انجمن سایت کلیدستانلیزر موهای زائد بدون دردزمان کنونی: ۱۳۹۸/۰۸/۲۳، ۰۹:۱۴ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ariansima
آخرین ارسال: ariansima
پاسخ 1
بازدید 36

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیزر موهای زائد بدون درد

لیزر موهای زائد بدون درد

#1
وب سایت کلینیک زیبایی دکتر هنرور یک وب سایت رسمی کلینیک است. در این وب سایت شما می توانید در خصوص لیزر مو و خدمات زیبایی پوست اطلاعات مفید زیادی به دست آورید. همچنین از طریق وب سایت می توانید از خدمات کلینیک نیز استفاده کنید.

نکاتی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید
در خصوص لیزر موهای زائد و دستگاه لیزر مو نکات مهمی است. نکاتی که بایستی قبل از انتخاب کلینیک بدان توجه کنید. در ادامه ما در این خصوص مطالبی را برای شما آورده ایم.
هرچه دستگاه برند معتبرتر و جديدترى داشته باشد قطعا هزينه هر شات دستگاه و تعويض فلش لامپ دستگاه بيشتر خواهد شد. در نتيجه هزينه انجام ليزر هم افزايش مى يابد. بعضى دستگاهها مثل آى پى ال ،ايلايت و آى پى ال-اس اچ آر دستگاههاى ارزانترى هستند. در نتيجه هزينه انجام كار با آنها كمتر مى باشد. اما بدليل اينكه سيستم نورى دارند برگشت موها با اين دستگاهها سريعتر و بيشتر اتفاق مى افتد. و در نتيجه تعداد جلسات افزايش مى يابد طوريكه در صورت فقدان مشكل هورمونى حداقل هشت جلسه درمانى لازم است كه جلسات شارژ در سال اول هر سه ماه يكبار و سپس هر شش ماه يكبار مى باشد.در نتيجه تعداد كل جلسات و هزينه نهايى بالاتر از زمانى است كه از سيستم هاى ليزرى استفاده مى شود.
سيستم هاى ليزرى مثل الكساندرايت ،دايود و دايود الكس دستگاههاى گرانترى هستند. در نتيجه هزينه انجام كار با اين دستگاهها بيشتر مى باشد. اما خبر خوب اينكه در صورت فقدان اختلال هورمونى تعداد جلسات به حداكثر شش جلسه كاهش مى يابد. جلسات شارژ به صورت هر شش ماه تا سالى يكبار مى باشد (ناحيه بيكينى استثنا مى باشد و به هشت تا دوازده جلسه نياز دارد.)
در نتيجه با توجه به اينكه تعداد جلسات كاهش مى يابد در نتيجه هزينه نهايى كمتر خواهد شد.


دستگاه دایود لیزر الکس سوپرانو بهترین دستگاه موجود ایران. لیست قیمت لیزر با این دستگاه را در بالا ببینید
نكته قابل توجه اين است كه فلش لامپ هر دستگاه بعد از تعداد شات مشخص قدرت لازم براى جوابدهى مناسب را نخواهد داشت. در نتيجه انجام ليزر بدون نتيجه خواهد بود. و حتما بايد تعويض گردد. متاسفانه بسيارى از مراكز اقدام به انجام ليزر با دستگاهى مى كنند كه عمر مفيد لامپ تمام شده است و معمولا براى جذب مراجعه كننده لیست قیمت لیزر بسیار پایینی ارائه می کنند. اینکار صرفا جهت تامين هزينه تعويض لامپ با نام دستگاههاى مطرح اقدام به انجام ليزر مى كنند.

چند توصیه پزشکی در مورد لیزر برای شما عزیزان
در سالهاى اخير حرفه پزشكى در زمينه زيبايى پوست متاسفانه به نوعى تجارت تبديل شده است. افراد غير پزشك و غير متعهد به اخلاق پزشكى در اين حيطه وارد شده اند. شاهد رفتارهاى غيراخلاقى و خلاف اصول پزشكى هستيم .لذا خواندن مطالب زير را قبل از انجام ليزر توصيه مى نمايم . 
از بین بردن موهای زائد با لیزر درحال حاضر بهترین روش کاهش دائمی و نه مادام العمر موهای زائد می باشد که در عین موثر بودن عوارض درمانی نادر است.  علت آنکه از لیزر مو زائد به این سرعت جایگزین روش های دیگر کاهش موهای زائد شده است. این است که به نسبت وقت و هزینه ای که صرف می شود ، هیچ روش دیگری از نظر تاثیر و ماندگاری و سرعت ، قابلیت رقابت با از بین بردن موهای زائد با لیزر را ندارد .
بیشتر بخوانید : نكاتى مهم در مورد ليزر موهاى ناخواسته
بیشتر بخوانید : لیزر جوان سازی پوست
بیشتر بخوانید : چگونه دستگاه لیزر مو مناسب را تشخیص دهیم ؟
بطور خلاصه در مورد از بین بردن موهای زائد با لیزر می توان چنین گفت ، هرچه موها ضخیمتر و تیره تر بوده و پوست اطراف روشن تر باشد نتیجه نهایی درمان رضایت بخش تر است و بالعکس، یعنی از بین بردن موهای نازک بخصوص روی پوستهای سبزه و تیره کاری بس دشوار به شمار می رود. بسیاری از متقاضیان از بین بردن موهای زائد باورهای غیر علمی در خصوص این تکنیک دارند یا بیش از حد انتظار دارند و یا بیش از حد نگران هستند.
آیا صد در صد موها با لیزر از بین میرود؟
توجه داشته باشید که نتیجه گیری در لیزر مو ۱۰۰ در صدی نیست. دلیل عمده این امر نیز مواردی زیادی است. همچون اختلالات هورمونی درمان نشده یا ناقص درمان شده، زمینه های ژنتیکی. موارد دیگری مانند کیستهای تخمدان ، درمان جهت ناباروری ، وجود استرسهای شدید روحی و کاهش وزن زیاد از طریق تاثیر بر محور هیپوتالاموس – هیپوفیز. عدم استفاده مناسب از ضد آفتابها و برنزه شدن پوست می توانند سبب شکست درمان یا رشد مجدد موها شوند.
میزان تاثیر حداکثری لیزر مو تا ۸۰ درصد می باشد. اما هیچگونه تضمینی در خصوص عدم رشد مجدد موها و یا برطرف شدن کامل موی محل لیزر وجود ندارد. بنابر اين از بین بردن موهای زائد با لیزر تضمینی اصلا از نظر علمی درست نیست.
این امر نه به مشکلات تکنیکی یا روش انجام لیزر بلکه ریشه گرفته از ماهیت ارگانیسم انسانی است. در ۵ درصد مواقع ممکن است هیچگونه پاسخ درمانی را حتی بعد از ۱۰ جلسه لیزر موهای زائد شاهد نباشیم.
فریب تبلیغات کلینیک های مختلف را نخورید. تبلیغات حذف کامل موها دروغی بیش نیست. البته لازم به ذكر است كه در درصد بسيار كمى از افراد نزديك به صد در صد موها از بين مى رود.
تعداد جلسات لازم
تمامی پزشکان تعداد جلسات حداقل ۴ تا ۶ جلسه را پیشنهاد می کنند. لیزر موها باعث از بین رفتن ۱۰۰ درصدی نمی شود. در بهترین حالت نتیجه گیری ۸۰% می باشد. در گروهی از افراد (٥٪) ممکن است تنها پاسخ درمانی به شکل نازک تر شدن تارموها باشد و هرگز شاهد ریزش مو نباشیم.
هر تار مو در سه مرحله رشد می کند. اما فقط در فاز رشد فعال، تراکم ملانین در پیاز مو به اندازه ای است. که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند. از آنجائیکه در هر مقطع زمانی تنها یک سوم موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر مورد نیاز است. افرادی که دارای پوست تیره یا موهای روشن هستند نیازمند جلسات بیشتری برای درمان هستند.
تعداد جلسات درمان بخصوص در متقاضیان با موهای باریک ، موی روشن، پوست تیره ، وجود اختلالات هورمونی زمینه ای ، نامنظمی سیکلهای ماهیانه ، و نیز در خصوص آقایانی که تمایل به پیرایش موهای صورت و یا پشت گردن دارند بیشتر خواهد بود و گاهی تا ۱۲ جلسه نیز خواهد بود. به یاد داشته باشید که لیزر مو باعث ریشه کنی مو نمی شود.
بعلاوه نتیجه نهایی درمان کاهش نسبی قابل توجه در تعداد و ضخامت موها می باشد و تقریبا در هیچ شرایطی پوست بطور کامل عاری از مو نخواهد گردید. تعداد جلسات در آقایان دو برابر خانم هاست.
دستگاه مختلف لیزر چه فرقی با هم دارند؟

اولا باید دانست که امروزه تمام سیستمهای موجود با کمک انرژی نورانی کار می کنند و اصطلاحا با عنوان ” لیزر” شناخته می شوند در حالیکه به لحاظ تکنیکی بسیاری از این سیستمها اساسا لیزر محسوب نمی شوند مانند سیستمهای آى پى ال،ايلايت نور با شدت بسیار بالا هستند.
هر کدام از سیستم ها برای تیپ خاص پوست و مو کاربرد دارد. مقایسه آنها با هم درست مثل آن است که بپرسیم “پیچ گوشتی دو سو بهتر است یا چها ر سو؟” و جواب آن است که گرچه هردو برای بستن پیج بکار می روند اما ابزار مناسب با توجه به نوع پیج انتخاب می شود.
سیستم های آى پى ال و ايلايت واقع بهترین و کم عارضه ترین دستگاه از بین بردن موهای زائد در همه نژادها است .برای نژاد ایرانی هم که اندکی سبزه هستند مناسب است . وقتی لیزر موهای زائد در مناطق وسیع انجام می شود این سیستم ها مناسب ترین دستگاه می باشد.لیست قیمت لیزر مو با دستگاه دایود لیزر الکس سوپرانو را در بالا ببینید
اما اين سيستم ها هم دردناك هستند و اثرى كمتر از ليزرها دارند .سیستم لیزر ان-دى-يگ :لیزر مناسب جهت پوست های تیره می باشد .برای نژاد ایرانی هم مناسب است.به صورت نقطه ای کار می کند و برای سطوح کوچک کاربرد دارد.
سیستم لیزر آلکساندرایت و دیود لیزر انتخابی برای نژاد سفید اروپائی و ایرانیان خیلی سفید می باشد .اگر فرد اندکی سبزه باشد احتمال سوختن پوست زیاد می شود. به صورت نقطه ای کار می کند و برای موبری در سطح وسیع مناسب نیست و در ضمن بسيار دردناك هستند .
سيستم جديد و بسيار موثر اس اچ آر جزء سيستم هاى نورى ميباشد كه با داشتن سرعت بسيار بالا و كاملا بدون درد ،با داشتن فيلتر ٦٩٠نزديكترين طول موج را به ليزر الكساندريت دارد و با داشتن بيشترين تاثير در از بين بردن موها ،به هيچ وجه دردناك نيست و قابليت استفاده براى موهاى كركى و نازك و حتى پوستهاى تيره را دارد و به هيچ عنوان خطر سوختگى و ايجاد لك و قرمزى ندارد.
در عين حال هزينه بسيار مناسبى دارد و براى همه افراد قابل استفاده مى باشد .اين سيستم با امكان ايجاد ده پالس در ثانيه با شدت بالا براى كاربرد در مناطق وسيع مثلا پاها بسيار مناسب است بطوريكه انجام ليزر براى كل بدن با اين سيستم حداكثر٤٠دقيقه به طول مى انجامد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان