انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه قراردادن متن پاورقی در دیتابیس و نمایش بصورت پاپ آپ

سلام
من میخوام یک کتاب بسازم و بعدش میخوام از پاورقی برای منابع بعضی مطالب استفاده کنم، دو سوال:
1- متن پاورقی رو باید در دیتابیس بذارم وقتیکه میخوام از حالت پاپ آپ استفاده کنم؟
2- میخوام وقتی که متن به صورت زیر هست و کاربر روی (1) میزنه متن پاورقی به صورت پاپ آپ رو صفحه نمایش داده بده.

متن مورد نظر (1)

چطور باید این 2 کار رو انجام بدم و کدهاش به چه صورت میشه؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۲/۰۲, ۱۲:۴۵ ق.ظ)af94 نوشته: سلام
من میخوام یک کتاب بسازم و بعدش میخوام از پاورقی برای منابع بعضی مطالب استفاده کنم، دو سوال:
1- متن پاورقی رو باید در دیتابیس بذارم وقتیکه میخوام از حالت پاپ آپ استفاده کنم؟
2- میخوام وقتی که متن به صورت زیر هست و کاربر روی (1) میزنه متن پاورقی به صورت پاپ آپ رو صفحه نمایش داده بده.

متن مورد نظر (1)

چطور باید این 2 کار رو انجام بدم و کدهاش به چه صورت میشه؟

سلام
چیزی که به ذهنم میرسه براتون مینویسیم
وقتی که دارید صفحه کتاب رو نمایش میدید و از DataBase میخونیش یک Id برای اون صفحه تعریف کن
بعد توی DataBase یک جدول دیگه درست کن که پاورقی ها براساس Id صفحه مورد نظر چیده شدن.
بعد توی کدها تعریف کن به فرض توی صفحه 3 هستش و پاورقی 1 رو میخواد نمایش بده.
براش مینویسی از جدول پاروقی جایی که ID صفحه اش برابر با صفحه مورد نظر و ID پاورقیش برابر با 1 رو نمایش بده

کد پی‌اچ‌پی:
select [نام جدول پاورقیwhere [id-page] = and [id-P] = 
Iran  ErfanMahigir Iran
پاسخ
 سپاس شده توسط af94 ، programmerirani

یعنی بیام از دوتا جدول استفاده کنم؟
یکی میشه برای مطالبم یکی هم برای پاورقی؟
مثلا اگر توی جدول 1 یه مطلبی دارم که پاورقی داره و idش مثلا 3 باشه توی جدول پاورقی هم id اون پاورقی رو 3 بزنم؟

بعدش چطوری باید پاپ آپ نمایش بدم؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۲/۰۵, ۰۲:۰۰ ق.ظ)af94 نوشته: یعنی بیام از دوتا جدول استفاده کنم؟
یکی میشه برای مطالبم یکی هم برای پاورقی؟
مثلا اگر توی جدول 1 یه مطلبی دارم که پاورقی داره و idش مثلا 3 باشه توی جدول پاورقی هم id اون پاورقی رو 3 بزنم؟

بعدش چطوری باید پاپ آپ نمایش بدم؟

شناسه اون پاورقی رو میذاری روی  3  یعنی پارقی برای صفحه 3 است. و شماره پاورقی رو میذاری روی اون شماره پاورقی که اگه زد روی [1] پاورقی یک رو نمایش بده. حالا id هرچی میخواد باشه.

برای نمایشش هم میتونی از یه دیالوگ استفاده کنی یا یک صفحه درست کنی و بصورت دیالوگ نمایشش بدی. که توی همین سایت میتونی آموزششو پیداکنی
Iran  ErfanMahigir Iran
پاسخ
 سپاس شده توسط programmerirani ، af94 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان