انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیوند ورودیهای تولید شده در m.file به ورودیهای فازی

سلام به همگی
من تازه مطلب رو نصب کردم و 8 روز دیگه تحویل پروژه فازی دارم لطفا راهنماییم کنید
من از toolbox فازی استفاده کردم فازی سازی، توابع عضویت، قوانین فازی... همه رو تعریف کردم
اما الان نمیدونم چطور ورودیها رو وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا 3 تا ورودی دارم که باید وارد شه تا عمل فازی سازی روش انجام شه چجوری این ورودیهارو به فایل fis وارد کنم؟؟؟؟؟
پاسخ

سلام.
ابتدا در toolbox مورد نظر باید FIS رو بسازید. شکل پنجره مربوط به آن، به این صورت می باشد :

با دابل کلیک بر روی هر قسمت از شکل بالای پنجره، تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود. مثلا برای input1 ، به این صورت :

برای ساختن FIS ، از منوی File ، گزینه Export و سپس گزینه To Workspace یا To File را انتخاب کنید (گزینه To File بهتر است تا همیشه فایل آن را داشته باشید).
پس از ذخیره کردن FIS طراحی شده، از دستور evalfis می توانید برای تعریف ورودی و به دست آوردن خروجی استفاده کنید.
توصیه می کنم نگاهی به موضوع زیر بیندازید، در اونجا توضیحاتی نوشته شده است :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=3724
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۲/۰۴/۲۵, ۱۲:۰۳ ب.ظ)admin نوشته: سلام.
ابتدا در toolbox مورد نظر باید FIS رو بسازید. شکل پنجره مربوط به آن، به این صورت می باشد :

با دابل کلیک بر روی هر قسمت از شکل بالای پنجره، تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود. مثلا برای input1 ، به این صورت :

برای ساختن FIS ، از منوی File ، گزینه Export و سپس گزینه To Workspace یا To File را انتخاب کنید (گزینه To File بهتر است تا همیشه فایل آن را داشته باشید).
پس از ذخیره کردن FIS طراحی شده، از دستور evalfis می توانید برای تعریف ورودی و به دست آوردن خروجی استفاده کنید.
توصیه می کنم نگاهی به موضوع زیر بیندازید، در اونجا توضیحاتی نوشته شده است :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=3724
سلام
ممنون خیلی محبت کردید
تا قسمت ذخیره fis رو انجام داده بودم
منظورم همین دستور evalfis بود که فرمودید
ممنونم
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان