انجمن سایت کلیدستانبعد چهارم (فضا-زمان)زمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۳/۰۳، ۰۸:۲۷ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: admin
آخرین ارسال: admin
پاسخ 1
بازدید 2477

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بعد چهارم (فضا-زمان)

بعد چهارم (فضا-زمان)

#1
در یکی از تئوری های پیشنهاد داده شده در مورد جهان، بعد چهارم فضا-زمان (space-time) به صورت یک ماده فوق العاده هادی (superfluid substance) در نظر گرفته می شود که این ماده فوق العاده هادی، دارای اصطکاک حرکتی برابر صفر می باشد.
پائول مازو (Pawel Mazur) از دانشگاه کارولینای جنوبی و جورج چاپلین (George Chapline) در آزمایشگاه لاورنس لیور مور (Lawrence Livermore) کالیفرنیا، بیان کرده اند که اگر جهان در حال چرخش باشد، بعد چهارم که ماده فوق العاده هادی (superfluid substance) است، تحت تاثیر گرداب ها قرار می گیرد و این گرداب ها هستند که باعث به وجود آمدن ساختار کهکشان ها می شوند.
پائول مازو اعتقاد دارد که جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، از یک ستاره در حال فروپاشی به وجود آمده است. در یک ستاره در حال فروپاشی، امکان تولید انرژی تاریک (dark energy) توسط مواد ستاره ای و فضاهای هادی وجود دارد. در واقع، این انرژی تاریک است که باعث گسترش هستی می شود.


تالیفی از منبع زیر (توسط مدیر کل سایت کلیدستان) :
http://www.noojum.com/learn/97-astrophys...ories.html
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان