انجمن سایت کلیدستاندنباله دارهازمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۲/۳۱، ۰۳:۱۱ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: admin
آخرین ارسال: matrix
پاسخ 2
بازدید 3156

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنباله دارها

دنباله دارها

#1
هسته دنباله دارها، از یخ و غبار تشکیل شده است. زمانی که یک دنباله دار به خورشید نزدیک می شود، هسته آن شروع به تبخیر می کند و بنابراین سر آن دنباله، به صورت درخشان شده و دنباله ای در امتداد آن، شکل می گیرد.
معمولا پهنای هسته دنباله دارها، حدود چند کیلومتر می باشد، ولی دنباله آن، نسبت به پهنای هسته دنباله، بسیار طولانی است.

تالیفی از منبع زیر (توسط مدیر کل سایت کلیدستان) :
http://www.noojum.com/nasa-missions/108-...ssion.html
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

دنباله دارها

#2
هر ستاره دنباله دار، هسته اي متشكل از يخ و غبار (موسوم به گلوله برفي كثيف) دارد كه پهناي آن حدود 20 كيلومتر (12 مايل) است. هنگاميكه اين ستاره به خورشيد نزديك مي گردد، هسته اش تبخير شده و سري درخشان و دنباله اي طولاني شكل مي گيرد.

بخش اعظم ميلياردها ستاره دنباله دار منظومه شمسي، در محدوده هاي دور دست آن قرار دارند، اما مدار بعضي از اين ستارگان از نزديكي خورشيد عبور مي كند و اين امر موجب مي شود تا شب هنگام در آسمان بخوبي ديده شوند.

پهناي هسته يك ستاره دنباله دار فقط چند كيلومتر مي باشد، اما دنباله آن بسيار طولاني است. ستاره دنباله دار عظيمي كه در سال 1843 ديده شد، داراي دنباله اي بطول 330 ميليون كيلومتر (205 ميليون مايل) بود. چگالي اين دنباله ها حتي از بهترين خلئي كه در شرايط آزمايشگاهي در روي زمين ايجاد شده، كمتر است.

منبع :
http://www.hupaa.com/Data/P00634.php
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان