انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی

طراحی

سلام ببخشید من می خوام یک مکعب 10×10×10 طراحی کنم با ماتریس که از اعداد صفر ساخته شده و داخل ان یک دایره رسم کنم که با عدد یک مشخص باشد . طلفا کمکم کنید
با تشکر . Flower
پاسخ

طراحی

سلام .
کد متلب زیر رو می نویسیم :

کد:
clear all
close all
clc

center=100;
radius=75;
s=200;
A=zeros(s,s,s);
for nn=1:s
    for mm=1:s
        for kk=1:s
            if (sqrt((nn-center)^2+(mm-center)^2+(kk-center)^2)<=radius)
                A(nn,mm,kk)=1;
            end
        end
    end
end

B=zeros(s,s);
for nn=1:s
    for mm=1:s
        B(nn,mm)=A(nn,mm,center);
    end
end
imagesc(B)
colorbar

یک ماتریس با نام A می سازیم . مرکز دایره را با center و شعاع را با radius نمایش داده ایم . s نیز اندازه هر بعد مکعب می باشد (همان ماتریس A) . پس از ساخت ماتریس A ، باید به گونه ای متوجه بشویم که آیا ماتریس به درستی ساخته شده است یا نه . برای این منظور ، ماتریس B را به صورت برشی از ماتریس A می سازیم . سپس ماتریس B را رسم می کنیم (با دستور imagesc) . نتیجه به صورت یک دایره می باشد . دستور colorbar برای نمایش مقدار مربوط به رنگ ها ، در کنار شکل می باشد .
تصویر نتیجه به صورت زیر می باشد :

در ضمن ، s را برابر 200 گرفته ام که بدانید برنامه درست عمل می کند اما شما اگر مقدار 10 را برای آن انتخاب کنید ، ممکن است شکل دایره به صورت ایده آل نباشد .

خوشحال شدم تونستم کمکتون کنم . Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط 4i469x

طراحی

سلام واقعا ممنون لطف بزرگی در حقم کردید.
فقط یه سوال استاد گفت با ماتریس طراحی کنید یعنی مکعب با صفر نمایش بدید دایره داخلش با عدد یک
این همون میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ببخشید دوباره مزاحم شدم.
پاسخ

طراحی

(۱۳۹۲/۰۱/۲۵, ۰۸:۳۷ ب.ظ)ICT67 نوشته: فقط یه سوال استاد گفت با ماتریس طراحی کنید یعنی مکعب با صفر نمایش بدید دایره داخلش با عدد یک
این همون میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

بله ، همین میشه چون مقادیر باید درون یک ماتریس ذخیره شوند . A همان ماتریسی است که استاد شما خواسته . book
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

طراحی

ببخشید یعنی من الان باید یک ماتریس بسازم .باور کنید چند روز همش تو اینترنت در حال خوندنم اما توضیحی پیدا نکردم . تمام اطلاعات شما رو خوندم . من الان کدایی که نوشتید داشتم اما نمی دونستم چه جور باید نوشت . حالا من بخوام اون شکلی که گفتم در بیاد چکار کنم ؟
خواهش می کنم . ببخشید تو help متلب کجاست . تمامشو زیر و رو کردم چیدا نکردم .
کمک کنید . بازم ببخشید
پاسخ

طراحی

ماتریس که میگید همون ماتریس A هست که ساخته شده . شکلی هم که رسم شده ، مقطعی از اون هست . یعنی یک برش از کره رو به صورت دایره (دو بعدی) رسم کرده ایم . دیگه نیازی به کدنویسی نیست ، مگر اینکه استادتون چیز دیگه ای خواسته باشه .
bookbook 
پاسخ

طراحی

پس مرسی ممنون . شرمنده فقط کجای متلب help هست توضیحی در مورد این مبحث .
یه دنیا ممنون . موفق باشید همیشه .
پاسخ

طراحی

در همین سایت کلیدستان می توانید از فهرست دستورات متلب استفاده کنید تا عملکرد هر دستور رو متوجه بشید .
اما نمی تونید در خود نرم افزار متلب ، برای این موضوع ، help اختصاصی پیدا کنید (حداقل من ندیدم) . هر موضوعی توی help متلب نیست .
bookbook 
پاسخ

طراحی

بازم تشکر بله تمام مطالب مربوط به متلب داخل سایتتون خوندم .
ان شا الله همیشه موفق باشید .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان