انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل تصویر 12 بیتی به 8 بیتی

سلام . من یه تصویر دارم که ماکزیمم مقدارش 6659 هست  بنابراین 12 بیتی می خوام اونو به 8 بیتی تبدیل کنم که ماکزش بشه 255 چیکار باید بکنم؟ تقسیم بر 255 که ماکزش میشه 257!
پاسخ

سلام.
از دستور im2uint8 استفاده کنید.

مثال :

کد:
clear all
close all
clc

A=imread('image.png');
A=im2uint8(A);
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

نه آخه تصویر معمولی نیست که من از این دستور بخوام استفاده کنم . یه دیتا هست (.mat )
تو یه مقاله خوندم گفته بود دقت رادیومتریکش 12 بیت هست ولی در این مقاله ما روشهامون رو روی تصویر 8 بیتی اجرا می کنیم. خواستم ببینم چجوری
راستی بیشتر از 3 باندم داره
پاسخ

هر تصویری باید ابتدا در یک متغیر ذخیره بشه (به صورت دیتا) و بعد روی آن متغیر، دستورات رو اجرا کنید. حالا اگر قبلا تصویر رو در یک فایل mat ذخیره کردیم که چیزی تغییر نمیکنه. فقط نیازی به دستور imread نیست. باید ببینیم که تصویر دارای چه فرمتی است.
شما ببینید تصویر در چه متغیری ذخیره شده و سپس دستور im2uint8 را بر روی آن متغیر اجرا کنید. امتحان کنید ببینید جواب میده یا نه. اگر نشد، فایل mat رو پیوست کنید تا بررسی کنم (تنها متغیر مورد نظر را در یک فایل mat ذخیره و سپس پیوست کنید تا حجم فایل زیاد نباشه).
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط v88

نمی شه تصویر سفید میده همه رو میکنه 255 . دیتا رو گذاشتم لظفا بررسیش کنید
ممنون از وقتی که میذارید

فایل‌های پیوست

دانلود data.zip

نام فایل data.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 215
اندازه 468.69 KB
ارسال کننده فایل v88
پاسخ

RGB دارای سه channel و CMYK دارای چهار channel می باشد. اما این اطلاعات دارای پنج channel هست.
به شخصی که این اطلاعات رو در اختیارتون قرار داده، رجوع کنید و ازش بپرسید که فرمت تصویر چی بوده که دارای پنج channel هست.
دستور imshow قادر نیست این تصویر را نمایش بدهد، بنابراین متلب فرمت آن را تشخیص نمی دهد.
bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان