انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احادیث و روایات تاثیرگذار

سلام.
از این بعد در اینجا ، احادیث و روایات مهم و تاثیرگذار که باعث تفکر و تغییر انسان ها میشه رو می نویسیم .
من با این حدیث شروع می کنم :

امام علی (علیه السلام) فرمودند : بدی ای که تو را اندوهگین سازد ؛ نزد خدا بهتر است از خوبی ای که تو را به خود بینی وا دارد . Angel
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

پیامبر اکرم(ص)

لَئِن یَهدِی اللهُ بِکَ رَجُلاً واحِداً خَیرٌ لَکَ مِنَ الدُّنیا وَ ما فِیها؛

اگر خداوند بوسیله تو یک نفر را هدایت کند برای تو بهتر است از دنیا و هر آنچه در آن است. Heart

(بحارالانوار،ج2ص2)
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

قدرُ الرّجُلِ علی قَدر هِمّتِه ؛ وَ صِدقُهُ علی قَدرِ مُرُوءَته ؛و شُجاعَته علی قدر اَنفته ؛ و عِفّته علی قدر غَیرته

امام علی ( علیه السلام ) فرمودند : مقام و مرتبه مرد به اندازه همت اوست ؛ و راستی اش به اندازه جوانمردی اوست ؛ و شجاعت و دلیری او به اندازه حمیّت و ننگ داشتن او از کار زشت و ناشایسته است ؛ و عفت و پاکدامنی اش به اندازه غیرت اوست . Angel
bookbook 
پاسخ

امام صادق (عليه السلام) فرمودند :

اگر كسى به خاطر زيبايى يا ثروت با يك زن ازدواج كند خداوند او را به همانها واگذار ميكند اما اگر معيار او در انتخاب همسرش دين او باشد, خداوند زيبايى و ثروت را نيز به او عطا ميكند. Angel

فروع كافى ج5, ص333
bookbook 
پاسخ

حضرت محمد (ص) :

أبغض الحلال الي الله الطلاق .
منفورترين چيزهاي حلال در پيش خدا طلاق است . Angel
پاسخ

حضرت محمد (ص) :
احب الاعمال الي الله أدومها وان قل .
محبوبترين كارها در پيش خدا كاريست كه دوام آن بيشتر است ، اگر چه اندك باشد . Flower

صحيح مسلم ، كتاب صلاة المسافرين و قصرها ، ح 1305
پاسخ

حضرت محمد (ص) :

طلب العلم فریضة علی کل مسلم، الا ان الله یحب بغاة العلم
طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد. Butterfly
نیروی من به اندازه نیروی 10 تن است زیرا قلبی پاک دارم.

پاسخ

ان الله تعالی یقول : یابن آدم تفرغ لعبادتی املا صدرک غنی و اسد فقرک و الا تفعل ملات یدیک شغلا و لم اسد فقرک .
خداوند متعال میفرماید : ای انسان ! در عبادت من بکوش تا سینه ات را از بی نیازی پر کنم و فقرت را بر طرف کنم و گرنه تو را سخت مشغول دنیا می سازم و حاجتت را رفع نمیکنم .
حدیث قدسی (نهج الفصاحه پیامبر اسلام (ص))

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان