انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشکیل بردار با بعد نامعلوم (متلب - MATLAB)

سلام به همگی.
من میخوام یه بردار در متلب ایجاد کنم ولی به طور مشخص نمیدونم بعدش چند هست و نمیخوام با دادن یه بعد فرضی بزرگ حافظه زیاد اشغال کنم.
چطور میتونم این بردار را تشکیل بدم؟
پاسخ

سلام.
با توجه به اینکه تعریف اولیه بردارها یا ماتریس ها با استفاده از دستوراتی مثل zeros یا ones می تواند باعث سریعتر اجرا شدن برنامه متلب (MATLAB) مورد نظر شود، توصیه می گردد که بر اساس حدسی که از تعداد عنصرهای بردار می زنید، ابتدا آن را با استفاده از دستور zeros بسازید و سپس عنصرهای آن را بر اساس عملیات های برنامه، مقدار دهی کنید.
اگر تعداد عنصر از حدس شما کمتر باشد، در انتهای بردار، تعدادی صفر خواهید داشت، اما اگر تعداد عنصرها از حدس شما بیشتر باشد، باز هم مشکلی پیش نمی آید و نرم افزار متلب (MATLAB)، خود به خود اندازه آن بردار را افزایش می دهد.
مثل کد زیر که ابتدا اندازه بردار را برابر 10 قرار می دهیم و بعد در عملیات ها، اندازه آن به 20 عنصر افزایش می یابد :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

zeros(1,10);
for 
kk=1:20
    A
(kk) = kk;
end 

نیجه اجرای کد متلب (MATLAB) :

کد پی‌اچ‌پی:
=

1     2     3     4     5     6     7     8     9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20 

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان