انجمن سایت کلیدستانبرج تصفیه آب دریازمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱، ۰۵:۰۲ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: admin
آخرین ارسال: admin
پاسخ 1
بازدید 2114

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برج تصفیه آب دریا

برج تصفیه آب دریا

#1
دریاها و اقیانوس ها که عظیم ترین منابع آبی کره زمین می باشند، به دلیل شور بودن آبشان، غیر قابل استفاده به منظور آشامیدن می باشند.
برج تصفیه آب شیرین، طرحی است که به منظور تبدیل آب شور دریاها به آب شیرین قابل نوشیدن، در سواحل جنوبی اسپانیا، اجرا شده است.
در این برج، به وسیله تعدادی پمپ که با جزر و مد آب دریا به کار می افتند، آب از دریا به درون برج و به داخل تعدادی کره ویژه، برده می شوند. درون این کره های ویژه، دانه های گیاه شاه پسند، آب را تصفیه می کنند. دانه های گیاه شاه پسند، آب تصفیه شده را به صورت بخار خارج می کنند و سپس در برج، آب تبخیر شده، جمع آوری می شود.
این برج طراحی شده می تواند 30 هزار لیتر آب قابل شرب، در روز، تولید کند. بزرگترین مزیت این برج تصفیه آب این است که نیازی به هیچ منبع انرژی هزینه بر ندارد و از انرژی جزر و مد آب دریا استفاده می کند.

تالیفی از منبع زیر (توسط مدیرکل سایت کلیدستان) :
http://www.mosnaj.blogfa.com/post/52
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان