انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با چه نرم افزای برنامه نویسی اندروید انجام دهم

بهترین نرم افزار  و درعین حال پرکاربردترین نرم افزار برای برنامه نویسی اندروید چه برنامه ای هستش؟؟

پاسخ

سلام دوست عزیز.
من خودم با eclipse برنامه می نویسم و آمورش های فارسی اکثر سایت ها رو هم که دیدم، با eclipse بوده (مثل همین آموزش هایی که در سایت کلیدستان نوشتم). اما این تنها راه نیست، برخی سایت ها و نرم افزارها وجود دارند که مثلا شما بهشون 20 تا عکس میدین و سپس یک برنامه اندروید به صورت گالری عکس تحویلتون میدن. یک چنین مواردی وجود داره، اما محدودیتشون زیاده.
برنامه unity هم هست که برخی با آن، بازی های اندروید می سازند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

Star 
(۱۳۹۲/۰۸/۱۸, ۰۸:۰۸ ب.ظ)'cloner' نوشته: بهترین نرم افزار  و درعین حال پرکاربردترین نرم افزار برای برنامه نویسی اندروید چه برنامه ای هستش؟؟

بستگی داره شما باچه زبانی و چجور برنامه ای میخواید بسازید
بنظر من همون نرم افزار eclipse برای برنامه های ساده مناسبه چون کار باهاش چندان سخت نیست و زبان برنامه نویسیشم بر پایه جاوا هس
در عین حال نرم افزار های دیگه ای هم وجود دارن که طرفداران مخصوص خودشو دارن
مثلا نرم افزار Dreamweaver (زبان HTML5) برای برنامه هایی خوبه که محتویات اصلیشون مطلب های مختلف هست چون دقیقا مثل این این میمونه
که دارید برای سایت صفحه میسازید برای همین از نظر گنجوندن نوشته ها کاملا راحت هستید
اگر هم در نظر دارید بازی بسازید باید از موتور بازی سازی Unity (زبان های سی++، جاوااسکریپت، سی‌شارپ) استفاده کنید
البته کار با یونیتی کمی پیچیده و دشوار هست چون شما باید در زمینه های مختلفی کار کرده باشید مثل گرافیک و انیمیشن
باید بگم که در حال حاضر محبوب ترین نرم افزار برای ساخت بازی اندروید یونیتی هست
از نظر برنامه اندروید باید بگم که دقیقا نمیدونم ایکلیپس پرکاربردترین باشه اما یکی از مهم ترین نرم افزار ها برای ساخت برنامه اندروید محسوب میشه
اگه شما میخواهید تازه شروع کنید پیشنهاد من ایکلیپس هست اما اگر میخواهید فقط در ساخت بازی فعالیت کنید مستقیما سراغ یادگیری
نرم افزار یونیتی برید چون زبان این دو برنامه به هم هیچ ربطی نداره و اینطور نیست که کسی کار با ایکلیپس رو بلد باشه پس حتما در یونیتی هم
مهارت داره.نرم افزار یونیتی 80 درصد کار گرافیک و فقط 20 درصد کدنویسی داره در حالی که در ایکلیپس این ارقام برعکس هستند
موفق باشید

Smile بیایید دنیا را بسازیم نه با دنیا بسازیم Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۲/۰۸/۱۹, ۰۶:۵۶ ب.ظ)'ali' نوشته:
(۱۳۹۲/۰۸/۱۸, ۰۸:۰۸ ب.ظ)'cloner' نوشته: بهترین نرم افزار  و درعین حال پرکاربردترین نرم افزار برای برنامه نویسی اندروید چه برنامه ای هستش؟؟

بستگی داره شما باچه زبانی و چجور برنامه ای میخواید بسازید
بنظر من همون نرم افزار eclipse برای برنامه های ساده مناسبه چون کار باهاش چندان سخت نیست و زبان برنامه نویسیشم بر پایه جاوا هس
در عین حال نرم افزار های دیگه ای هم وجود دارن که طرفداران مخصوص خودشو دارن
مثلا نرم افزار Dreamweaver (زبان HTML5) برای برنامه هایی خوبه که محتویات اصلیشون مطلب های مختلف هست چون دقیقا مثل این این میمونه
که دارید برای سایت صفحه میسازید برای همین از نظر گنجوندن نوشته ها کاملا راحت هستید
اگر هم در نظر دارید بازی بسازید باید از موتور بازی سازی Unity (زبان های سی++، جاوااسکریپت، سی‌شارپ) استفاده کنید
البته کار با یونیتی کمی پیچیده و دشوار هست چون شما باید در زمینه های مختلفی کار کرده باشید مثل گرافیک و انیمیشن
باید بگم که در حال حاضر محبوب ترین نرم افزار برای ساخت بازی اندروید یونیتی هست
از نظر برنامه اندروید باید بگم که دقیقا نمیدونم ایکلیپس پرکاربردترین باشه اما یکی از مهم ترین نرم افزار ها برای ساخت برنامه اندروید محسوب میشه
اگه شما میخواهید تازه شروع کنید پیشنهاد من ایکلیپس هست اما اگر میخواهید فقط در ساخت بازی فعالیت کنید مستقیما سراغ یادگیری
نرم افزار یونیتی برید چون زبان این دو برنامه به هم هیچ ربطی نداره و اینطور نیست که کسی کار با ایکلیپس رو بلد باشه پس حتما در یونیتی هم
مهارت داره.نرم افزار یونیتی 80 درصد کار گرافیک و فقط 20 درصد کدنویسی داره در حالی که در ایکلیپس این ارقام برعکس هستند
موفق باشید

داداش راهنماییات خیلی خوبو مفید بود و خوب شد که بهم گفتی
چون من کمی به زبان سی++ و سی شارپ تسلط دارم اما نه بصورت حرفه ای
با این حال به نظر شما من تو قسمت ساخت بازی برم بهتره یا برنامه ساختن؟
خودم که به ساخت بازی علاقه دارم
Unity v4.2.0f4 - این ورژن رو دارم دانلود میکنم

پاسخ
 سپاس شده توسط momayyezi_m

نقل قول: داداش راهنماییات خیلی خوبو مفید بود و خوب شد که بهم گفتی
چون من کمی به زبان سی++ و سی شارپ تسلط دارم اما نه بصورت حرفه ای
با این حال به نظر شما من تو قسمت ساخت بازی برم بهتره یا برنامه ساختن؟

بستگی به علاقه و توانایی خودت داره الان بیشتر برنامه نویسای ایرانی معمولا برنامه هایی میسازن که محتواشون اموزشی هست
یعنی یه قالب مطلب هستند و درعین حال تعدادی هم بازی میسازن که من کمتر می بینم از بازی ها حمایت بشه
دلیلشم خوب واضح هست چون هنوز ما توی زمینه ساخت بازی حرفه ای نیستیم و تحریم هایی که اعمال شده دردسر کار رو دوچندان کرده
ناگفته نمونه که من تعداد اندکی بازی ایرانی دیدم که واقعا موفق بودن و چندین برابر برنامه های پرفروش فروش داشتن
اینو حتما میدونی که بطور کلی در اندروید بازی ها محبوبتر و پرفروشتر از برنامه ها هستند(برنامه یکبار خریده میشه و تمام اما بازی ها همیشه برای کاربران وسوسه ایجاد می کنند)
اگه واقعا میخوای بری تو کار ساخت بازی باید اول از همه یه ایده توپ داشته باشی چون وقتی نمونه خارجی بازی شما وجود داشته باشه شانسی نداری و از طرف دیگه باید برنامه نویسی تمیز و بدون نقص داشته باشی چون اگر کاربران تعداد زیادی باگ در یه برنامه یا بازی ببینن خود به خود زده میشن. بطور کلی ساخت بازی خیلی دشوارتر از ساخت برنامه هست

Smile بیایید دنیا را بسازیم نه با دنیا بسازیم Smile
پاسخ

(۱۳۹۲/۰۸/۱۸, ۰۸:۲۰ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام دوست عزیز.
من خودم با eclipse برنامه می نویسم و آمورش های فارسی اکثر سایت ها رو هم که دیدم، با eclipse بوده (مثل همین آموزش هایی که در سایت کلیدستان نوشتم). اما این تنها راه نیست، برخی سایت ها و نرم افزارها وجود دارند که مثلا شما بهشون 20 تا عکس میدین و سپس یک برنامه اندروید به صورت گالری عکس تحویلتون میدن. یک چنین مواردی وجود داره، اما محدودیتشون زیاده.

میشه یکی از اون سایتهارو معرفی کنین؟

پاسخ

بنابراین تو ساخت بازی موفق نمیشم
تو زمینه ساخت نرم افزار فعالیت میکنم

پاسخ

(۱۳۹۲/۰۸/۲۰, ۱۱:۰۳ ق.ظ)'cloner' نوشته:
(۱۳۹۲/۰۸/۱۸, ۰۸:۲۰ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام دوست عزیز.

میشه یکی از اون سایتهارو معرفی کنین؟

مثلا سایت زیر (البته من با یک جستجوی شتاب زده آن را پیدا کردم و سایت های دیگری هم هست که بهتره خودتون جستجو کنید) :

http://ibuildapp.com

واقعیت اینه که روش های ساخت برنامه اندروید زیاده، اما مهمترین چیز، یافتن یک ایده خوب می باشد.
مثلا کتاب زیر، نحوه ساخت برناه های اندروید با HTML و CSS و javascript را آموزش می دهد :

Building Android Apps with HTML, CSS, and JavaScript, 2nd Edition

بنابراین حتی با چارچوب های مربوط به ساخت سایت ها نیز می توان برنامه اندروید ساخت.
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

دوستان ممنون میشم که ی لینکی بدین که اموزشهای تصویری کاربا برنامه اکلیپس رو اموزش بده
دنبال یه اموزش خوبو جامع البته به زبان فارسی باشه میگردم

پاسخ

اگر منظورتون به صورت فیلم است، من آموزش های lynda را توصیه می کنم که البته به زبان انگلیسی می باشد. این آموزش ها، در سایت های فارسی زبان مخصوص دانلود، در دسترس می باشد.

bookbook 
پاسخ

(۱۳۹۲/۰۸/۱۸, ۰۸:۰۸ ب.ظ)cloner نوشته: بهترین نرم افزار  و درعین حال پرکاربردترین نرم افزار برای برنامه نویسی اندروید چه برنامه ای هستش؟؟

با سلام خدمت دوستان
درسته که این تابپیک خیلی وقته ایجاد شده ولی هنوز بسته نشده و درحال حاضر بهترین نرم افزار در این رابطه آندروید استدیو  می باشد که گوگل چند وقتی میشود آن را ارائه کرده است ولی به دلیل تحریم ایران توسط گوگل نمیتوان به طور مستقیم این نرم افزار را دانلود کرد و من خیلی به دنبال سایتی بروز  برای دانلود این نرم افزار  بخصوص برای سیستم عامل لینوکس بودم که یه سایت پیدا کردم که هم sdk , jdk و آخرین نسخه آندروید استدیو را برای دانلود عموم و برای سه سیستم عامل مختلف گذاشته بود
این سایت www.sdktools.ir می باشد
من به طور اتفاقی وارد این انجمن شدم و با خواندن این پست وظیفه دونستم که این اطلاعات را در اختیار دوستان قرار بدهم
باز هم از جناب مدیر بابت اینکه در این پست قدیمی پاسخ ارسال کردم عذر میخواهم
پاسخ

سلام.
مدت زیادی از ساخت این موضوع می گذرد. 
خود شرکت گوگل، Android Studio را توصیه کرده است و در زمینه های مختلف، سعی شده که مشکلات رایج Eclipse را نداشته باشد. از طرفی تعداد زیادی از آموزش ها و پروژه های آماده بر مبنای Eclipse می باشند، بنابراین به نظر بنده، بهتر است که توسعه دهنده با هر دو محیط آشنایی داشته باشد، اما Android Studio را به عنوان محیط توسعه خود به کار ببرد (خیلی از مفاهیم در هر دو مشترک است). 

Flower
bookbook 
پاسخ

(۱۳۹۵/۰۴/۰۵, ۰۴:۲۳ ب.ظ)admin نوشته: سلام.
مدت زیادی از ساخت این موضوع می گذرد. 
خود شرکت گوگل، Android Studio را توصیه کرده است و در زمینه های مختلف، سعی شده که مشکلات رایج Eclipse را نداشته باشد. از طرفی تعداد زیادی از آموزش ها و پروژه های آماده بر مبنای Eclipse می باشند، بنابراین به نظر بنده، بهتر است که توسعه دهنده با هر دو محیط آشنایی داشته باشد، اما Android Studio را به عنوان محیط توسعه خود به کار ببرد (خیلی از مفاهیم در هر دو مشترک است). 

Flower

از شما بابت توضیحی که دادید بسیار متشکرم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام دوستان کسی با نرم افزار اندروید استدیو کار کرده؟

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان