انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم مقادیر سیگما

رسم مقادیر سیگما

سلام دوستان
من میخوام حاصل یک سیگما رو که حدودش ازn=1- n=inf هست رو رسم کنم اما مشکل اینکه n به شکل syms تعریف شده و بنابراین رسم نمیشه.لطفا راهنمایی کنید
ممنون.
پاسخ

رسم مقادیر سیگما

سلام .
نگاهی به مبحث زیر بندازید ، فکر می کنم مشکلتون حل بشه :

جمع عددی و جمع سمبلیک (سیگما) در متلب
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

رسم مقادیر سیگما

سلام
ممنون محاسبه سیگما روبلدم ولی میخوام حاصلرو رسم کنم ولی حاصل بر حسب nاست که syms تعریف شده و با plot رسم نمیشه
پاسخ

رسم مقادیر سیگما

مثلا فرض کنید بخواهیم مجموع عبارت 1 تقسیم بر n را به ازای مقادیر مختلف حد بالا رسم کنیم ، کدهای زیر رو می نویسیم :

کد:
clear all
close all
clc

syms n
number=40;
n_number=1:1:number;
for k=1:number  
    sum_vector(k)=symsum(1/n,1,n_number(k));
end

plot(n_number,sum_vector)

سه خط اول کدها برای عدم تداخل برنامه با برنامه های قبلی اجرا شده در نرم افزار متلب می باشند .
متغیر number حد بالا می باشد . دقت کنید که به جای بینهایت می توانید یک عدد خیلی بزرگ انتخاب کنید و من فعلا برای اینکه زیاد طول نکشد ، به عنوان نمونه ، عدد کوچک 40 رو نوشتم .
سپس دستور مربوط به جمع رو در یک حلقه قرار دادیم و نتایج حاصل برای هر مقدار n در بردار sum_vector ذخیره می شود .
سپس با دستور plot مجموع را بر حسب n های مختلف نمایش می دهیم که نتیجه به صورت زیر است :

[عکس: forum-3.gif]
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان