انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر

تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر

مثلا اگر یک ماتریس با 1000 ردیف و 118 ستون داشته باشیم ، من اقدام به حذف تصادفی ستون ها میکنم و سپس میخواهم الگوریتمم رو برای یافتن داده های حذف شده به کار بگیرم ، ولی نمیخوام کل ماتریس رو وارد الگوریتم کنم بلکه میخوام از ردیف 1 تا 250 و ستون 1 تا 30 در الگوریتم وارد بشه خروجی الگوریتم که بازسازی شده ستون هاست به جای ردیف 1 تا 250 و ستون 1 تا 30 ماتریس اصلی با ستون های حذف شده قرار بگیره و در مرحله بعد ردیف 1 تا 250 و ستون 31 تا 60 ر الگوریتم وارد بشه خروجی الگوریتم که بازسازی شده ستون هاست به جای ردیف 1 تا 250 و ستون 31 تا 60 ماتریس اصلی با ستون های حذف شده قرار بگیره و به همین ترتیب :
ردیف 1 تا 250 و ستون 61 تا 90
ردیف 1 تا 250 و ستون 91 تا 118
ردیف 251 تا 500 و ستون 1 تا 30
ردیف 251 تا 500 و ستون 31 تا 60
و ...... به همین تریتیب تا آخر
در واقع پنجره ای با طول و عرض معین تعریف و اقدام به گرفتن اطلاعات و پردازش و گذاشتن خروجی در محل اولیه اش است . که البته در اینجا 118 ستون را به 30 و 30 و 29 و 29 تقسیم بندی کردم چون 118 تقسیم بر 4 دارای باقیمانده 2 است که یک رقم به 29 اولی اضافه کردم و یک رقم به 29 دومی که همانطور که میبینید شده اند 30 . میخواهم در حالت کلی وقتی یک ماتریس ورودی با حذف ستون مشخص داشته باشم ، برنامه بیاد و این پنجره ها را به شکلی که در بالا گفتم بسته به انتخاب اینکه ردیف و ستون به چند قسمت تقسیم شوند و در کل ماتریس اولیه رو به چند بخش کوچکتر تقسیم کنیم ، خودش این داده ها را از ماتریس اصلی جدا کرده و پردازش کنه و خروجی را به جای اصلی اش در ماتریس اولیه ( که در صدی از ستون هایش را از عمد حذف کرده ایم) جایگذاری کند . ممنون میشم راهنمایی کنید.
دوست دارم زندگی رو . . . 
پاسخ

پیام‌های این موضوع
تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر - توسط 4i469x - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹, ۰۳:۰۴ ب.ظ
RE: تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر - توسط admin - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹, ۰۴:۱۱ ب.ظ
RE: تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر - توسط 4i469x - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹, ۰۷:۰۸ ب.ظ
RE: تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر - توسط admin - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰, ۰۱:۱۱ ق.ظ
RE: تبدیل یک ماتریس به چند ماتریس کوچکتر - توسط admin - ۱۳۹۲/۰۵/۰۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان