انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا فورس کلوز؟ (برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان
یه سوال داشتم و اون اینه که فرض کنید ما 20 تا اکتیویتی داریم و تو هر اکتیویتی یه عکس وجود داره و با 2 تا دکمه بیا اکتیویتی ها جابه جا می شیم ولی پس از چند بار جابه جایی بین اکتیویتی ها ،برنامه فورس کلوز میده. می خواستم بدونم دلیل این فورس کلوز چیه؟ و آیا میشه کاری کرد که از این فورس کلوز جلوگیری بشه؟ میدونم روش های ساده تری هم برای نمایش عکس با تعداد بالا هست ولی می خوام بدونم تو روشی که گفتم چرا فورس کلوز به وجود میاد و اینکه چطور میشه کاری کرد که از فورس کلوز جلوگیری بشه؟ مثلا سایز و حجم عکسا کوچکتر بشه یا ...

پاسخ

سلام.
توصیه می کنم خطایابی کنید و در LogCat متن خطا را بیابید.
اما علاوه بر آن، کلید زیر را هم بخوانید (شاید مرتبط باشد) :

کلید شماره 253

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز

(۱۳۹۴/۰۸/۱۶, ۰۱:۳۰ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
توصیه می کنم خطایابی کنید و در LogCat متن خطا را بیابید.
اما علاوه بر آن، کلید زیر را هم بخوانید (شاید مرتبط باشد) :

کلید شماره 253

خطایی درون خود ایکلیپس داده نمیشه. فقط فورس کلوز گاهی از اوقات وقتی که داریم بین صفحات پیمایش می کنیم بوجود میاد.کلا وقتی اکتیویتی ها زیاد باشه و بین اکتیویتی ها حرکت کنیم ممکنه فورس کلوز بوجود بیاد حالا دلیلشو نمیدونم شاید تو این کلیدی که فرستادید جوابمو پیدا کنم

پاسخ
 سپاس شده توسط zanyyy

دوست عزیز منظور اینه که شما باید داخل لوگ کت خطا رو پیدا کنید ،نه داخل اکلیپس در بین کدها.
شما وقتی در داخل شبیه ساز برنامه رو اجرا میکنید هنگامی که فورس کلوز داده میشه ،پیغامهایی در پنجره لوگ کت نمایش داده میشه.
شما بهتره مباحث خطایابی رو اول مطالعه کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۴/۰۸/۱۶, ۰۴:۱۳ ب.ظ)'داش بهروز' نوشته: دوست عزیز منظور اینه که شما باید داخل لوگ کت خطا رو پیدا کنید ،نه داخل اکلیپس در بین کدها.
شما وقتی در داخل شبیه ساز برنامه رو اجرا میکنید هنگامی که فورس کلوز داده میشه ،پیغامهایی در پنجره لوگ کت نمایش داده میشه.
شما بهتره مباحث خطایابی رو اول مطالعه کنید

داخل گوشی تست می کنم نه داخل شبیه ساز

پاسخ

خب گوشی با کابل  به کامپیوتر وصل هست. و فرقی نمیکنه.شما زمانی که ارور ایجاد میشه باید همون لحظه پنجره لوگ کت نگاه کنید که با رنگ قرمز پیغامها رو نمایش میده.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۴/۰۸/۱۶, ۰۴:۱۵ ب.ظ)'alizzz' نوشته: داخل گوشی تست می کنم نه داخل شبیه ساز

بر اساس کلید زیر، با همان گوشی واقعی خطایابی کنید :

کلید شماره 813

اگر خطا وابسته به سرعت کار با برنامه است، بد نیست نکته زیر را هم بخوانید :
بنده در گذشته با خطایی روبرو شده بودم که وابسته به سرعت بود، یعنی وقتی خیلی سریع با برنامه اندروید کار می کردم، خطا به وجود می آمد، اما مشکل مهمی که داشتم این بود که وقتی گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و خطایابی (debug) می کردم، سرعت اجرای برنامه اندروید پایین آمده بود و بنابراین آن خطا به وجود نمی آمد (امیدوارم برای مورد شما این طوری نباشه). تنها راه حلی که به ذهنم رسید، این بود که اجرای کدها را کامل با پیام های Toast (کلید شماره 232) مرحله به مرحله شناسایی می کردم (بر روی گوشی و بدون اتصال) که ببینم کدام مرحله مشکل دارد و بعد از شناسایی کد، به دنبال خطاهای رایج مرتبط با آن رفتم، اما خوب، روش بدی بود و اگر دوباره همین مشکل برایم پیش بیاید، یا برنامه باید روی کامپیوتری (یا شاید هم یک گوشی) اجرا بشه که سرعت اجرای برنامه اندروید را پایین نیارود یا اینکه از برنامه های اندرویدی استفاده شود که بر روی گوشی اجرا شده و Log ها را نمایش می دهند و یا ثبت می کنند (در همین فروشگاه کلیدستان با چنین برنامه هایی برخورد کردم، اما حضور ذهن ندارم که لینک یا نامشان را ذکر کنم، البته آنها را تست نکردم ولی توضیحاتشان چنین موردی را بیان می کرد، شاید آنها هم سرعت اجرای برنامه را پایین بیاورند).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، zanyyy ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان