگر لازم نیست پروژه هارا export یا کپی کنید تنها لازم است به پوشه bin پروژه رفته و بر روی فایل apk دابل کلیک کنید و نتیجه را همان موقع مشاهده کنید

بنده داخل فولدر bin پروژه اندروید رو نگاه کردم، اما فایلی با پسوند apk وجود نداره. اینم تصویر فایل های موجود :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

معرفی برترین شبیه ساز ها

(۱۳۹۲/۰۵/۱۴, ۰۴:۳۳ ق.ظ)admin نوشته: سلام.
بنده داخل فولدر bin پروژه اندروید رو نگاه کردم، اما فایلی با پسوند apk وجود نداره. اینم تصویر فایل های موجود :

بطور کل هر پروژه ای که در eclipse ساخته میشه فایل apk ان در پوشه bin نیز گذاشته میشه و جالب اینجاست که شما هر تغییری در کدها ی برنامه اجرا می کنید در apk نیز تغییر ایجاد میشه
در قسمت Package Explorer ایکلیپس میان فایل های هر پروژه این پوشه وجود داره

البته اگه میبینید ایکون فایل apk من یه شکل دیگست بخاطر اینه که از یک نرم افزار پیشفرض برای نصب برنامه روی گوشی استفاده میکنم ولی با نصب blue stacks ایکون ان تغییر میکند
Smile بیایید دنیا را بسازیم نه با دنیا بسازیم Smile
پاسخ

معرفی برترین شبیه ساز ها

(۱۳۹۲/۰۵/۱۴, ۰۴:۳۳ ق.ظ)admin نوشته: سلام.

(۱۳۹۲/۰۵/۱۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ)ali نوشته: این شبیه سازهم با eclipse سازگاری ندارد اما شما دیگر لازم نیست پروژه هارا export یا کپی کنید تنها لازم است به پوشه bin پروژه رفته و بر روی فایل apk دابل کلیک کنید و نتیجه را همان موقع مشاهده کنید

سلام.
تنها زمانی فایل apk در فولدر bin ساخته می شود که برنامه را بر روی یک گوشی اندروید واقعی تست کنید. حدس میزنم شما برنامه اندروید رو بر روی گوشی واقعی تست نکردید و به همین دلیل، چنین فایلی در فولدر bin وجود ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان