انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش صفحه اینترنت در اکتیویتی

با سلام
طبق آموزش ((نمایش یک صفحه اینترنتی در یک activity ، با WebView در برنامه نویسی اندروید))، وب سایت یکی از مشتری ها را باز می کرد اما ایشان این پیام را به بنده دادند:

اين برنامه بعد از اجرا، مرورگر گوشي را باز کرد و به وسيله اون سايت رو نمايش داد. منظور بنده اين نبود، داخل خود برنامه سايت نمايش داده شود نه داخل مرورگر اينترنت گوشي.

می توان برنامه نوشته که داخل مرورگر باز نکند و داخل خود برنامه باز شود .اگر امکان داره زودتر جواب دهید؟[/align]
پاسخ

سلام.
ما با یک عنصر WebView می توانیم صفحه ای از اینترنت را به کاربر نمایش بدهیم، اما اینکه اگر کاربر بر روی لینک ها در آن WebView اشاره کرد، چه اتفاقی بیفتد، بستگی به کدهای ما برای  WebView دارد (یعنی اگر کدی ننویسیم، لینک ها توسط مرورگر اینترنت گوشی اندروید کاربر باز می شوند، اما با کدهایی می توانیم تعیین کنیم که درون خود WebView نمایش داده شوند). در کلید زیر، راه حل شرح داده شده است :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=320

در ضمن، سوالی در مورد ((هماهنگی متن با فایل صوتی)) پرسیده بودید که به آن پاسخ دادم، نگاهی به آن بیندازید :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4525

همچنین، لطفا از ذکر عنوان کلیدها (مبحث های آموزشی) خودداری کنید و برای راحتی بیشتر، لینک آنها را در متن سوالات قرار بدهید (منظورم در همین انجمن است، هنگام نوشتن ارسال ها).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
من طبق آموزش شما یک پروژه ایجاد کردم بعد بعد یک اکتیو جدید ایجاد کردم و کدهای مربوطه برای باز شده یک صفحه اینترنتی در خود اکتیویتی را قرار دادم طبق آموزش . اما زمانی که بر روی دکمه ای که برای رفتن به اکتیویتی دوم قرار دادم کلیک میکنم با اخطار مواجه میشوم و از کل پروژه خارج میشم. میخواستم بپرسم که اشکال از کجاست ؟

ممنون بخاطر سایت بینظیر شما

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۳/۰۴/۱۲, ۱۱:۱۴ ب.ظ)'mobailegsm' نوشته: سلام.
من طبق آموزش شما یک پروژه ایجاد کردم بعد بعد یک اکتیو جدید ایجاد کردم و کدهای مربوطه برای باز شده یک صفحه اینترنتی در خود اکتیویتی را قرار دادم طبق آموزش . اما زمانی که بر روی دکمه ای که برای رفتن به اکتیویتی دوم قرار دادم کلیک میکنم با اخطار مواجه میشوم و از کل پروژه خارج میشم. میخواستم بپرسم که اشکال از کجاست ؟

ممنون بخاطر سایت بینظیر شما

سلام.
ممنون دوست عزیز.
حدس می زنم اجازه دسترسی به اینترنت را در فایل AndroidManifest.xml از پروژه اندروید، ننوشته اید.
چگونگی آن، در کلید زیر شرح داده شده است :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=224

این مورد را چک کنید. 

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

سلام.
ممنون از شما به خاطر راهنمای که دادین.
اما من در پرژه ای خودم میخوام که در اکتیو اصلی چند دکمه قرار بدهم که کاربر با کلیک بر روی هر دکمه به صفحه ای اینترنتی بره که لینک دادم.یعنی با کلیک بر روی دکمه ای خاص وارد یک اکتیو جدید که صفحه ای اینترنتی که بهش لینک وارد بشه و در همان اکتیو صفحه ای اینترنتی را ببینه.(از مرورگرهای خود گوشی استفاده نشه)
حالا من طبق اموزش چند دکمه ساختم که با کلیک بر روی هر دکمه وارد اکتیو جدید میشوم.حالا میخواهم که به محض ورود به اکتیو جدید به صورت اتوماتیک لینک مربوطه را باز کنه و کاربر صفحه ای اینترنتی را ببینه و استفاده کنه.

و سوال دوم 

همچنین من میخوام یک برنامه بسازم که کاربر با کلیک بر روی یک دکمه باعث بشه که برنامه به صورت اتوماتیک یک کد ussd را شماره گیری کنه.مثلا کد*140*11#.
در همین راستا من طبق کمک دوستی عزیز ای کد ها را در یافت کردم

(((
اين كد رو در رويداد(onclick) دكمه اي كه مي خوايد بذاريد:  phNumber = "*141*11#"; String uri = "tel:" + phNumber ; Intent intent = new Intent (Intent.ACTION_CALL); intent.setData(Uri.parse(uri)); startActivity(intent);  در فايل مانيفست اين مجوزها رو قرار بديد: <uses-permission android:name="android.permission.CALL_PHONE" / > <uses-permission android:name="android.permission.ACCESS_NETWORK_ST ATE" / >  در قسمت شماره، اگه با كليك روي دكمه # شماره گيري نشد به جاش 23% بذاريد تو كد. يعني به جاي *140*11# اينو بذاريد: *140*11%23

))))))

حالا من متوجه ای رویداد on click مربوط به دکمه نمیشوم.
بعد کد مربوط به قسمت مانفیست وقتی قرار میدهم و ذخیره میکنم اخطار میده میخواستم بپرسم که چکار کنم.

باتشکر از شما

پاسخ

در مورد ساخت چندین دکمه و همچنین در مورد نمایش یک صفحه اینترنتی در WebView ، به همان مباحث سایت مراجعه نمایید (بیش از این نمی توان راهنمایی کرد).
دقت داشته باشید که مثلا خود بنده، وقتی می خواهم یک پروژه اندروید دارای چند بخش را بسازم، ابتدا بخش های ساده آن را می نویسم و وقتی جواب گرفتم، پروژه را توسعه می دهم. شما ابتدا همان پروژه ساده را بسازید و جواب بگیرید، سپس آن را توسعه بدهید. 
در ضمن، کد اجازه دسترسی به اینترنت را فراموش نکنید (چون شما نگفتید که قبلا کد آن را اضافه کرده اید یا نه، دوباره تذکر می دهم). اجازه دسترسی به اینترنت، برای خود برنامه اندروید است، نه برای مرورگر اینترنت گوشی و ربطی هم به ساختار برنامه اندروید ندارد، یعنی همینکه قرار است برنامه اندروید اطلاعاتی را از اینترنت بگیرد (به هر شکل ممکن)، باید کدهای اجازه دسترسی به اینترنت را به برنامه اندروید خود اضافه کنید.
اگر با خطا روبرو شدید، به خطایابی برنامه اندروید بپردازید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=813

سوال دوم خود را در یک موضوع جدید بپرسید، هر کس که پاسخ را بداند، همانجا خواهد نوشت.

bookbook 
پاسخ

Exclamation 
سلام.
ببخشید من میخوام در پرژه ای خودم در قسمتEditText کاربر یک شماره را وارد کنه که با زدن دکمه ان شماره اعمال بشه.مثلا من میخوام کاربر در قسمت وارد کردن رمز شارژ توسط کد شارژ (مثلا همراه اول)#رمز#*140* فقط رمز شارژ را در یک کادر وارد کنه قسمت(EditText) و بازدن دکمه شارژ به سیم کارت اعمال بشه.

ممنون میشوم که راهنماییم کنید

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان