انجمن سایت کلیدستانسیارک هازمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۴/۰۴، ۰۱:۱۹ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: admin
آخرین ارسال: matrix
پاسخ 2
بازدید 3060

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیارک ها

سیارک ها

#1
به سیارات بسیار کوچک که از صخره و فلز ساخته شده اند، سیارک گفته می شود.
شکل سیارک ها، معمولا به صورت نامنتظم است.
سیارک های زیادی در منظومه شمسی وجود دارد که به دور خورشید می چرخند و تعداد زیادی از آنها، بین مدار مریخ و مدار مشتری قرار دارند. شاید دلیل اینکه تعداد زیادی از سیارک ها، در بین مدار مریخ و مدار مشتری قرار گرفته اند، این باشد که قبلا یک سیاره در بین این دو سیاره وجود داشته و به دلیل جاذبه بسیار زیاد مشتری، متلاشی شده است و این سیارک ها از آن سیاره به وجود آمده اند.

تالیفی از منبع زیر (توسط مدیر کل سایت کلیدستان) :
http://www.noojum.com/learn/97-astrophys...roids.html
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

سیارک ها

#2
نام دیگر سیارک ها، سیاره های کوتوله است. سیارک ها نمی توانند تاثیر زیادی بر حرکت اجرام اطراف خود بگذارند و این یک تفاوت مهم آنها با سیاره ها می باشد، زیرا جرم آنها نسبت به سیاره ها، اندک است و بنابراین نیروی گرانشی آنها در حد سیاره ها نیست.
معمولا به همراه سیارک ها، یک سری اجرام آسمانی کوچکتر نیز در حال حرکت هستند. مثلا در مداری که کمربند سیارکی نام دارد و در بین مدار مریخ و مدار مشتری قرار گرفته است، میلیون ها سیارک و اجرام کوچک آسمانی، در حال گردش می باشند.

تالیفی از منبع زیر :
http://www.andromede.blogfa.com/post-19.aspx
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان