انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب خودآموز دیکتاتورها اثر رندال وود

معرفی کتاب خودآموز دیکتاتورها اثر رندال وود

رندال وود نویسندۀ آمریکایی در سال  2012 کتاب خودآموز دیکتاتورها را منتشر کرد تا با زبان طنز به نقد دیکتاتورها بپردازد و به خوانندگان نشان دهد که دیکتاتورها همگی از یک الگو پیروی می‌کنند.
آیا تابه‌حال با خودتان فکر کرده‌اید شاید سیاستمدارهای ظالم و دیکتاتورهای جهان همگی طبق یک دستورالعمل پیش‌ می‌روند؟ کتاب خودآموز دیکتاتورها اثر رندال وود و کارمینه دولوکا با ترجمۀ بیژن اشتری را نشر ثالث منتشر کرده است. کتاب خودآموز دیکتاتورها دقیقاً کتابی برای دیکتاتورشدن است! کتاب مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست که سازوکارِ تلخ و بی‌رحمانۀ نظام‌‌های دیکتاتوری به زبانی طنز در آن توضیح داده شده است و اگر این دستورالعمل‌ها را رعایت کنید حتماً تبدیل به یک دیکتاتور خواهید شد.

نویسنده در این کتاب با سبک و شیوۀ نوشتاری منحصربه‌فرد، به بررسی شیوۀ رفتار حکومت‌های خودکامه و دیکتاتوری در سراسر دنیا پرداخته است و گاهی با ذکر مثال لحن جدی به خود می‌گیرد و واقعیتی تاریخی را به خواننده یادآوری می‌کند

رندال وود می‌گوید: «بارها و بارها وقتی رسانه‌ها از یک قساوت سیاسی جدید خبر می‌دادند با خود زمزمه می‌کردم که خب، این حرکت مستقیماً از کتاب خودآموز دیکتاتورها درآمده است! و بعد می‌گفتم: حالا رئیس‌جمهور بر اصلاح قانون اساسی پافشاری می‌کند و خیلی وقت‌ها حق با من بود و نهایتاً از خودم پرسیدم نکند واقعاً دفترچۀ راهنما یا خودآموزی هست که این دلقک‌های سیاسی برای سازماندهی دولت‌های خود و طرح‌ریزی حرکت‌های بعدی از آن استفاده می‌کنند؟ و حالا بالاخره هست

در کتاب خودآموز دیکتاتورها چه می‌خوانیم؟
بیشتر الهامات این کتاب حاصل تجربه و مشاهدۀ شخصی نویسندگان از تاریخ است. از به قدرت رسیدن گرفته تا تفرقه انداختن میان دشمنان، سرکوب انقلاب‌ها، تقلب در انتخابات و به دست آوردن ثروت، نویسندگان در این کتاب به شما نشان می‌دهند که چطور دیکتاتورها قرن‌هاست همگی همین کارها را انجام می‌دهند. رندال وود در 13 فصل کتاب خودآموز دیکتاتورها با بررسی موضوعاتی که باعث شکل‌گیری، قدرت‌گرفتن یا حتی افول قدرت دیکتاتورها می‌شود به بررسی زندگی و وضعیت تمامی دیکتاتورهای مشهور جهان پرداخته است. تمامی فصل‌های این کتاب بر پایۀ تاریخ نوشته شده‌اند و نویسندگان به زبانی ساده و همه‌فهم در کتاب به شما نشان می‌دهند که دیکتاتورها چگونه قدرت خود را به دست می‌آورند و چگونه و با انجام چه جنایت‌هایی آن را حفظ می‌کنند
خواندن کتاب خودآموز دیکتاتورها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟
این کتاب برخلاف عنوانش واقعاً دستورالعملی برای دیکتاتور شدن نیست؛ کاملا برعکس، کتابی در نقد و نکوهش نظام‌های دیکتاتوری و دیکتاتورهای خون‌خوار تاریخ است و شیوه و روش‌های آنان برای تسلط بر جوامع را بازگو می‌کند تا خواننده به روندهایی که دیکتاتورساز بوده‌اند پی ببرد و با دانستن این نکات مشخص می‌شود که دیکتاتورها چطور سقوط می‌کنند. این کتاب به زبان طنز نوشته شده است و اگر به تاریخ، علوم سیاسی و کتاب‌های سیاسی یا طنز تلخ علاقه دارید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
می‌توانید کتاب خود آموز دیکتاتورها  را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی کتاب 30بوک تهیه نمایید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان