انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال مهم در رابطه با متغیر های سمبلیک و اندیس گذاری آنها

با عرض سلام و خسته نباشید.
دوستان من یه برنامه نوشتم که تو این برنامه اومدم آرایه های سمبلیک ساختم با دستور sym ارایه ها رو برای من ساخته بعد من اومدم داخل این ارایه ها رو با مقادیرش پر کردم و از اونا تو معادلاتم استفاده کردم الان داخل معادلاتم جایگذاری شدن اما جایگذاریشون نادرسته آدرس دهی به درستی انجام شده خروجی برنامه از ادرس دهی ها همش درسته منتها خود متلب میاد این ادرس دهی و sort میکنه یعنی من تو معادلم گفتم بیا مقدار ستون سوم و از ستون دوم کم کن متلب میاد میره تو ستون سوم میبینه فرضا عدد این ستون 6 هست میره تو ستون دوم میبینه عدد این ستون 4 هست به جای اینکه بیاد طبق ادرسی که من دادم ستون سوم و از دوم کم کنه(بنویسه 6 منهای 4) میاد تو همه معادلاتم sort میکنه کوچیکه رو از بزرگه کم میکنه کاری به ادرس نداره مینویسه 4 منهای 6 ممنون میشم کمک کنید.
این کدی هست که نوشتم:

function f_angle = Q1( Rad,Left,Vertex,Right,Xm,Ym )

u_1=cat(2,Left,Vertex,Right);
u_2=unique(u_1);
u=length(u_2);

z=length(Rad);

r_1=sym('X',[z,1]);
r_2=sym('Y',[z,1]);
r=cat(2,r_1,r_2);

ux0_1=double(subs(r_1(1:u_2),[Xm]));
ux0_2=double(subs(r_1(1:u_2),[Ym]));
ux0=cat(2,ux0_1,ux0_2);

for m=1:z

f_angle(m,1)=atan((r_1(u_1(m,3))-r_1(u_1(m,2)))/(r_2(u_1(m,3))-r_2(u_1(m,2))))-atan((r_1(u_1(m,1))-r_1(u_1(m,2)))/(r_2(u_1(m,1))-r_2(u_1(m,2))));

end

r_1(1:u,1)=ux0_1;
r_2(1:u,1)=ux0_2;

خروجی r_1وr_2 من حاصلشون هست
x1 y1
x2 y2
x3 y3
x4 y4
.
.
x30 y30
خروجی u_1 هم هست
5     1      6
3     1      2
.
.
.

درستش اینه بیاد مثلا برای معادله اولم بنویسه
atan((x5-x1)/(y5-y1))-atan((x6-x1)/(y6-y1))
ولی اومده نوشته
atan((x1-x5)/(y1-y5))-atan((x1-x6)/(y1-y6))
پاسخ

سلام دوستان من یک پروژه ای دارم که باید یک مثلث رسم کنم و در ستاره های به شکل هرمی قرار بدم یعنی در سقف ان یک ستاره و در کف ان صد ستاره یعنی ۱ ستاره در زیر ان دو ستاره و در زیر دو ستاره ۳ ستاره و ... تا ۱۰۰ ممنون میشم اگه کمکم کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان