انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وارد کردن متن طولانی فارسی در اکتیویتی برنامه اندروید

استاد من یک متن طولانی فارسی میخوام اضافه کنم به برنامم توی یک اکتیویتی ، بهترین پیشنهادتون برای این کار چیه؟ آیا متن رو توی تکست ویو بذارم جواب میده؟؟ آخه این کار رو کردم ولی یه ارور میده ، بعضی حروف رو یه جور عجب غریب نشون میده ، با UTF-8 هم سیو میکنم .
آیا آموزشی برای بهترین پیشنهادتون به من ، قبلاً نوشتید؟؟ توی سایت گشتم ولی چیزی برای سوالم پیدا نکردم
آیا از String باید استفاده کنم؟ لطفاً یه توضیح روش بدید
مرسی
این هم اون ارور که گفتم :

در ضمن متنی که دارم فارسی و انگلیسی با هم هست..
پاسخ

استاد آموزش string رو پیدا کردم . بلد شدم اما فقط بگین این ارور مال چی هست؟؟ باید چیکار کنم؟؟
پاسخ

اااااا استااااد ارور برطرف شد ببخشید ،
فقط میشه بگین این متن فارسیمو چجوری راست چین کنم؟؟؟؟
پاسخ

سلام دوست عزیز.
در کل، من توصیه می کنم که رشته ها (متن ها  - strings) را در فایل strings.xml تعریف کرده و سپس آنها را فراخوانی کنید (سعی کنید که خودتون رو این طوری عادت بدید ). با این روش، مشکلی پیش نمیاد (مگر برای موارد خیلی خاص).
برای فراخوانی رشته ها (strings) از فایل  strings.xml ، کلید زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=243

برای هنگامی هم که متن خیلی طولانی است و ممکن است که همه آن در صفحه جا نگیرد، باید یک اسکرول برای صفحه ایجاد کنیم که در مورد آن، در کلید زیر توضیحاتی داده شده است :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=259

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط kousha.nikkar

(۱۳۹۳/۰۷/۱۶, ۱۰:۱۳ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: اااااا استااااد ارور برطرف شد ببخشید ،
فقط میشه بگین این متن فارسیمو چجوری راست چین کنم؟؟؟؟

مشخصه gravity را به کار ببرید (در فایل xml). یعنی در فایل xml مشخصه زیر را قرار بدهید (برای TextView) :

کد:
android:gravity="right"

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

استاد همه چیز رو یهو با هم یافتم ، خیــــــــــلی عذر میخوام ، اگر صلاح میدونید موضوع رو حذف کنید ، چون من این قابلیت رو فک میکنم ندارم
بازم عذر میخوام
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۳/۰۷/۱۶, ۱۰:۲۶ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: استاد همه چیز رو یهو با هم یافتم ، خیــــــــــلی عذر میخوام ، اگر صلاح میدونید موضوع رو حذف کنید ، چون من این قابلیت رو فک میکنم ندارم
بازم عذر میخوام

نه مشکلی نیست دوست عزیز.
شاید این موارد برای سایر دوستان نیز پیش بیاد.

bookbook 
پاسخ

جناب گلمکانی عزیز ممنون از این که بازم راهنمایی رو نوشتید    همه چیز درست و روبه راه هست ، این وسط یه مشکلی هست که خیـــــلی ها باید این براشون سوال باشه:
مشکل از این قرار هست که توی متن ، جاهایی که اینتر زده شده و باید ادامه متن به سطر بعدی منتقل شده باشه این اتفاق نمیفته وقتی که تستش میکنم کل متن پشت سر هم اجرا میشه، قضیه این چیه استاد؟؟؟؟ اینتر ها بسیار حیاتیه و خیلی بد میشه که اجرا نشن... راه حل چیه برامون؟؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، salah

(۱۳۹۳/۰۷/۱۶, ۱۱:۰۷ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: جناب گلمکانی عزیز ممنون از این که بازم راهنمایی رو نوشتید    همه چیز درست و روبه راه هست ، این وسط یه مشکلی هست که خیـــــلی ها باید این براشون سوال باشه:
مشکل از این قرار هست که توی متن ، جاهایی که اینتر زده شده و باید ادامه متن به سطر بعدی منتقل شده باشه این اتفاق نمیفته وقتی که تستش میکنم کل متن پشت سر هم اجرا میشه، قضیه این چیه استاد؟؟؟؟ اینتر ها بسیار حیاتیه و خیلی بد میشه که اجرا نشن... راه حل چیه برامون؟؟؟

برای رفتن به خط جدید، از علامت های n\ استفاده کنید. این مورد در کلید زیر شرح داده شده است :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=240

در اکثر زبان های برنامه نویسی، فاصله ها (space) و جهش به خط بعد (enter) را تنها برابر یک فاصله (space) در نظر می گیرند و اگر اینگونه عمل نکنند، مشکلات بسیار زیادی برای برنامه نویس ها به وجود می آید، چون در غیر این صورت، باید مرتبا به فکر تنظیم فاصله ها (space) و جهش به خط بعد (enter) در میان کدهای خود باشند که واقعا می تواند عذاب آور باشد.

bookbook 
پاسخ

به به به به استااااااد مـــــــمــــــنـــــــــون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

Smile 
سلام.
با اجازه از ادمین.

شما میتوانید از فایل html برای قرار دادن متن ههای طولانی در اکتیو استفاده کنید.فایل html  رو در فایل assets  قرار داده و توسط کد: ( مثلا یک فایل html و با نام 105.html داریم)

کد پی‌اچ‌پی:
WebView mWebView =  null 

mWebView =  ( WebView findViewById id webView1 ); 

mWebView loadUrl "file:///android_asset/105.html" ); 

فراخوانی کنید.فقط برای نمایش در اکتیو از webview استفاده کنید.
خوبی این روش ازادی عمل بیشترش است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، kousha.nikkar ، داش بهروز

ممنون جالب بود.
میشه از href هم استفاده کرد؟؟؟؟؟
پاسخ

بله میشه از روش دوستمون که بالا گفت استفاده کنید داخلش لینک هم بزارید....
خیلی این روش مزایا داره..مثلا شما میتونید هر خط یا هر پاراگراف و  سایز و متنش با تگ اچ تی ام ال مشخص کنید..این باعث میشه کاربر دچار خستگی چشم نشه و مطالب از یکنواختی دربیاد...

یه موردی که نمیشه بهش گفت ضعف اینه که چون متن رو به صورت html گذاشتید ..نمیتونید متن رو داخل کیلبورد کپی کنید..مثلا نمیتونید واسه این هر متن یه قابلیت کپی بزارید .مثلا شخص دکمه روبزنه و کپی کنه مطلب ببره داخل وایبر یا هرچیزه دیگه....
یکی از چالشهای من قبلنا همین بود که هم از این فرمت استفاده کنم هم زیره هر مطلب هم یک دکمه واسه کپی قرار بدم....روشی که استفاده کردم واسه 7 تا مطلبم 7تا اچ تی ام ال ساختم...و 7 بار هم مطالب رو به صورت رشته ذخیره کردم
یعنی با این کار با یک تیر دو نشون زدم..واسه نمایش از html و واسه کپی از رشته های ذخیره شده...
اینم یه تجربه ای بود دیگه
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، kousha.nikkar

(۱۳۹۳/۱۲/۲۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ)'داش بهروز' نوشته: بله میشه از روش دوستمون که بالا گفت استفاده کنید داخلش لینک هم بزارید....
خیلی این روش مزایا داره..مثلا شما میتونید هر خط یا هر پاراگراف و  سایز و متنش با تگ اچ تی ام ال مشخص کنید..این باعث میشه کاربر دچار خستگی چشم نشه و مطالب از یکنواختی دربیاد...

یه موردی که نمیشه بهش گفت ضعف اینه که چون متن رو به صورت html گذاشتید ..نمیتونید متن رو داخل کیلبورد کپی کنید..مثلا نمیتونید واسه این هر متن یه قابلیت کپی بزارید .مثلا شخص دکمه روبزنه و کپی کنه مطلب ببره داخل وایبر یا هرچیزه دیگه....
یکی از چالشهای من قبلنا همین بود که هم از این فرمت استفاده کنم هم زیره هر مطلب هم یک دکمه واسه کپی قرار بدم....روشی که استفاده کردم واسه 7 تا مطلبم 7تا اچ تی ام ال ساختم...و 7 بار هم مطالب رو به صورت رشته ذخیره کردم
یعنی با این کار با یک تیر دو نشون زدم..واسه نمایش از html و واسه کپی از رشته های ذخیره شده...
اینم یه تجربه ای بود دیگه

سلام.
بله این موردی که گفتید، یکی از سختی های کار با WebView می باشد، ولی یک مثال خوب در موضوع زیر توضیح داده شده که راه حلی برای دریافت متن از محتوای WebView ارائه می دهد :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=5258

با روشی که در آن به کار رفته، شما می توانید برای عنصرهای p یا div یا هر عنصر دلخواه دیگر، نام های کلاس (class) مختلف (کلاس در HTML و CSS) تعریف کنید و بعد بر اساس نام کلاس، متن موجود در آنها را از WebView دریافت کرده و بعد در هر بخش دلخواهی از برنامه اندروید خود به کار ببرید.

bookbook 
پاسخ

سلام و درود

ضمن تبریک سال جدید

یک سوال دارم
مگه روش json رو نمیشه توی اکتیویتی غیر اصلی استفاده کرد؟؟؟
این آموزش رو بردم توی یک اکتیویتی غیر اصلی ولی کار نکرد
http://kelidestan.com/keys/keys.php?key=2651

مشکل چیه دوستان؟

پاسخ

(۱۳۹۳/۱۲/۲۹, ۰۸:۲۸ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: سلام و درود

ضمن تبریک سال جدید

یک سوال دارم
مگه روش json رو نمیشه توی اکتیویتی غیر اصلی استفاده کرد؟؟؟
این آموزش رو بردم توی یک اکتیویتی غیر اصلی ولی کار نکرد
http://kelidestan.com/keys/keys.php?key=2651

مشکل چیه دوستان؟

سلام.
سال نو مبارک. 
این بخش از کدها را ببینید :

کد پی‌اچ‌پی:
public class MainActivity extends ListActivity 

کلاسمان (class) از نوع ListActivity است، نه از نوع Activity . احتمالا همین مورد را رعایت نکرده اید. 
در ضمن، سوالات غیر مرتبط را در موضوع های جدید مطرح کنید. 

bookbook 
پاسخ

دوستان ، از روشی که دوستمون گفتن میشه از html متن رو در webview قرار داد ، مگه نمیشه این متن رو در TextView هم قرار داد؟؟؟
(البته فقط در صورتی که در html مورد نظر، عدد یا رشته وجود داشته باشه...)
به این شکل و این کد ها نمیشه،،،، چطور میشه این کار رو کرد؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۱/۰۲, ۰۹:۳۸ ب.ظ)'kousha.nikkar' نوشته: دوستان ، از روشی که دوستمون گفتن میشه از html متن رو در webview قرار داد ، مگه نمیشه این متن رو در TextView هم قرار داد؟؟؟
(البته فقط در صورتی که در html مورد نظر، عدد یا رشته وجود داشته باشه...)
به این شکل و این کد ها نمیشه،،،، چطور میشه این کار رو کرد؟

بله برای نمایش ((محتوای به شکل فقط متن))، می توان اینگونه عمل کرد. آموزش آن در کلید زیر ارائه شده است :

کلید شماره 827

فایل HTML از پوشه assets فراخوانی شده و کدهای آن در TextView نمایش داده می شود (بر اساس کلید بالا).

bookbook 
پاسخ

ممنون
فقط از کد های آموزشی که معرفی کردید یه چیزیو نفهمیدم
اگه بخوام این فایل html از یک آدرس اینترنتی فراخوانی بشه لینک رو کجاش باید نوشت؟

اصلاً این قسمت از کد برای چیه؟؟
کد پی‌اچ‌پی:
String myText "www.kelidestan.com <h2>www.kelidestan.com</h2> www.kelidestan.com"

پاسخ

من منظورم این بود که محتویات یک فایل html که از url فراخوانی میشه داخل یک تکست ویو یااااا string بره....
ینی یک فایل html داریم که میخوایم متن داخلش رو برگردونیم توی یک تکست یا string
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان